"Свята у березні" (календар свят та пам'ятних подій)

Про матеріал
Коти знаходяться поруч з нами від самого дитинства — майже у всіх є дитячі спогади про веселі ігри з кумедними пухнастими кошенятами. Характер цих тварин дуже своєрідний — вони незалежні, кмітливі, допитливі, грайливі. Можуть бути лагідними чи суворими, але завжди тонко відчувають настрій господаря.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Свята у березні

Номер слайду 2

1 березня. Міжнародний день котів (Всесвітній день кішок) Коти знаходяться поруч з нами від самого дитинства — майже у всіх є дитячі спогади про веселі ігри з кумедними пухнастими кошенятами. Характер цих тварин дуже своєрідний — вони незалежні, кмітливі, допитливі, грайливі. Можуть бути лагідними чи суворими, але завжди тонко відчувають настрій господаря. В Україні котів люблять та поважають, тому в нас їх багато — 7,5 мільйона. За кількістю цих тварин на душу населення ми займаємо друге місце після США — на 100 людей приходиться 17 котів. Тому в Міжнародний день кота проводиться багато заходів, присвячених популярним домашнім улюбленцям. На виставках кішок, які проходять цього дня, можна помилуватися представниками різноманітних порід — як пухнастих, так і «голих», дізнатися про їхні особливості. Такі виставки часто допомагають визначитися тим, хто вирішив придбати собі кота, але вагається між різними породами.

Номер слайду 3

2 березня Розпалити вогонь спершу було досить трудомісткою справою, тому люди довго намагалися вдосконалити цей процес. Лише в XIX столітті з’явилися сірники — в тому вигляді, до якого ми всі звикли.. Сірники як джерело вогню дешеві, їх легко взяти з собою будь-куди. Цій корисній речі навіть присвячено спеціальне свято. Спершу вогонь здобували за допомогою тертя двох сухих шматків дерева один об один. Поступово дерево нагрівалося і після довгих та старанних зусиль нарешті починало тліти. Згодом люди звернули увагу на таку поширену мінеральну речовину, як кремінь. Пізніше виявилося, що від ударів по кременю залізом іскри висікати набагато легше, і цей шматок заліза назвали кресалом. Перший самозапалювальний сірник було виготовлено у 1805 році Жаном Шанселем, помічником відомого французького хіміка Луї Жака Тенара. Міжнародний день сірника

Номер слайду 4

3 березня. Всесвітній день письменника. В Україну свято прийшло аж у 2012 завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой. Усі автори мають можливість зібратись для презентації творчих напрацювань, обговорення літературних новинок та нагородження найкращих за письменницьку діяльність. Всесвітній день дикої природи. Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена.

Номер слайду 5

4 березня. День виключених гаджетів. Цей день – чудова можливість провести час зі своєю родиною, зайнятись спортом, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, приділити увагу собі, та зрештою обдумати, наскільки ваші відносини з гаджетами заважають жити повним та яскравим життям. Всесвітній день молитви. Метою Дня молитви є підтримка тих народів, котрі живуть у жорстокості та несправедливості. Учасники свята вірять, що спільне звернення до Господа змінить життя на краще. День народження мікрофона. У 1877 році винахідник з Америки на ім’я Еміль Берлінер запатентував перший мікрофон. В День народження мікрофона заведено співати без фонограми та грати живу музику.

Номер слайду 6

5 березня. День народження степлера Перші механізми для скріплення паперу були зроблені ще у 18 столітті для короля Франції, але сама назва «степлер» з’явилась аж у 1909 році. Зшивач, котрий працює без скріпок, винайшов Крістіан Бергер у 1997 році. Всесвітній день енергоефективностіМета його проведення – проінформувати населення про важливість заощадження енергії та навчити домогосподарства та комерційних споживачів раціональніше використовувати енергоносії.

Номер слайду 7

2003 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Державний Гімн України». Закон утверджує національний гімн «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського й музику Михайла Вербицького Державним Гімном. 6 березня. В 1931 народився український композитор, автор класичної та популярної музики Олександр Іванович Білаш (славу йому принесла мелодія до вірша «Два кольори» Д. Павличка). Міжнародний день зубного лікаря

Номер слайду 8

7 березня День народження телефонного апарату. У 1876 році американський винахідник Александер Грем Белл запатентував цей пристрій. Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення - одне з найбільш світлих і добрих свят. Воно закликає не забувати про наших найулюбленіших маленьких телеглядачів і нагадує дорослим про те, що і вони колись були дітьми. Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення. Цього дня відомі люди у сфері музики, кіно, спорту, мистецтва беруть в руки олівці, фарби, ручки та роблять цікаві тематичні замальовки. Ці нариси протягом трьох днів продаються на аукціоні e. Bay, а зібрані в результаті цього заходу кошти ідуть на дослідження важкої хвороби епілепсії та розробки методів боротьби з нею. День дудла

Номер слайду 9

8 березня. Міжнародний жіночий день. День боротьби за праваа жінок і міжнародний мир (рішенням ООН від 1977 року) — міжнародна дата, яка щорічно відзначається 8 березня на згадку про культурні, політичні та соціально-економічні досягнення жінок. Ідея Міжнародного жіночого дня запропонована Кларою Цеткін (Соціал-демократична партія Німеччини) на великій жіночій зустрічі, організованій Соціалістичним Інтернаціоналом у Копенгагені 26 і 27 серпня 1910 року. Дата 8 березня визначена на 2-й Комуністичній жіночій конференції в 1921 році. Фіолетовий, зелений та білий - це кольори Міжнародного жіночого дня.

Номер слайду 10

День народження Тараса Шевченка. Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. В цей день урочисті заходи проводяться в кожній школі, кожному населеному пункті України та серед діаспори.9 березня День БарбіУ 1959 році в США Рут Гендлер створила ляльку на ім’я Барбара Міллісент Робертс. Рут Гендлер спостерігала за донькою та зрозуміла, що дітям не вистачає ляльки з дорослим тілом та обличчям задля уявлення себе у ролі жінки. У 2020 році з’явилась Барбі-українка, прототипом якої стала олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан.

Номер слайду 11

День пам’яті Тараса Шевченка. Увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам’ять Тараса Григоровича Шевченка – класика української літератури. Ім’ям Шевченка названо багато вулиць, закладів освіти та навіть корабель, в літературі існує Шевченківська премія та стипендія імені письменника. 10 березня,Міжнародний день волинки. Волинка – це унікальний музичний інструмент. Вона утворює жалібну мелодію, яка торкається найглибших куточків душі. Свято відзначається з 2012 року. В цей день будь-хто та будь-де може вийти та зіграти на своїй волинці. Мета міжнародного дня волинкаря – проінформувати про самобутній національний інструмент всіх жителів планети.

Номер слайду 12

11 березня Пандемія COVID-192020 року ВООЗ оголосила пандемію COVID-19. День інструментів. Національний День вшанування робочих інструментів, що відзначається щорічно 11 березня , бере початок у Сполучених Штатах. Традиційно американці навідуються у свої гаражі, майстерні, сараї, комори та горища задля вшанування ручних приладів. День вшанування робочих інструментів нагадує про необхідність приділити увагу стану приладів – заточити їх, почистити та добряче відшліфувати.

Номер слайду 13

День посадки квітів. Присвячений початку весняного сезону для квітників та садівників. У День посадки квітів люди, захоплені цим хобі, діляться особливим насінням із зацікавленими неофітами.12 березня. Всесвітній день ананаса. Вперше День ананаса відсвяткували на Гаваях – батьківщині цих солодких плодів. До Європи їх почали завозити ще в 15 столітті, відразу після першої експедиції Колумба. А сто років потому їх навчилися вирощувати в Індії. Найкраще святкування полягає в тому, щоб скуштувати цей смачний плід. І зробити це можна різними способами: споживати у свіжому вигляді, зробити салат, приготувати десерт з консервованих кілець тощо.

Номер слайду 14

День хутряних навушниківІдея створення теплих навушників прийшла до Честера, коли йому було лише 15 років. Хлопчик йшов додому з катка та закривав вуха руками через холодний вітер. Недовго думаючи, Честер намалював ескіз та пошив собі тепленькі навушники, в яких виявилось дуже комфортно кататись на ковзанах. Тоді Честер Грінвуд вирішив запатентувати хутряні навушники. 13 березня. День коштовностей. Люди святкують цю подію купівлею дорогоцінних прикрас та каменів. В 1852 народилась Надія Тобілевич-Тарковська — українська акторка, дружина Івана Карпенка-Карого (Тобілевича), сестра Олександра Карловича Тарковського,

Номер слайду 15

День метеликів. Метелик - красиве, невагоме і навіть символічне створіння. У багатьох культурах метелик символізує минущий характер радості. У Китаї ця крилата істота позначає безсмертя, дозвілля у достатку, радість і літо. У японців -молоду жінку, сімейне щастя. У Древній Мексиці метелик відносився до атрибутів бога рослинності, весни й кохання. Крім того, він був пов'язаний із Сонцем і був символом вогню, що коливається.1990 — у Львівській області в Стрию, першому з українських міст, підняли національний символ — прапор України14 березня

Номер слайду 16

1927 – Почалося будівництво Дніпрогесу. Музей історії Голокосту Яд Вашем2005 року в Єрусалимі було відкрито новий Музей історії Голокосту Яд Вашем. Музей зведений на Горі Пам'яті, на висоті 804 м над рівнем моря, і з вікон музею відкривається чудовий вид на місто. 15 березня Міжнародний день захисту дитинчат тюленів

Номер слайду 17

У 1882 народилась Христина Олексіївна Алчевська — українська письменниця, драматургиня, прозаїк, поетеса та педагогиня. Вона належала до славетної української родини Алчевських, дочка Христини Алчевської та Олексія Алчевського. Працювала вчителькою гімназії в Харкові.1859 Народився Олександр Степанович Попов — фізик і експериментатор в галузі електрорадіотехніки, педагог, популяризатор науки. Вперше виготовив та публічно продемонстрував радіоприймальний пристрій та радіотелеграф. День квілтінга. Цим терміном називають ремесло, яке полягає в художньому вистьобуванні та вишиванні шматочків тканини, між якими вставляють шар вати, фатину.16 березня

Номер слайду 18

1972 — у Києві заснували Інститут книги та друкарства на чолі з відомим книгознавцем і бібліографом Юрієм Меженком. Одним з головних завдань УНІКу було дослідження та популяризація історії книги і книжкового мистецтва. Цим тогочасна Україна відгукнулася на ухвалу ЮНЕСКО вважати 1972 р. Міжнародним роком книги. Павло Попов запропонував перетворити відділ письма та друку на окремий музей книги і друкарської техніки,17 березня

Номер слайду 19

Всесвітній день сну. Науковців доводять, що в середньому тривалість сну має становити від 7 до 8 годин для дорослих людей. Всесвітній день переробки. Для підтримки інтересів переробної промисловості в міжнародному масштабі створено Бюро міжнародної переробки. Наразі ця організація представлена в 72 країнах.1965 – Олексій Леонов протягом 10 хвилин перебував за бортом "Восток-2", він здійснив перший в історії вихід людини у відкритий космос.18 березня

Номер слайду 20

Міжнародний тиждень ввічливості на дорозіВвічливе відношення одне до одного учасників дорожнього руху допомагає уникнути великої кількості аварій, які часто стають причиною смерті.19 березня1930 народилась. Ліна Василівна Костенко — українська письменниця, поетеса-шістдесятниця.1895 народився Рильський Максим Тадейович — український радянський поет, перекладач, публіцист, громадський діяч, мовознавець, літературознавець.

Номер слайду 21

Міжнародний день щастя. Міжнародний день щастя має за мету звернути увагу людства до щастя та нагадати, що прагнення до щастя – визначальне і невід’ємне бажання кожної людини на планеті.20 березня. День весняного рівнодення Ця подія знаменує пробудження природи від зимового сну та початок теплого й родючого сезону. Від дати весняного рівнодення Північна півкуля Землі починає більше нахилятися до Сонця, тому збільшується світловий день та підвищується атмосферна температура. Всесвітній день ЗемліВсесвітній день Землі має за мету привернення уваги людства до своєї домівки – планети Земля, залучення до збереження природи та миру, підвищення поінформованості щодо екологічних негараздів.

Номер слайду 22

Міжнародний день лялькаря. В Україні перший театр ляльок з’явився ще у 1921 році в Чернігові, наразі на території країни їх близько 30. Українці люблять створювати традиційні ляльки у фольклорному стилі. 21 березня Міжнародний день лісів. Метою дня лісів є покращення поінформованості людства щодо цінності дерев та лісів, заклик до створення заходів з відновлення й захисту лісу, залучення до розумного використання природних ресурсів. Всесвітній день поезіїЦього дня вшановують поетів, організовують поетичні концерти, в літературних музеях та бібліотеках проходять тематичні лекції, презентуються новинки сучасної поезії.

Номер слайду 23

1842 Народився Микола Віталійович Лисенко — український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч.. 22 березня Міжнародний день водних ресурсів. Наша країна дуже багата водними ресурсами. Це й великі ріки — Дніпро, Дунай, Дністер, Південний Буг, Сіверський Донець, а також численні невеликі річки, ставки та озера. ЧИСТА ВОДА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я1941 – Чорнобиль (Київська область) отримав статус міста.

Номер слайду 24

Міжнародний день ведмедя. Це свято, присвячене порятунку та захисту ведмедів у всьому світі, незалежно від їх видів та природного довкілля.23 березня У 1944 році засновано Київський ботанічний сад Академії наук УРСР. У 1928 році Кам'янець-Подільську фортецю оголосили історико-культурним заповідником. День цуценячудова можливість провести цілий день зі своїм улюбленим цуциком або зробити якусь тваринку щасливою, взявши з притулку чи з вулиці.

Номер слайду 25

1989 - у Тернополі створено першу крайову організацію Народного Руху України.24 березня 1906 народилась Клавдія Іванівна Шульженко —українська співачка, акторка.1900 народився Іван Семенович Козловський — український співак.2001 - Володимир Кличко виграв технічним нокаутом бій проти Деріка Джефферсона у Мюнхені.

Номер слайду 26

Міжнародний день вафель. Першими вафлями ласували ще мешканці Стародавньої Греції. Спокусливо ароматні, надзвичайно смачні та з хрусткою скоринкою вафлі є вишуканим десертом, який полюбляють та випікають в усьому світі. 25 березня 1976 народився Володимир Володимирович Кличко — український професійний боксер. Олімпійський чемпіон з боксу у надважкій ваговій категорії (1996 рік). День служби безпеки України. Органи СБУ виступають ефективним інструментом викриття й попередження злочинів проти життя, честі та гідності людей, боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

Номер слайду 27

День Національної гвардії України. До складу цього формування відносяться бригади та полки оперативного призначення та охорони громадського призначення, полки охорони важливих державних об’єктів та інші підрозділи. 26 березня Година Землі В Годині Землі щорічно беруть участь 190 країн, і ця акція стала наймасовішим екологічним рухом в світі. Щороку все більше людей та підприємств приєднуються до заходу, символічно віддаючи свій голос за підвищення енергоефективності та розумне споживання ресурсів.

Номер слайду 28

Всесвітній день театру. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.. 27 березня 1918 —народилась Ірина Банах-Твердохліб, українська художниця, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва. У 1994 році в Україні проходять перші парламентські вибори, а президентом стає Леонід Кучма

Номер слайду 29

День їжі на паличці У якості закусок на паличці готують: солодкий лід та ескімо, корн-доги, фруктові шашлики, креветки, банани, фрукти, зефір, кебаби та канапе. Така їжа є найкращим рішенням для вуличного частування. 28 березня 1925 народився Дмитро Михайлович Гнатюк — видатний український оперний співак (баритон), режисер, педагог. Народний артист України. Перший виконавець хітів 1960-х — пісень «Два кольори» та «Мій Київ». Вільно володів румунською мовою. Чоловік Галини Гнатюк.1842 рік — у Львові відкривається театр Станіслава Скарбека, який на той час був третім за розміром у Європі

Номер слайду 30

Всесвітній день фортепіано Серед завдань цього свята – звернути увагу на красу звучання фортепіано та заохотити музикантів різного віку та різного рівня та здібностей грати у громадських приміщеннях.29 березня День фокусника. Професійні фокусники з’явились ще у середні віки. Завдяки мистецтву ілюзії фокусники створюють враження порушення фізичних властивостей предметів. 1728 Кирило Розумовський — український військовий, політичний та державний діяч, гетьман «всієї Малої Росії, обох боків Дніпра та Військ Запорозьких». Представник козацького роду Розумовських. Граф та генерал-фельдмаршал Російської імперії.

Номер слайду 31

День захисту ЗемліУ День захисту Землі проходять екологічні виставки, конференції. Вони закликають людство дбайливіше ставитися до природи, економніше використовувати енергетичні ресурси планети.. 30 березня 1922 — у Києві створений театр-студія "Березіль" (нині Харківський академічний український драматичний театр імені Тараса Шевченка). День прогулянки по парку

pptx
Додано
11 лютого
Переглядів
165
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку