ВИНИКНЕННЯ ТА СТАНОВЛЕННЯ РУСІ-УКРАЇНИ Урок узагальнення Виконала Вчитель історії Валентина ПЕРКІНА
Номер слайду 2
Що ти знаєш про історичних діячів?
Номер слайду 3
Створення кластера за розділом
Номер слайду 4
Гра «Лайк - дизлайк» Велике переселення – це масові переміщення певних племен. Основна причина переселення – заробітки. Основними племінними об’єднаннями в східних слов’ян були: поляни, древляни, тиверці, уличі, новобузьці. Київ був заснований 3-ма братами:. Кий, Щек, Аскольд Княгиня Ольга була дружиною князя Івана. Князя Олега вбили древляни. Основним заняття населення було землеробство. Будівлі в селах були великі й пишні. Найдавніші руські поселення міського типу називалися «гради». У перший похід Святослав пішов у 4 роки.
Номер слайду 5
Виконання інтерактивних вправ https://learningapps.org/7857134
https://learningapps.org/23341693 https://learningapps.org/7857015
https://learningapps.org/21283472
https://learningapps.org/4349885
Номер слайду 6
Впізнай історичного діяча
Номер слайду 7
Гра «Дешифрувальник» (потрібно розшифрувати терміни, пов’язані з вивченою темою та дати їм визначення) Н Я З К Ь И Д Н Р Я Е Л В А Д Н АИ Н С И П О Т І Л Д А Р Н У И Ж Е Н І Ч Е П Г И
Номер слайду 8
Гра «Хто я» 1. Князь відомий на Русі, Хоч варяг не руський я, А помер тому, що укусила (Так гласить легенда) Хто б ви думали – змія. 2. А я собі смерть знайшов, Коли на древлян пішов. Вони мене до вершин дерев прив’язали, Пустили дерева й мене розідрали. 3. Чоловіче любий, чоловіче милий, Не піднять тебе з могили, На жаль не піднять, Та все ж мушу я повстанців покарать. Як сказала так і покарала, Живцем в землю закопала Старостів від князя Мала. Правда, кажуть, я їх по іншому провчила, В лазні чистих їх спалила.
Номер слайду 9
Гра «Хто я» 4. Своїй княгині Ользі я вірно слугувала, І чесна й добросовісна у неї ключниця була. Та от біда- любов до її сина Мене із розуму звела. Я Святослава покохала, Я Святослава полюбила. Йому я сина народила. Лише рік я біля нього й походила. Забрали дитинку з убогої хати, Забрали в князівські палати, А син уже підріс, У Новгороді править. . 6. Як сестрицю рідну звали Тих братів, що Київ заснували? 7. Він був грозою Царгороду, Прибив свій щит там на врата І вигідну уклав угоду – Йшла дань на руські всі міста. Але пророцтво волхви склали, Що від коня свого помре. Сміявся, бо не знав що з черепа змія ужалить. Давно було це, та легенда ще живе. 5. Життя його хан Куря загубив. А щоб про подію цю не забувати, Із княжого черепа чашу зробив. І напис такий звелів написати: Чужого шукаючи – своє загубив».
Номер слайду 10
Домашнє завдання Пройти тести на сайті На урок join.naurok.ua Код доступу 2880044