Структурування інформації в документах, папках. Поняття меню

Про матеріал
Мета: навчальна: сформувати поняття про меню та структурування інформації в документах і папках; розвивальна: розвивати логічне мислення, сприяти всебічному розвитку; виховна: виховувати любов до інформатики та інформаційну культуру, повагу до авторського права інших людей.
Перегляд файлу

План-конспект уроку

Тема: Структурування інформації в документах, папках. Поняття меню

Мета: навчальна: сформувати поняття про меню та структурування інформації в документах і папках;

розвивальна: розвивати логічне мислення, сприяти всебічному розвитку;

виховна: виховувати любов до інформатики та інформаційну культуру, повагу до авторського права інших людей.

Тип уроку: урок повторення, систематизації й узагальнення вивченого;

Обладнання:  ПК, робочі зошити, підручники.

Клас: 3

Перебіг уроку

  1.                      Організаційний момент 
  • Добрий день!
  1.                      Актуалізація опорних знань
  • Що таке інформація?
  • Наведи приклади сприйняття інформації кожним органом чуття.
  • Які ти знаєш інформаційні процеси?
  • Назви інформаційні процеси які відбуваються під час читання книги.
  • Які дії з інформацією можна виконати?
  • Які дії з інформацією відбуваються під час уроку?
  • Які дії з інформацією відбуваються під час практичної роботи з інформатики?
  • Назви інформаційні процеси які відбуваються під час читання книги.
  1.                 Мотивація навчальної діяльності
  • Погляньте на малюнок і скажіть чи правильно учень зберігає свої речі? А чому не правильно?
  • Чи легко в такому безладі знайти потрібну річ?

- Так само, як і в кімнаті може бути безлад і на компютері. Але для того, щоб такого не сталося потрібно правильно зберігати інформацію.

- Сьогодні ми з вами з’ясуємо як структурувати інформацію в папках та документах, розглянемо що таке меню і яке воно буває.

  1.                 Вивчення нового матеріалу

Розповідь з демонстрацію:

Меню – це список команд, що виводиться на екран і пропонується користувачу.

Класифікація комп'ютерного меню http://sayt-portfolio.at.ua

Список команд, який викликається для об’єкта правою кнопкою миші, називають контекстним меню.

  • Прикладом правильного зберігання предметів є бібліотека. Там книги розміщені в алфавітному порядку та обєднані за темами. Саме тому в бібліотеці легко знайти потрібну книжку.

Для того, щоб і в нас накомпютері був такий же порядок, як в бібліотеці потрібно структурувати інформацію в папки.

Папка– це група файлів, що зберігаються під одним ім’ям.

Зазвичай у папці зберігаються файли, що мають якусь спільну властивість.

У папках можуть зберігатися не тільки файли, а й інші папки. Папка, що зберігається в іншій, називається  вкладеною папкою.

Називати файл чи папку можна будь яким іменем, використовуючи цифри, літери та інші символи, окрім символів  /, \, *, ?, «, », <, >, |, :

Також кількість символів у імені файлу не може перевищувати 255. Імена файлам і папкам краще давати такі, щоб за ними можна було уявити про їх вміст. Убудьякий момент ім’я можна змінити.

Цей процес називається перейменуванням.

Робота з підручником

  1.                      Засвоєння набутих знань

Робота в зошиті з друкованою основою


  1. Фізкультхвилинка

Відео

  1. Формування вмінь і навичок. Практична робота за комп’ютером

Завдання

Створи папки 3 клас та папку назва якої буде містити твоє Прізвище та ім’я. Знайди в мережі Інтернет зображення улюбленої тваринки та збережи його в свою папку.

Інструктивна картка

  1. На Локальному диску D створи нову папку;
  2. Назви папку 3 клас; (якщо є така папка, то відкрий її)
  3. Створи в цій папці нову папку та назви її своїм прізвищем та ім’ям;
  4. Відкрий папку;
  5. Знайди в мережі Інтернет зображення улюбленої тваринки;
  6. Збережи це зображення в свою папку за допомогою контекстного меню:

  1. Покажи вміст твоєї папки вчителю.
  1. Підведення підсумків
  • Що таке меню?
  • Які є типи меню?
  • Для чого на комп’ютері створюють папки?
  • Яка папка називається вкладеною?

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Маринченко Леся Григорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 жовтня 2019
Переглядів
7466
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку