Створення колажів за допомогою програми Canva. Цікавинка та новинка для дітей у тому що колаж ми розробляємо для соціальної мережі Instagram про рідну УКРАЇНУ!
Що таке колаж?Колаж – це прийом в образотворчому мистецтві, коли ціле створюється з фрагментарного. Фрагментами можуть бути фотографії, глянцеві журнали, різнокольоровий папір різних фактур, тканина та фольга. Термін «колаж» в сучасній інтерпретації використовується також для позначення прийомів створення цілого зображення із декількох окремих фрагментів інших зображень, як правило за допомогою комп’ютерних програм, таких як Adobe Photoshop та інших графічних редакторів. В основі створення цифрового колажу – робота з шарами. В процесі створення колажу можуть застосовуватися різні типи накладання, змішування і прозорості.
Номер слайду 3
Мало просто зліпити декілька об'єктів разом. Потрібно зробити так, щоб вони немов "жили в одному світі", були об'єднані однією атмосферою, підпорядковувалися єдиної композиції і змістом. Що ж стосується технічної сторони , то потрібно не забувати , що об'єкти повинні мати певну перспективу , різний розмір в залежності від того видалений об'єкт , або , навпаки , знаходиться близько до глядача , кожен об'єкт повинен мати тінь , яка може переломлюватися і спотворюватися , падаючи на інші об'єкти колажу , крім того, всі об'єкти мають певний колір , який залишає рефлекси на елементах , які знаходяться поруч і так далі ... Тільки при дотриманні всіх цих художніх і технічних правил побудови колажу можна домогтися цілісної і гармонійної картинки , яка буде радувати око , піднімати настрій і виділяти її з сірої маси.
Номер слайду 4
Історія колажа. Самостійним видом мистецтва колаж був визнаним лише в 20 ст., коли художники (кубісти, футуристи), стали використовувати в своїх працях шматки газет, шпалер, фотографій клея їх на полотно. Прийнято вважати дату виникнення колажа 1912 рік, коли художник Жорж Брак використав у своїй картині вирізку з газети . Пабло Пикассо відразу ж похвалив таку новизну та інтерпретував її по своєму . Колаж дає можливість поєднувати різні по фактурі і кольору зображення, предмети: кольорові та чорно-білі, фотографії та картинки, тексти та різний шрифт .
Номер слайду 5
Види колажа: Декупаж (фр. decouper - вирізати) - техніка декорування різних предметів, заснована на приєднанні малюнка, картини або орнаменту (звичайного вирізаного) до предмета, і, далі, покритті отриманої композиції лаком заради ефектності, збереження і довговічності.
Номер слайду 6
Асамбляж - техніка візуального мистецтва, споріднена колажу.
Номер слайду 7
Аплікація - вирізання і наклеювання (нашивання) фігурок, візерунків або цілих картин зі шматочків паперу, тканини, шкіри, рослинних та інших матеріалів на матеріал-основу (фон). Як правило, матеріалом-основою служать картон, щільний папір, дерево. Аплікація пов'язана з пізнавальною діяльністю і величезний вплив справляє на розвиток розумових і творчих здібностей дітей.
Номер слайду 8
Акумуляція - поєднання абсолютно однакових предметів з метою створення незвичайного етичного ефекту.
Номер слайду 9
Кіноколаж – поєднання в одному кінофільмі фрагментів ігрового , документального та мультиплікаційного кіно.
Номер слайду 10
Колаж сьогодні: Можна сказати, що колаж пройшов дорогу від самостійної саморобки до індустрії кіно(кіноколаж), театра(декорації), реклами( постери, вивіски, відеоролики)і залишається на сьогоднішній день однією з популярних технік.
Номер слайду 11
Практична робота
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Можна завантажити свої фото та інші матеріали. Різні елементи для виготовлення колажу. Написання тексту