Мета: поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу у Другій світовій війні, виховувати в учнів шану і повагу до тих, хто ціною власного життя здобув перемогу у війні . Виховувати повагу до живих та шану до полеглих воїнів , які зараз здобувають перемогу на сході України .
|
Святкова програма , присвячена Дню пам'яті та примирення і Дню Перемоги над нацизмом у Європі Школа організованою ходою крокує до пам'ятника загиблим воїнам – односельцям Зупиняються . Шикуються . Звучить мелодія №1
Учень . О Україно! Знявся вітровій. Мелодія зупиняється Ведучий .Такими словами обвінчав свій бойовий шлях простий солдат , який воював за свій дім,свою Батьківщину,за мир,за спокій.Думка про Перемогу,про краще життя давала наснагу жити. Ведучий . А скільки не дожило,не повернулося? Їх тіні навічно гуляють давно забутими,проклятими дорогами війни. Ведучий. Пам'ять про них живе в людських серцях,а до того часу коли жива пам'ять,живі всі ті,хто поклав своє життя заради Батьківщини. Ведучий. Святкова програма , присвячена Дню пам'яті та примирення і Дню Перемоги над нацизмом у Європі оголошується відкритоюВедучий. Горнусь до тебе, Україно, Як син до матері горнусь, За тебе рідна і єдина Щодня я богові молюсь . Молюсь за тебе, Україно, І свої сили віддаю, Щоб відродити із руїни Наш дух і славу бойову. Очистимо усі джерела, Дніпро, Славута оживе І заспіваєм: "Ще не вмерла Країна наша і не вмре!" Звучить Гімн №2Ведучий. Президент України Петро Порошенко вирішив встановити в Україні День пам’яті і примирення, який відзначатимуть щороку 8 травня . Це той день,коли потрібно відкласти всі справи і згадати тих,хто кував мир,особливо зараз,коли цей мир порушують залпи багнетів на Сході України. Ведучий. Минуло вже багато десятиліть з того 9 травня, коли закінчилася Друга світова війна. Тепер кожного року в цей день відзначається День Перемоги. Ми, сучасна молодь, навіть уявити не могли всіх жахів війни. Ми знали про ту війну лише з розповідей старих людей та з книг з історії. А для мільйонів ці страшний події були реальністю. Ведучий. Війна принесла багато горя. Напевно, у кожній родині втратили дорогих людей, у багатьох з них навіть не було могили... Молоді хлопці гинули в страшних боях, не скуштувавши як слід життя. Діти військових років не могли й думати про красиві іграшки. Вони не могли навіть нормально ходити до школи. Багато з них залишилися сиротами. А з війни поверталися каліки, не тільки з ранами на тілі, але й з болем у душі. Пісня 9 Травня№3 Ведучий. Але та війна відкривала в людях і багато хорошого. Усі намагалися допомогти один одному в складних обставинах. Заради того, щоб звільнити рідну землю від загарбників, люди йшли на подвиги, жертвуючи своїм життям. Ведучий. Тому 9 травня - День Перемоги - свято і світле, і сумне одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною - мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам - живим і померлим – за їх подвиг у День Перемоги - найменше, що ми можемо зробити. Ведучий 2. Тож згадаємо всіх поіменно , всіх тих , хто йшов дорогами війни та не повернувся додому . Серед них були і наші односельці . На тлі мелодії «Плине кача» ведучі по черзі називають прізвища загиблих односельчан , учні покладають квіти. № 4
13.РОГОВИЙ ТИМОФІЙ ПРОКОПОВИЧ
14.ХРУСТАЛЬОВ ОЛЕКСАНДР МИКИТОВИЧ
15. ФЕДОТОВ ІВАН АНТОНОВИЧ
Мелодія зупиняється
Ведучий. Пам'ятайте про тих, що безвісти пропали, Пам'ятайте про тих, що не встали, як впали. Пам'ятайте про тих, що згоріли, як зорі, — Такі чисті і чесні, як повітря прозоре. Пам'ятайте про тих, що за правду повстали, Пам'ятайте про тих, що лягли на заставах. Пам'ятайте про тих, що стрибали під танки... Є в місцях невідомих невідомі останки. Є в лісах, є у горах, і є під горою — Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв. Пам'ятайте про них і в праці, і в пісні — Хай відомими стануть всі герої безвісні. Ведучий . Тож вшануємо хвилиною мовчання всіх загиблих воїнів – українців у Другій світовій війні та воїнів , що загинули в наш час . Хвилина мовчання. Метроном № 5 |
Учень . Я дивлюсь на світлини бійців,
Щирі посмішки, втомлені очі,
Сиві скроні та безліч рубців…
А мій розум сприйняти не хоче:
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні,
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.
Саме зараз її вояки
Схід країни від зла захищають,
Б’ються на смерть мої земляки,
Кров’ю землю святу поливають.
Щоб країна ввійшла в майбуття
Вільна, сильна, без чвар та війни.
Віддають саме цінне -життя,
України найкращі сини!
Ведучий . 71 рік Україна не знала війни. Наш народ пишався тим що у буремні 90 – ті,Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще рік тому ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною,тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Ще рік тому ми не особливо звертали увагу на слова «слава Україні – Героям слава»,а тепер ці слова набули нового змісту.
Ведучий . Наразі вже точно зрозуміло,кому ці слова адресовані,і ні в кого немає сумнівів,що ці герої – хлопці що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України,лікарі які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу,волонтери на плечах яких тримається наша армія.
Ведучий . Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням це вже віддання шани найкращим,котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини,а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.
Ведучий . Коли перед очима кадри з новин,фото поранених та загиблих героїв,дивлячись їм у вічі ,ми розуміємо,що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу»став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну,це стало станом душі.
Ведучий .В результаті бойових дій в Україні загинули 2905 людей (і це лише офіційні данні про тих кого вдалося ідентифікувати та захоронити),в тому числі 28 дітей. Поранення отримали 7640 людей. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас!
Ведучий . Не оминула осторонь неоголошена війна і наше село . Кращі сини Миколаївки :
МИХАЙЛЮЧЕНКО ВАЛЕРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ДУДКІН В' ЯЧЕСЛАВ ГЕННАДІЙОВИЧ
ГЕЛЕВАН ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
РОДІН ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ
ПЕТУХОВ ВАЛЕНТИН ДМИТРОВИЧ
ШАРКО ПАВЛО СТАНІСЛАВОВИЧ
Добровільно виконували та виконують свій патріотичний обов'язок , захищаючи не тільки Україну , а й своє село , свою родину , свою святу Батьківщину від ворога .
Ведучий . Не обійшла біда і наш край . Влітку 2015 року загинув Кривоус Петро Петрович , мешканець с. Одрадокам'янка тато нашої учениці Кривоус Ганни .
Вічна пам'ять герою ! Вічна слава герою!
На тлі мелодії «Плине кача …» № 6
Ведучий . Пливуть гроби по морю, як човни –
По морю рук,по морю сліз і гніву.
Пливуть в човнах розтерзані сини
На хвилі молитов і переспіву.
Так ніби в жилах замерзає кров,
А потім б’є у скроні голос крові
За ти хто тихо жив, а відійшов
У дзвонах слави праведним героєм.
Пливуть човни,гойдає кожну лодь
Людська долоня,тепла і тремтяча,
Човнами править втішений Господь,
А серце розривається і плаче.
І кожна мати плаче,і пече
Їй кожна рана у чужого сина.
Стоїть Донбас і Львів – плече в плече
І разом з ними плаче Україна.
Нехай же вам, герої,віддає
Святий Петро ключі від того раю,
Де убієнний ангелом стає,
Бо він герой. Герої не вмирають.
Герої не вмирають. Просто йдуть
Із поля бою – в небо. В лицарі – зі смерті.
Пливуть човни. Пливуть човни. Пливуть….
Героям слава - вписано у серці.
Ведучий . Але нашу Батьківщину,нашу Україну зламати не можна. Як птах фенікс вона відроджується із попелу,стає міцнішою,сильнішою. Хочу навести слова одного з політичних аналітиків при ООН: «Після закінчення війни Україна отримає сильну армію,патріотизм на високому рівні,згуртовану націю,а Росія лише безимяні могили».
На тлі мелодії № 7
Учень .
” … На місячній доріжці зустрілись дві душі,
Одна – до Бога пішки, а інша – в грішний світ.
Одна – душа солдата, загиблого в бою,
А інша – немовляти, народжена в Раю.
І так би розминулись… але душа бійця
На іншу обернулась: знайоме щось з лиця.
Сказала: «Гей, малеча, а нумо, хлопче, стій!
А як ім’я, до речі, матусеньки твоїй?»
Душа же немовляти була як чистий сніг:
«Мене чекає мати, аби я вчасно встиг…
Казав Господь, Галина – таке її ім’я,
Ось-ось народить сина, а син її – то я!
Мене на Землю жити господь благословив,
Я маю народитись… ти вже там пожив?» –
Так у бійця спитало майбутнє немовля
(Воно ще знань не мало: що то таке – Земля?)
А той боєць «Галина» повторював ім’я …
Та це ж його дружина чекала немовля.
Сплили перед очима щасливі ті роки:
Як він , ще був хлопчина й просив її руки…
Весілля і навчання, І пристрасті потік…
Він всі її бажання виконував, як міг.
Усе було чудово: вагітність – добрий знак!
І взяв він з жінки слово, що родиться козак!
А потім…сум в родині… в країну зло прийшло.
Галини очі сині зробилися мов скло.
«Не йди – вона просила – Бо смерть гуляє там.,
Скількох вже покосила, та їй тебе – не дам!»
Та він своїй дружині сказав приблизно так:
«Як друзів я покину, який же я козак?
Як гляну в очі сину, що з’явиться в цей рік?
Скажу, що в злу годину я за спідницю втік?»
Поцілував Галину і рушив на війну…
А потім..постріл в спину.. і запах полину….
Згадав боєць те стрімко й до немовля сказав:
«Ти бережи Галинку що краща буде з мам.
Пробач мені, дитино, вас з мамою підвів.
Та буду я невпинно з тобою з перших днів!
Дивитимусь із неба, як швидко ти ростеш,
А все що буде треба в житті ти сам знайдеш.
Обнімемося ж, сину, тобі час йти в життя
А я прикрию спину тобі із небуття»
На місячній доріжці невпинний душ потік:
Одні – до Бога пішки, хтось – в протилежний бік.
Народжуються діти, в воєнний час страшний,
І щоб їх захистити хтось винен йти у бій.
Але допоки в серці в жіночому любов,
Життя не перерветься, відроджуючись знов!
Мелодія зупиняється
Пісня «Свіча» № 8
Ведучий . Немає на світі кращого неба , ніж небо України !
Подивімось на своє небо і думкою , як у тій чудовій пісні , полиньмо аж до Бога і гляньмо на зелено – блакитну Землю – і тоді відкриється нам на зелено – блакитному суцвітті планети край , що нагадує собою серце , - Україна !
Ні! Як нема кращого неба , ніж небо України , так і немає кращої землі , ніж наша Україна ! Об'єднаймося ж усі задля миру та спокою на рідній землі . Схід і Захід має бути разом . Ми проти війни!
Учень .
Не розчаровуйсь в Україні,
А розумій її печаль.
Що робиш ти для неї нині –
У себе спершу запитай.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вона свята,а грішні – ми
В її недолі часто винні
Її ж бо дочки і сини.
Не розчаровуйсь в Україні,
Ідеї волі певним будь,
Бо тільки той є справжнім сином,
Хто вміє неньку захистить.
Не розчаровуйсь в Україні,
Вір,що мине важка пора,
Розквітне пишний цвіт калини,
В садах достатку і добра.
Пісня
Ведучий. Хай живе Україна!!!!!!!!!!!Слава Україні – Героям слава!!!!!!!!!!!!!
Ведучий . Святковий Мітинг , присвячений Дню пам'яті та примирення та Дню Перемоги над нацизмом у Європі оголошується закритим .
Гімн № 9