2-В
03.12.24 р.
Квест-гра «Свято Миколая» + Дизайн і технології. Виготовлення ангелочків.
Мета: ознайомити учнів із традиціями святкування дня святого Миколая в Україні; збагачувати словниковий запас учнів; розширити кругозір дітей про святого Миколая; розвивати пам'ять, увагу, творче мислення, вміння робити висновок; залучати дітей до духовних надбань нашого народу; виховувати повагу до всіх хто творить добро. Сприяти активній участі у іграх , розвивати творчість. Навчити виготовляти ангелочків. Повторити правила користування ножицями. Вдосконалювати навички користування клеєм та ножицями. Розвивати вміння співати пісні та декламувати вірші.
Форма проведення: квест-гра.
Обладнання: розтяжка та декор на дошку, музичний супровід, відео, презентації, маршрутний лист, лист від Миколая, «рукавички», карта для пошуку подарунків, святкові подарунки, прикрашена ялинка.
Хід заходу
Щороку в Україні у грудні відзначають День святого Миколая Чудотворця. Це свято вшанування св. Миколая.
Учні читають вірші
1.За вікном сніжок летить,
Вітром завіває,
Тож спішіть усі до нас
На свято Миколая!
2.Є свято гарне в Україні.
Є свято казки чарівне.
Що Миколай в святій ряднині
Слухняним ласощі несе.
3.Це свято раз буває в році.
Воно нікого не мине.
Бо Миколай Святий із неба.
В оселю кожну зазирне.
Вчитель: Наш народ у році має гарних свят багато,
Та ніяке не замінить дітям одне свято.
Коли зимонька надходить, земля примерзає,
До діточок іде в гості свято Миколая.
Вночі, коли всі дітки сплять, Миколай обходить кожний дім і чемним дітям лишає подарунки, а неслухняним – різочку, щоб задумались.
4.В небесах, де зорі ясні, там , де місяць ходить красний,
Сонце так яскраво сяє , Миколай там проживає.
В небі ангели працюють, щоб зраділи всі малята,
Подаруночки готують –їх чекає кожна хата.
Учитель. Сьогодні, мої милі малята, довгоочікуванний день зустрічі з мріями та подарунками. Ви кожного дня виглядаєте гостя, аби отримати подарунки, але і ми спробуємо порадувати Миколая своєю працею, кмітливістю, чемністю. Ми пограємо з вами цікаву гру квест «Святий Миколай до нас враз завітай». Вранці сьогодні до нас завітала гостя та принесла нам лист. Ми виконаємо завдання та складемо пазл і отримаємо подарунки.
Я синичка-чарівничка,
В мене шапка невеличка.
По деревах я стрибаю,
Бо веселу вдачу маю.
Пісня «Всі маленькі діточки».
Учитель. Перша зупинка «Дитинство св. Миколая» (кладуть пазл).
Дуже давно жив у місті Мирах, у Малій Азії хлопець Миколай. Нічого не бракувало малому Миколі: ні гарної одежі, ні смачної їжі. Але не мав він ні тата, ні мами. Хлопчик ріс під опікою (під наглядом чужих людей). Та коли він виходив із свого гарного будинку і бачив, як убого живуть сусідські діти, серце його завмирало. Був у Миколи старий учитель, який учив його молитися, читати і писати. Одного разу читав він разом з учителем Святе Письмо, а було там написано: «Коли ти робиш добро іншому, то нехай твоя правиця не знає, що робить лівиця…»
— Учителю, поясни мені, як це розуміти? — запитав у задумі.
— А так, сину: коли робиш добро іншому, не треба про це нікому розповідати. Краще не хвалитись своїми добрими вчинками, — відповів учитель.
Це було пізньої осені. Микола вже знав, що багато діток в його околиці сидять голодні в неопалюваних хатах. Дуже бідує родина старого Олександра. «Не можу я спокійно спати, коли інші діти голодні» — подумав.
Устав і пішов до комори тихенько, щоб ніхто не чув і не бачив, набрав повну торбу різних харчів ще й кілька товстих полін (дров) захопив. У своїй скрині відшукав взуття.
Сказав своїй няні, що йде спати, взяв торбу і пішов до хати старого Олександра. Кинув торбу на порозі і швиденько побіг назад.
А вранці старий Олександр знайшов торбу і не міг натішитися подарунками. Але не міг здогадатися, кому дякувати.
Отак розпочалося таємне обдарування бідних. Люди молили Бога за невідомого, що допомагає їм, та не могли здогадатися, що то був Миколай. Але слуги помітили, що зникають речі. І одного разу вистежили Миколу. Вони запитали хлопчика, навіщо він це робить. Він відповів, що не може спати, коли бачить голодних дітей.
А коли Миколай виріс, то став священиком і все своє добро роздав бідним. Скрізь чинив тільки добро. За це Бог дав йому силу творити ще більше добра. Коли він помер, то церква зарахувала його до святих. А тепер діти моляться до Святого Миколая, щоб він допоміг їм бути добрими і щоб нагороджував їх за добрі вчинки. Вони чекають ночі з 18 на 19 грудня, щоб почути срібні дзвіночки на санчатах, якими їде до них святий Миколай. Кажуть, що тоді радіє місяць на небі, посміхається, бо він знає, що в цю ніч усі радітимуть. І ті, хто робить подарунки, і ті, для кого вони призначені. Бо найбільше щастя в житті — це творити добро.
Учитель. Друга зупинка «Вокальна». (кладуть пазл).
Учитель: Ми дізнались про дитинство Миколая. Він дуже любив людей, а у кожної людини є своя мрія.
Про що мрієте ви? ( відповіді дітей)
Вчитель.Найбільша наша мрія – це мир в Україні.
Пісня «Хай буде мирною зима».
Вчитель. Молодці діти! Гадаю що Миколай почув ваші дзвінкі голосочки йому дуже сподобалась пісня. Тож ми викладаємо другий пазл.
Вчитель: Третя зупинка «Збери прислів’я». (кладуть пазл).
Вчитель. Четверта зупинка « Загадки від Миколая». (кладуть пазл).
1.Без пензля, без олівця хто малює без кінця (Мороз).
2.На морозі міцна та гостра, а на сонці плаче (Бурулька).
3.Влітку відпочивають, взимку дітей катають (Санчата).
4.Скатертина біла всю землю накрила (Сніг).
5.У вогні не горить, у воді не тоне (Лід).
Гра «З якої це казки?
Вчитель. Дітки! Ви виконали вже чотири завдання, мабуть засиділись. Тож наступна зупинка «Танцювальна».
5 зупинка «Танцювальна» (кладуть пазл).
«Перевіривши ваш інтелект та вокальні можливості, настав час зігрітися, бо зима за вікном. На екрані будуть продемонстровані рухи, які ви повторюєте. Той, хто проявить себе найкраще і отримає наступний фрагмент пазлу та підказку. Відео «Сніг пухнастий нагортаю»
Перед вами багато зимових рукавичок, вони різних кольорів. Ваше завдання обрати рукавичку відповідно до свого настрою та пояснити чому такий настрій. Рукавички зігрівають ваші руки. А добрі справи зігрівають душу. Давайте зробимо ангелочків.
6 зупинка «Помічники Миколая» (кладуть пазл).
Вчитель: Як ми сьогодні говорили, Миколай розносить подарунки дітям але він один, а дітей багато. Згодні допомогти йому?. Пропоную зробити янгеликів, на допомогу Миколаю (показати яногола).
В знаннях ми виростем на крок,
А крок веде нас до вершини,
Пірнуть ми зможемо в глибини
Казки цікавої, як в океан.
Тому несе він радість нам.
А що ж означає це слово ?
Ангел (з грецької) – вісник.
Ангел - це надприродна істота, посланець Бога.
Ангел - посланий, щоб оберігати людей, бути посередником між ними і Богом.
Я маленьке ангелятко
До вас спустилося з небес
Я щиро, радо Вас вітаю!
Новину всім повідомляю:
Вам треба гарно працювати,
Бо скоро, скоро прийде свято.
Ми їх будемо вирізати. Нагадаєм техніку безпеки.
Діти працюють.
Запрошуємо Св.Миколая. Кличемо його ! Діти підходять зі своїми ангелочками до Св. Миколая та разом співають пісню ( біля дошки )
Пісня «Чекаєм св. Миколая»
«Сніжинка побажань»
Св.Миколай приніс побажання діткам та подарунки.
Молодці! Дітки, ви були дуже чемними, вихованими, розумними та активними. Мені сподобалось з вами працювати. Будьте такими і надалі.
Сьогодні ви довели, що ви найкращі діти-завзяті, товариські, розумні та слухняні. Я впевнена, що ви і далі будете робити знову безліч чудових справ, і Миколай буде відразу до вас поспішати зі своїми дарунками.
1