Матеріал містить розробку уроку інформатики для 5 класу за програмою 2018 р. з посиланнями на відео та дидактичними (онлайн) матеріалами (у гугл-класі) необхідними для проведення уроку.
Урок 2
Тема: «Однорівневі списки та таблиці в текстових документах»
Мета: формувати знання про послідовність створення, редагування та форматування таблиць та однорівневих (нумерованих та маркованих) списків у текстових документах, розвивати креативність, пам’ять, вміння працювати за алгоритмом.
Очікувані результати: учень вміє структурувати текстову інформацію у вигляді таблиці та списків, створювати таблиці та списки, редагувати їх та змінювати формат, грамотно підбирати місце розташування об’єкта у тексті.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організаційний момент: Привітання. Швидко ребус розгадаємо з чим сьогодні працювати будемо дізнаємось.
2. Перевірка домашнього завдання: обговорення виконання домашнього завдання з демонстрацією виконаних робіт та коментуванням
(взаємооцінювання) 3. Мотивація навчальної діяльності:
Розповідь вчителя з прикладами використання таблиць та списків для структурування інформації в текстових документів.
4. Повідомлення теми та мети уроку.
5. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу: Розповідь-бесіда з відео супроводом
6. https://www.youtube.com/watch?v=dLU5eCfePlI
7. Фізхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=hroHApWK578 8. Осмислення нового матеріалу, формування вмінь та навичок:
Створіть табличку у текстовому документі за зразком. Ви можете скористатись кнопкою Створити та працювати з онлайн документом, або створити документ на власному комп'ютері, а потім скористатись кнопкою Додати і завантажити готовий текстовий документ
https://classroom.google.com/u/0/c/MjI5MDEzODM2Njha/a/MjI5MDEzODk 0NTJa/details
9. Вправи для зняття втоми очей:
Полетів метелик вгору, полетів метелик вниз.
Клас він облетів по колу, сів на парту, сів на ніс.
В іншу сторону по колу політав — і до вікна.
Хай літає він на волі.
До уроку нам пора!
10. Виконання вправи «Знайди пару» на закріплення теоретичних знань. виконайте вправу та додайте скрін виконаного завдання. https://learningapps.org/2535585 Нагадую, як додати скрін виконаного завдання:
1. на сторінці виконаного завдання натиснути кнопку на клавіатурі PrintScreen
2. повернутись у клас
3. натиснути Створити ->Малюнок та дочекатись створення малюнку.
4. відкрити малюнок
5. вставити туди скрін (Ctrl+V)
6. дочекатись збереження малюнку (напис "Всі зміни збережено на диску") та закрити вкладку з малюнком 7. здати завдання.
11. Підбиття підсумків уроку. Оцінювання. Рефлексія. Конкурс «Я розповім про - ….»
12. Домашнє завдання.
Опрацювати параграф підручника.
2. Створити табличку за зразком.
3. Завдання, як завжди, диференційоване - диференційована частина виконується за бажанням та змогою учня. У диференційованому завданні обов'язкове використання нумерованого списку в таблиці
(інструкція є у відео).
Створити таблицю з трьох стовпчиків та 4 рядочків. Перший стовпчик пронумерувати по порядку від 1 до 4. У другий стовпчик вписати назви 4 ваших улюблених казок чи мультфільмів. У третьому стовпчику добрати рисунок (ілюстрацію) до кожного запису з другого стовпчика. (для прикладу: якщо в другому стовпчику вписали назву казки "Ріпка" то навпроти назви у третьому стовпці треба вставити картинку із зображенням цієї казки.) виконані завдання розмістити на віртуальну дошку за посиланням. https://padlet.com/olga_alexandrovna_nvr/ih26cbxjsvar
Код курсу hk4bzc0