Надзвичайні люди
формуються не завдяки красивим фразам,
а власною працею та її результатами.
А.Ейнштейн
Рівненський ліцей № 26
Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості. Створення та форматування стовпчастих і секторних діаграм у середовищі табличного процесора. Аналіз даних, поданих на діаграмі
Урок інформатики у 6 класі
Проспект уроку
Удодік Ірина Миколаївна
вчитель інформатики
Рівне
Тема. Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості. Створення та форматування стовпчастих і секторних діаграм у середовищі табличного процесора. Аналіз даних, поданих на діаграмі.
Мета:
формувати поняття стовпчастої та секторної діаграми, навчити створювати стовпчасті і секторні діаграми засобами табличного процесора, налаштовувати параметри відображення діаграми, поля даних та рядів даних; розвивати образне мислення, створювати ситуації зацікавленості та позитивні емоції по відношенню до навчальної діяльності; підвищувати інформаційну культуру учнів;
Тип уроку: засвоєння нових знань, вмінь і навичок.
Надзвичайні люди
формуються не завдяки красивим фразам,
а власною працею та її результатами.
А.Енштейн
Хід уроку
І. Мотиваційний етап.
1. Забезпечення емоційної готовності.
Якось один мудрець сидів на березі річки, ловив рибу й міркував про сутність буття. До нього підійшов голодний обірваний жебрак і сказав:
- Я дуже голодний, дай мені риби!
Мудрець, подумавши, простягнув йому вудку.
Як ви думаєте, чому мудрець так учинив. Не нагодував жебрака? Можливо, він був жадібним? Ні, мудрець дав жебраку інструмент, за допомогою якого можна здобувати їжу.
2. Актуалізація опорних знань.
ІІ. Оголошення теми, мети, цілевизначення.
III. Вивчення нового матеріалу.
Лекція вчителя з використанням презентації
ІV. Вправи для очей.
V. Формування практичних умінь і навичок.
Практичне завдання.
VІ. Рефлексивно – підсумковий етап.
• Яке призначення діаграм?
• Які є типи діаграм?
• З яких елементів складається діаграма?
VІI. Домашнє завдання.
Опрацювати § 4 (ст. 167-178)
VІІІ. Оцінювання роботи учнів.