Світ професій . Ким бути?
НВК м. Верхівцеве
Верхньодніпровський р-н
Дніпропетровська обл
Вчитель:Ігнатенко М.А.
Тема заняття: Світ професій . Ким бути?
Мета: Ознайомити учнів з поняттями «професії» . Розширити
знання про професії людей. Розвивати: інтерес до різних професій ,
бажання та необхідність отримати успішну професію у майбутньому,
впевненість та віру в свої здібності. Виховувати повагу до людей праці.
Обладнання: «Абетка професій», «Словничок термінів»,ілюстрації ,казка «Про козлика,який навчився рахувати до 10»,кросворд «Професії»,маркери.
Хід заняття:
Мотивація навчальної діяльності.
Щоб в майбутньому професію обрати ,
Необхідно економіку вивчати.
Працюватимем старанно , Щоб почути у кінці , Що у нашім класі діти – просто молодці!
Повідомлення теми і мети заняття.
« Хто чого вчиться» В.Фетисов
Звірі – в хащах лісових ,
Риби- в водах річкових ,
Птиці – поміж віток учать своїх діток .
А хлоп’ята і дівчата
Дружно в школу йдуть навчатись.
Учать мами : рибку – плавать ,
звіра – бігать ,птиць – літать.
А дітей навчає вчитель
Все уміть ,багато знать.
Коли риби виростають ,
добре плавають ,літають,
Звірі бродять по землі,
А людина виростає -
Їздить !Плаває !Літає!
Одкриває ,пізнає геть усе,що в світі є.
Прокладає сміло шлях попід кригу , по льодах,
Під землею ,в глибині ,на морськім піщанім дні.
І на місяці яснім побудує скоро дім.
Що завгодно збудеться в того ,хто потрудиться!
2.Основна частина.
Гра «Човник»
Діти у дружньому колі передають одне одному човник і проспівують своє ім’я та називають свою улюблену професію.
Проспівай своє ім’я ,а клас відгукнеться ,
Бо кожному його ім’я кращим над усе здається…
Створення «ситуації успіху». Вправа «Корабель Успіхів»(колективно)
Учням пропонується по черзі намалювати корабель (один на всіх)з умовою ,щоб кожна лінія,проведена дитиною ,означала її позитивну якість. Кожен по черзі малює одну лінію та називає цю якість(різнокольоровими олівцями ,маркерами)
Ми пливем , пливем між хвилями
на нашім кораблі ,
Пливем по морю синьому
далеко від землі…
Позитивні якості людини: мужність ,доброта,старанність, сміливість,відвага,впевненість,цілеспрямованість,
працьовитість, кмітливість ,щедрість,відкритість… інші.
«Мозковий штурм»
«Абетка професій»
Робота в групах . Учні розподіляються на дві групи :«кмітливі» -«дотепні».
За 5 хвилин необхідно скласти «Абетку професій»,користуючись підказками - фото; спробувати
пояснити рід занять певних професій.
А-агроном ,актор,арматурник
Б-будівельник,банкір,бухгалтер
В-водій,водолаз, візажист ,ветеринар.вчитель
Г-геолог,гітарист,гример
Д - диригент, дальнобійник ,друкар
Е-енергетик, екскурсовод,екскаваторник
Є-єгер
Ж-журналіст,жокей,жнець
З-зоотехнік ,зоолог,закрійник
І-інспектор, ілюзіоніст,історик
Ї- їздовий
К-космонавт,касир,капітан,кондуктор,контролер
Л-лікар,льотчик ,лісник
М-моторист,митник ,маляр,міліціонер,модель,міністр
Н- наставник ,натурник,нянька
О-оператор,офтальмолог,охоронець,офіціант
П- прибиральник,пародист, перукар, пожежник
Р- рятувальник,ревізор,репортер
С-столяр, садівник,священик,секретар
Т – тракторист,тренер ,таксист,токар
У-учитель
Ф- фотограф, фоторепортер,футболіст
Х- художник,хімік
Ц- циркач
Ч- чоботар
Ш- швець,шахтар
Ю- юрист
Вправа «Асоціації»
За малюнками визнач назви професій: космонавт
мельник
художник ,гончар
кухар
вишивальниця
Спробуй впізнати професії
Розв’язування кросворда «Професії»
1.Гарні зачіски всім робить
І волоссю не зашкодить…(перукар)
2.Він,відомо всім давно,
Людина головна в кіно…(режисер)
3.Змайстрував він табурет,
Шафу,стіл,іще й буфет … (столяр)
4.Має гарний апарат ,
Фотографує всіх підряд…(фотограф)
5.Вміє гарно рахувати і товар пропонувати…(продавець)
6.Для рослинок – чарівник ,
Любить землю …( садівник)
7.Тисне вчасно гальма й газ,
Відвезе усюди нас…(водій)
8.Її корівки добрє знають .
Завжди ревінням зустрічають…(доярка)
Діти розв’язують кросворд ,знаходять ключове слово «професія».
Фізхвилинка . Танок «Чудовий світ»
Гра «Впізнай професію». За допомогою міміки ,жестів діти демонструють професію,інші відгадують.
Один раз життя нам дається ,дарунок прекрасний з небес .
Як сонечко гарно сміється і скільки на світі чудес!
А скільки безмежного дива ,щодня лиш очі відкрив.
І так на землі красиво,що жив би на ній і жив.
Розповідь вчителя про сучасні професії .
Слухання казки «Про козлика ,який умів рахувати до десяти» (Альф Прьойсен)
Створення проблемної ситуації. Діти допомагають казковим героям.
Жив-був маленький Козлик ,який навчився рахувати до 10.Одного разу він підійшов до озерця й раптом побачив своє відображення у воді . Став себе розглядати.
Це почуло Телятко,котре гуляло поблизу…
- Що ти робиш?
-Я порахував сам себе .
- Якщо це не боляче ,то порахуй і мене!
(діти хором допомагають рахувати)
-Я- це раз. Ти - це два. Один ,два…
Тут до нього підбігла Корова…
- Му-у-у !Ти чого ревеш?
- Мене Козлик рахує.
- Як це – рахує?(діти допомагають)
- Один, два , три…
Т ак само герої зустрічають і рахують героїв казки:Бика,Коня,Свиню.
Усі побігли за Козликом ,який умів рахувати. Вони мчалися стрімголов ,не розбираючи
дороги. І так добігли до річки,а біля причалу стояв наш корабель. А на ньому було ще 4 пасажири:Півник-капітан,Собака-лоцман,Баран - юнга та Кіт-кухар. Всі стрибнули на корабель…і вітрильник понесло на глибоке місце річки….
вміє рахувати?(діти разом з Козликом рятують пасажирів)
Рефлексія.
Діти роблять висновки ,що потрібно навчатись,щоб отримати професію.
Музична пауза . «Песенка мамонтёнка».
По синему морю ,к зелёной земле
Плыву я на белом своём корабле…
Складання міні – творів «Моя мрія»
На вітрилах корабля діти пишуть назви професій ,які їм запам’ятались .
Я долі дякую
Г. Чубач
Я долі дякую ,що виросла в селі
Та ще в сім’ї подільських хліборобів .
Батьки мої і прадіди мої
Ніколи не цурались свого роду .
Я людям дякую ,що чесними були,
Коли по правді жити научали.
Узявши з серця їхньої снаги .
Я добре знаю,де мої причали…