Створення 3D моделі з ребром

Про матеріал
В презентації показан один із методів створення ребра під час побудови моделі з ребром, а також показан метод створення кресленика і аксонометричної проекції з 1/4 частиною вирізу. Дана розробка буде корисною студентам як денного, так і заочної форми навчання під час вивчення дисципліни "Інженерна та комп'ютерна графіка" тема "Розрізи", "Побудова простого розрізу" засобами програмного середовища SolidWorks.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Створення 3d моделі деталі з ребром

Номер слайду 2

Добрий день шановні студенти!Продовжуємо вивчати роботу в програмному середовищі Solid. Works. Сьогодні побудуємо 3 D модель симетричної деталі с двома ребрами із підручника С. К. Боголюбова «Індивідуальні завдання по курсу «Креслення», вправа 64,варіант 30 деталь «Стойка». Відкриваємо програму, обираємо «Деталь», у відкритому вікні для створення ескізу, обираємо «Вигляд з верху» - «Створити ескіз» і на ньому будуємо ескіз. Наносимо необхідні розміри, встановлюємо потрібні взаємо зв’язки і переходимо до вкладки «Елементи» – «Витягнута бобишка» і по черзі спочатку витягуємо циліндр діаметром 40мм на висоту 45 мм, а потім основу на висоту 14 мм. Результат дивись на рисунку.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Наступним кроком буде створення ребра, а для цього треба спочатку створити ескіз. Обираємо «Праворуч» і створюємо ескіз майбутнього ребра.

Номер слайду 5

На панелі «Елементи» обираємо інструмент «Ребро» і у вікні властивостей ребра, ставимо такі параметри, як на рисунку, а сама, ширина 6 мм, витискування всередину, симетрично і натискаємо на зелену галочку у верхньому лівому куту вікна.

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Для побудови другого ребра, використовуємо дзеркальний масив. В меню масиву обираємо площину відносно якої будемо створювати відзеркалювння, а нижче «Копіювання елементів», в дереві моделі вказуємо «Ребро». Натискаємо на зелену галочку.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Наступний крок - обираємо «Зверху» і на цій площині створюємо ескіз прямокутника з розмірами 60х30 мм.

Номер слайду 10

На вкладці «Елементи» обираємо «Витягнутий виріз» і витискуємо на відстань 7 мм.

Номер слайду 11

Залишилось виконати останній крок. Обираємо верхню частину циліндрі, створюємо ескіз, наносимо необхідні розміри, прив’язки.

Номер слайду 12

На вкладці «Елементи» натискаємо «Витягнутий виріз» і у вікні ліворуч обираємо «До наступної», зелену галочку (ОК)

Номер слайду 13

Зберігаємо модель і переходимо до створення конфігурації з ¼ частини вирізу моделі. Ця конфігурація нам знадобиться потім, коли будемо створювати креслення і на ньому треба буде показати виріз ¼ частині на ізометричній проекції.

Номер слайду 14

У відкритому вікні напишемо «Виріз четвертої частини», і натискаємо на зелену галочку ліворуч (ОК).

Номер слайду 15

В дереві моделювання обираємо «Зверху», і за допомогою інструменту «Прямокутник»- «Прямокутник по кутам», створюємо ескіз, як показано на рисунку

Номер слайду 16

Во вкладці «Елементи» – «Витягнутий виріз» обираємо «Наскрізь». Зберігаємо зображення і переходимо до створення кресленика.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Перед тим як перейти до створення креслення із моделі, слід у меню «Конфігурація» конфігурацію по замовчуванням – це та сама модель, яка у нас буде поки що без вирізу ¼ частини. Переходимо «Файл»-»Створити креслення із деталі».

Номер слайду 19

Обираємо формат А3

Номер слайду 20

В палітрі виглядів обираємо «Праворуч» і перетягуємо його на поле кресленика

Номер слайду 21

Тягнемо мишкою до верху і створюємо горизонтальну проекцію. Ось із цієї проекції будемо створювати всі інші види, а тому, зайвий вид, фронтальний, видаляємо, а на його місце перетаскуємо горизонтальну проекцію.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

На вкладці «Креслення» натискаємо «Розріз» і переходимо в меню побудови розрізу. Так як модель симетрична, то достатньо буде побудувати тільки половину розрізу і поєднати з половиною вигляду. Ліворуч буде вигляд, а праворуч буде розріз. У відкритому меню обираємо нижню праву іконку.

Номер слайду 24

Стрілкою мишки з фантомною лінією, ставимо лінію в центр горизонтального вигляду; натискаємо ліву кнопку мишки, тут з’явиться вікно і напис про те, що треба виключити ребро моделі. В меню побудов кресленика, ліворуч, розкриваємо список і знаходимо потрібне ребро, натискаємо на нього – ребро не буде заштриховуватись при розрізі. Більш детально дивись на наступному слайді.

Номер слайду 25

Послідовність побудови розрізу

Номер слайду 26

Лінію розрізу на горизонтальному вигляді треба сховати. Виділяємо лінію А-А мишкою, натиснув ліву кнопку, а у списку що випав, обираємо «Сховати лінію розрізу». А напис А-А над фронтальною проекцією деталі просто видаляємо.

Номер слайду 27

Далі, на панелі «Креслення» обираємо «Проекційний вигляд» створимо вигляд ліворуч, а дя цього обираємо фронтальну проекцію і мишкою потягнемо із затисненою кнопкою ліворуч, а потім саму профільну проекцію поставимо так, як це показано на рисунку.

Номер слайду 28

Залишається нанести необхідні розмірі, осьові лінії, заповнити основний напис, вставити аксонометричну проекцію (ізометрія) і все готово. Для того, щоби вставити ізометричну проекцію вибираємо на вкладці «Креслення»-»Вигляд з моделі», в меню обираємо «Огляд», у списку обираємо нашу модель «Стойка», вікно «Асоціативна конфігурація» обрати із списку що випав «Виріз четвертої частини» - «Ізометрія». Мишкою тягнемо отриману проекцію на вільне поле кресленика, як правило, такий вид розміщується над основним написом зверху.

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Заштриховуємо місце розрізу похилими лініями під кутом 60 градусів («Примітка» - «Штриховка»), і наносимо осьові лінії під кутом 120 градусів.

Номер слайду 31

Так виглядає повністю готове креслення яке ми створили за допомогою програмного середовища Solid. Works.

Номер слайду 32

Дякую за увагу!Дубовський І. В. Викладач загальнотехнічних дисциплін ВСП «ЗЕФК НУ «Запорізька політехніка»

pptx
Пов’язані теми
Креслення, Презентації
Додано
14 лютого
Переглядів
53
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку