Ландшафтний дизайн – це розробка та впровадження заходів щодо перетворення та оформлення земельної ділянки. Це і зведення альпійських гірок, і оформлення газонів, клумб, це скульптури, альтанки та багато іншого. Кожній людині хочеться мати місце, де їй буде затишно й комфортно, де вона може відпочити від трудового дня.
Елементи ландшафтного дизайну різноманітні. Основні його групи, цебудівлі, формують центр ландшафтного проекту1газони і доріжки2зелені насадження33великі декоративні елементи (ставок, фонтан паркова скульптура)44дрібні художні деталі (садові фігурки, світильники, меблі, настінні прикраси)5
Сенсорний сад. Він заспокоює і допомагає зосередитись, нормалізує тиск та допомагає людям із плоскостопістю, до того ж виглядає стильно й сучасно. Для наповнення знадобиться галька, пісок, сіно, кора дерев, пробки від винних пляшок і багато іншого, по чому зручно ходити і на що приємно дивитися.
Озеленення дахів і балконів (вертикальне)Зелень в цьому році особливо модна, так чому б їй не бути на дахах і балконах! Витончені композиції з кучерявих рослин, стрижених дерев і чагарників дозволять не тільки поліпшити зовнішній вигляд вашої ділянки, але і розділити територію на зони або приховати її недоліки. Вертикальне озеленення також цінується за можливість створення тіньових областей.
Доріжки і стежини. При плануванні доріжки ви повинні врахувати профіль землі, тобто місце розташування доріжки повинно виходити з практичних міркувань. Наприклад, по землі, нахиляється до будинку або іншої будівлі, дощова вода швидше буде текти до стін будинку, ніж усмоктуватися в землю, як було б нормально. Матеріали для доріжок можуть бути різними: від дерев'яна дерев'яних дощок до натурального каменю.
Складно вже уявити сучасний ландшафтний дизайн без використання каміння, будь це гранітний бут, мармурова крихта або річкові окатиші. Найвищий попит спостерігається на екзотичні види і на каміння великих розмірів. Цей ринок, як і будь-який інший, перебуває в безперервній гонитві за екзотикою у всіх її проявах. Однієї з основних складових сучасного ландшафтного дизайну є освітлення території в темний час доби. Яких тільки способів освітлення не вигадано на сьогоднішній день! Каміння, що світиться в темряві, це те, чого так довго чекав цей перспективний, але застигший від одноманітності ринок!
Водойми і фонтани. Використання води - основа для безлічі варіантів рішень для садового дизайну. Всі вони поєднують в собі красу, витонченість, вишуканість, простоту і практичність. Останнім часом водні споруди стають усе більш мініатюрними, їх використовують в якості фрагментів в оформленні садів
Але те, що водні споруди втратили, відставши у розмірі, вони виграють за рахунок нових технологій. Та й з практичної точки зору малі розміри водойм гарні, тому що скорочуються проблеми, пов'язані з утриманням, доглядом і безпекою. А найголовніше - завжди є можливість для маневрів у плані розміщення на ділянці
Рокарій Рокарій це ділянка землі, більшу частину якого займають великі камені. Камені можуть бути викладені або хаотично, або паралельно один одному. Місцем розташування рокарію може стати природна або штучно зроблений насип. З південного краю рокарію необхідно посадити світлолюбні рослини, а з північного краю – тіньолюбні.
Фігурки з міді - вибір практичних і креативних людей. Завдяки своїм унікальним фізичним якостям, даний матеріал легко піддається обробці, дозволяючи пропрацювати на виробі найрізноманітніші візерунки з найдрібнішими деталями. До переваг мідних скульптур можна віднести довговічність, оскільки мідь не іржавіє і не окислюється, на відміну від звичайних сталевих виробів.
Гіпс - доступний і дуже податливий для обробки матеріал. Немає нічого дивного в тому, що багато господарів заміських будинків вибирають саме цей матеріал для власноручного виготовлення садових фігурок. Крім того, гіпсові вироби виглядають багато і гармонійно на будь-якій ділянці. Незважаючи на це, скульптури з гіпсу досить крихкі. Тому їх рекомендується розміщувати в тих куточках, де не грають діти або домашні тварини.
Деревина здатна приймати будь-яку форму і чудово переносить подальшу обробку (фарбування, нанесення морилки). Одна з переваг дерев'яних скульптур - то, що вони чудово вписуються в пейзаж, додаючи в ретельно продуманий ландшафтний дизайн природності. Для того щоб дерево не розсихається і не гнило, його поверхню необхідно обробляти антисептиками і захисними лаками з періодичністю раз в 1-2 року.