Стежка ментального здоров’я «Ти як?»

Про матеріал
Стежка ментального здоров’я «Ти як?» Мета «Стежки ментального здоров'я» - привернення уваги до важливості здорового психоемоційного стану, розуміння джерел сили та шляхів подолання труднощів в реаліях сьогодення Вступ Як часто вас питають «Ти як?» і як ви зазвичай відповідаєте? «Нормально?», «Все ок?» А як насправді ви почуваєтесь в цей момент? Вам добре, або, може, сумно, тривожно чи навіть страшно? Бути не ок, - це нормально. І говорити про це - теж. «Ти як?» важливо для кожного українця, особливо зараз під час війни. Існує Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською, яка має на меті допомогти українцям знайти джерело сили, джерело внутрішнє в собі. Тому сьогодні ми не лише поговоримо про ментальне ( або психічне) здоров’я, а й практично навчимося використовувати свої знання.
Перегляд файлу

Стежка ментального здоров’я

Мета «Стежки ментального здоров'я»  - привернення уваги до важливості здорового психоемоційного стану, розуміння джерел сили та шляхів подолання труднощів в реаліях сьогодення.

Вступ

   Як часто вас питають «Ти як?» і як ви зазвичай відповідаєте? «Нормально?», «Все ок?» А як насправді ви почуваєтесь в цей момент? Вам добре, або, може, сумно, тривожно чи навіть страшно? Бути не ок, - це нормально. І говорити про це - теж. «Ти як?» важливо для кожного українця, особливо зараз під час війни. Існує Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською, яка має на меті допомогти українцям знайти джерело сили, джерело внутрішнє в собі. Тому сьогодні ми не лише  поговоримо про ментальне ( або психічне) здоров’я, а й практично навчимося використовувати свої знання.

   До вашої уваги відео «Ти як».  

https://youtu.be/Dbzq3ezbst0

H:\ти як\а3.png Ментальне здоров’я – це внутрішні ресурси для того, аби активно жити, реалізувати свої здібності, працювати, піклуватися про інших, пам’ятаючи про себе. Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Тож сьогодні ми вирушимо «Стежкою ментального здоров’я» і наш захід відбудеться в 4 локаціях:

H:\ти як\652406d3517c3b7532e97461_MentalHealth_9.jpg

1 локація психолога. «Ментальне здоров’я- це розуміти власні емоції», де ознайомитесь з техніками, які допоможуть повернути стійкість та впоратись з емоціями страху, тривожності. (Проводить практичний психолог )

H:\ти як\6524070b131094f09f0c059c_MentalHealth_3.jpg

2 локація фізичної активності. «Ментальне здоров’я-це займатися спортом», де будете виконувати  фізичні вправи, які допоможуть впоратись зі стресом, вивільнити агресію. ( Проводить керівник гуртка циркового  мистецтва)

 

H:\ти як\65240706d87814ef91cad65b_MentalHealth_4.jpg3 локація першої домедичної допомоги. «Ментальне здоров’я - це знайти свій спосіб самодопомоги». Студенти Бердичівського медичного фахового коледжу ознайомлять з техніками, які допоможуть впоратись з панічними атаками, а також навчать надавати першу домедичну допомогу.(Проводять студенти медколеджу)

 

4 локація про здорове харчування. «Ментальне здоров’я-це збалансоване харчування». Гормони щастя: в яких продуктах їх знайти, а які не потрібно вживати, щоб бути здоровим. (Проводить керівник гуртка )

   Та перш ніж ми вирушимо стежкою, виберіть собі частинку вислову про ментальне здоров’я (розложено на  столі), а другу частину ви знайдете і підберете відповідну своїй,  на нашій першій локації.

  1. Ментальне здоров’я – це обіймати близьких і себе
  2. Просити про допомогу - це «ОК»
  3. Бережімо те, що робить нас сильними
  4. Діліться теплом, бо від цього тепліше
  5. Спілкуйтеся з іншими людьми - це здорово
  6. Ментальне здоров’я – це розрізняти свої емоції, керувати ними
  7. Дбати про ментальне здоров’я – це здоровий сон
  8. Дбай про своє ментальне здоров’я – не відмовляй собі у смаколиках
  9. Поверни радість у життя – це важливо
  10. Твоя поведінка визначає твоє здоров’я
  11. Усі здорові люди люблять життя
  12. Щоб насолоджуватися здоров’ям, потрібно працювати над собою
  13. Ментальне здоров’я – це вид гармонії
  14. Уважно ставтеся до своїх думок, емоцій та поведінки
  15. Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо
  16. Ментальне здоров’я – це не докоряти собі

 

Вирушаємо!

Основна частина

Локація 1.

   Дорогі учасники, зачитайте, будь ласка, вислови які ви утворили. Всі вони про ментальне здоров’я, чи згодні ви з ними? Що вони доносять? 

   Ментальне здоров’я – це розрізняти свої емоції, керувати ними. Скажіть, які емоції ви знаєте, відчуваєте, часто проживаєте? А чи розділяють емоції на позитиві і негативні, на вашу думку?

   Насправді немає негативних емоцій, кожна емоція допомагає подбати про себе. Наприклад, у нас є страх (це наш страж, він допомагає нам бути в безпеці), ми не біжимо через дорогу, не їмо неїстівний предмет. Але коли цієї емоції забагато –вона починає нам шкодити. Сум, розповідає, що того що для нас важливо - немає поруч. Злість, корисна (коли не надмірна) вона про безпеку і вона виникає, коли хтось занадто близько приходить до наших кордонів(говоримо - стоп). Радість – що всі потреби задоволені. Коли емоція надмірна, може зашкодити. Наприклад, коли тривога надмірна, нам потрібно справитись і повернути собі контроль. Тож ми виконаємо певні вправи, які допоможуть опанувати емоції, зробити так, щоб емоція нам не заважала.

Вправа «Дихання». Дихання - це дія, яку людина рідко коли усвідомлює. Утім, цей важливий процес дозволяє неабияк впливати на фізичний та емоційний стан. За допомогою дихальних практик ви можете заспокоїтися, узяти під контроль тривогу та прояви стресу. До вашої уваги картки, оберіть, які вам до душі.

І виконуючи інструкцію, розпочинаємо вправу.

 

Вправа «Дай п’ять». Ми «даємо п’ять» тим, кого приємно бачити, близьким. Коли людина переживає стрес, вона дуже самотня, й у такому стані часто забуває, що може просити про допомогу.   Сподіваюся, що  зараз поряд  є ті, хто може обійняти, пояснити, допомогти, підтримати та розсмішити. Хто це? Подумаємо, загинаючи пальчик на долонці

1.Хто може Тебе обійняти в складні миті;

2. Хто може пояснити незрозуміле;

3. Хто може допомогти зробити те, на що немає сил чи вміння;

4.Хто може помовчати поруч;

 5.Хто може розсмішити.

Ті, кого Ти перерахуєш, утворюють важливе коло підтримки, памятай про них!

H:\ти як\651440877ac1eb409675697a_11.pngВправа «Метелик». Встаньте і схрестіть долоні на грудях. Зачепіться великими пальцями так, щоб вони нагадували метелика. Тепер ритмічно постукуйте долонями по грудях – лівою, правою, лівою…Через внутрішні вібрації ви почуєте звуки, ніби гучне серцебиття. Це вас заспокоїть. Продовжуйте вправу, доки не відчуєте, що дихання вирівнялося. Цю вправу можна використовувати для подолання стресу, тривожності та страху. Вона призначена як для самозаспокоєння, так і для полегшення психологічного стану інших людей.

Вправа «Заземлення»

Полягає у тому, що потрібно назвати певну кількість предметів, спираючись на свої відчуття: п’ять речей, які можна побачити; чотири речі, які можна торкнутись; три речі, які можна почути; дві речі, які можна відчути; і одну річ, яку можна скуштувати. Що таке заземлення?

 

Вправа «Переключись»

H:\ти як\6514408f5b6d5bfbfa43eea2_10.png

 

 

 

 

 

 

 

А також до вашої уваги корисні  друковані матеріали, які ви можете взяти і користуватися

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Локація 2. Фізична активність, де діти виконують фізичні вправи, які допоможуть впоратись зі стресом, вивільнити агресію. ( проводить керівник гуртка циркового  мистецтва

 

Локація 3. Перша домедична допомоги. Студенти медичного фахового коледжу ознайомлюють з техніками, які допоможуть впоратись з панічними атаками, а також навчать надавати першу домедичну допомогу.

 

Локація 4. Про здорове харчування. Гормони щастя: в яких продуктах їх знайти, а які не потрібно вживати, щоб бути здоровим.

Сьогодні ми з вами проведемо досліди, визначимо які продукти шкідливі для нашого організму, чим саме. А які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровим.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексія

Пропоную Вам обговорити, дати відповідь на питання;

«Що найціннішим для мене було?», «Що візьму собі у скарбничку?», «Найкорисніше-це», «Я вже використовую..»

 

  Важливість ментального здоров’я неможливо переоцінити. Воно впливає на все: думки, відчуття та поведінку, ставлення до себе та інших, а також відношення до повсякденних проблем. Дбати про ментальне здоров’я – це про любов до себе, про любов до сім’ї, піклування один про одного. Будьте ментально здорові!

 

 

 

docx
Додано
30 жовтня
Переглядів
137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку