Таблиця множення числа 6. Розв`язування задач.

Про матеріал

Ця розробка уроку допоможе вчителям в доступній ігровій формі пояснити і вивчити таблицю множення з учнями другого класу. Вона містить віршики,пісеньку, інтерактивні форми роботи, ігри, роботу в групах, головоломки.

Перегляд файлу

 

Конспект уроку з математики для 2 класу на тему:

Нестандартний урок – сюрприз з математики у 2 класі з елементами інтерактивних та інформаційних технологій.

Тема:  Таблиця множення числа 6. Розв`язування задач.

Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 6 та її практичним застосуванням; формувати вміння обчислювати вирази, розв’язувати задачі із застосуванням таблиці; розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу, фотографічну пам’ять; виховувати турботливе ставлення до птахів.

Обладнання: підручник «Математика» 2 клас (авт. М. Богданович),  телеграма, таблиця множення числа 6, картки з прикладами для роботи в парах, ноутбук, індивідуальні картки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

I.Організація учнів до уроку.

1. Налаштування на урок.

– Тож налаштуємося на урок і промовимо із заплющеними очима вислови:

Я – учень.

Я ходжу до школи.

Мене вчать вчитися.

Я все розумію.

Я хочу все знати.

Ознайомлення з девізом.

А тепер девіз згадаймо

І урок наш починаймо!

Думати швидко,

Виконувати чітко,

Точно працювати

Каліграфічно писати!

III. Повідомлення теми і завдань уроку.

    Діти, на нашу адресу надійшла телеграма. Послухайте.

Любі другокласники!

Ми, учні Лісової школи, просимо вашої поради, як зробити так, щоб урок з математики пройшов успішно.

Птахи  Лісової школи

 

Діти, давайте зробимо так: пригадаємо наші знання про множення числа 5 і складемо таблицю множення числа 6. Створемо казкову книгу, в яку будемо протягом уроку вкладати сторінки з порадами. Вони допоможуть птахам  вивчати математику в Лісовій школі. А після уроку відішлемо цю казкову книгу вчительці Сові. Вам доведеться розв’язати багато цікавих завдань.  Якщо ви з ними справитеся, то   на вас чекає сюрприз… Та про це дізнаємося в кінці уроку.

   IV. Актуалізація знань учнів.

Діти, давайте пригадаємо правила  яких ми  повинні дотримуватись на уроці.

- Слухати і чути.

- Бути доброзичливими.

- Бути  активними.

- Говорити тільки за темою.

- Говорити коротко, по черзі.

- Правило ,,піднятої  руки”.

  1.  Мозковий штурм

   Що таке множення?( додавання однакових доданків )

  Число, яке дістають при множенні, називають…( добутком).

    Числа, які множать, називають…(множниками).

Який знаємо закон множення? (переставний)

Хто мені назве цей закон?(від перестановки множників добуток не міняється)

2. Логічна вправа «Знайди зайве».

- Отже, розпочнем!

- Знайдіть зайве серед назв:

шпак, горобець, снігур, синичка.

- Так, це шпак.

- Доведіть, що зайвим є шпак.

- Правильно, шпак один з найперших птахів, які приносять на своїх крилах весну.

- Отже, ви впоралися з першим завданням. І для вас з’являється буква.

3. Каліграфічна хвилинка

Урок продовжимо без зупинки з каліграфічної хвилинки.

Зошит свій я розгортаю

Навскоси його кладу.

Сяду рівно, не зігнуся.

За роботу я візьмуся.

Пишемо в зошитах число і класна робота.

– Якого правила ви дотримувались, коли писали цифри?

Пишіть каліграфічно.

( Прикріплюємо пораду на дошку до «Книги порад».)

4. Математичний диктант.

– Щоб дізнатися, який ще птах прилітає найпершим навесні, треба швидко думати.

- Записуйте  тільки відповіді.

- Знайдіть третину числа 15.

- Ділене 20, дільник 2. Знайдіть частку.

- Множники 3 і 5. Знайдіть добуток.

- Птахи звели 4 гніздечка, в кожному по 5 яєчок. Скільки всього яєчок в гніздечках?

- Знайдіть половину числа 50.

- Перше число 10, а друге у 3 рази більше. Знайдіть друге число.

- Знайдіть суму чисел 20 і 15.

- Зменшуване 47, від’ємник 7. Знайдіть різницю.

- Множники 5 і 9. Знайдіть добуток.

- Запишіть результат останнього прикладу таблиці множення 5.

Перевірка за записом на слайді.

– Ви швидко міркували, тому прочитайте назву птаха.

- Так, це пташка жайворонок. Гніздяться ці птахи виключно на землі, часто використовують для цього знайдені або спеціально вириті ямки.

- Перевірте правильність виконання диктанту за записом на дошці.

5  10   15   20   25   30   35   40   45     50

Ж   а     й     в     о     р     о    н      о      к

  • Подивіться уважно на результати диктанту і скажіть, яку закономірність має цей ряд чисел?

(Результати таблиці множення 5).

Яку дамо пораду?

Вчіться писати грамотно.

(З’являється буква). 

4. Гра «Карусель»

Перевірка таблиці множення на 5.

(З’являється буква).

5. Робота в парах. Завдання на картках.

- Важко було птахам взимку, холодно, голодно. Але деякі птахи раділи зимі – у них в цей час зявлялися пташенята. Розв’яжіть самостійно ланцюжок прикладів, і ви дізнаєтесь назву цього птаха.

8:2=… +4=… ×5=…:4=… ×5=… -2=

– Яку відповідь отримали?(48)

- Правильно.

- Ланцюжок ви розв’язали, а тепер за результатом прикладу прочитайте назву цього птаха.

Таблиця самоперевірки.

Дятел – 42

Шишкар – 48

Синичка – 27

Правильно, діти. Ця незвичайна пташка – шишкар. Інші птахи дивуються: «Як у такий мороз зявляються пташенята! Вони живими залишаються?» Шишкар їм відповідає: «Ще й як будуть жити! Я їм ялинове насіннячко приношу, а мати гріє їх, наче пічечка. І тепло їм, і ситно, і від моєї пісеньки весело».

(З’являється буква).

V. Сприймання й первинне усвідомлення нового матеріалу.

Давайте разом складемо таблицю множення числа 6.

Допоможе нам Мудра Сова.

 Пояснення нового матеріалу.

1.1. Складання таблиці множення числа 6 (на основі таблиці додавання)

6+6                                                6•2=12

6+6+6                                           6•3=18

6+6+6+6                                       6•4=24

6+6+6+6+6                                 6•5=30

6+6+6+6+6+6                            6•6=36

6+6+6+6+6+6+6                        6•7=42

6+6+6+6+6+6+6+6                   6•8=48

6+6+6+6+6+6+6+6+6               6•9=54

1.2. Спостереження та порівняння.

– Як перевірити кожен результат таблиці множення числа 6? (Додаванням числа 6)

– На скільки збільшується кожен наступний добуток? (На 6)

– Який перший множник? (стале число 6)

– Другий множник? (збільшується на 1)

– Якими числами є добутки? (парними, двоцифровими)

– Що ви  ще помітили? ( деякі випадки нам уже знайомі)

– Давайте повторимо ці випадки.

(за допомогою вже відомих результатів множення чисел 2,3,4,5, використовуючи переставний закон множення)

– Пояснимо, як складено таблицю множення числа 6, де випадки множення нам незнайомі. Знаючи таблицю множення 5, як можна знайти 6 • 6?

– Давайте пошукаємо закономірності, підберемо «ключики» для кращого запам`ятовування.

Що цікавого помітили?

– Подивіться на цифри у розряді одиниць при множенні на парні числа.

6 • 2 =12

6 • 4 =24

6 • 6 =36

6 • 8 =48

(при множенні 6 на парне число, добуток закінчується тією ж цифрою, на яку множили)

    Прочитайте приклади вголос. Що ви почули?

(Риму, маленькі віршики)

Шість на чотири – двадцять чотири.

Шість на шість – тридцять шість.

Шість на вісім – сорок вісім.

Технологія  «ПіснеЗнайка»

(З’являється буква).

Індивідуальна робота

Записати результати множення.

– Запишіть у зошити складену таблицю множення числа 6.

Порада «Мисліть логічно»

(З’являється буква).

Фізкультхвилинка

Птахи  Лісової школи пропонують вам відпочити.

6 х 2=12  Діти в школі вчаться / встають рівненько біля парт

6 х 3=18  На перерві веселяться /виконують танцювальні вправи

6 х 4=24  Хочуть набратися сили / згинають і розгинають руки

6 х 5=30  й на урок не запізнитись / руки в боки, біг на місці

6 х 6=36  учень у школі не гість / нахили вліво і вправо

6 х 7=42  Кожен працює сповна /вирівнятись, руки покласти на груди

6 х 8=48  Вчаться навіть звірі  в лісі /витягнути руки і помахати ними

6 х 9=54  Учні все зрозуміли / стрибки на місці

6 х10=60  й уроками дорожать. / стають струнко

Усі тихенько сідають і працювати починають.

1.4. Робота над закріпленням таблиці.

Диктор лісового радіо Сорока Білобока пропонує вам показати, як ви вмієте  використовувати таблицю множення 6, розв`язуючи приклади.

№ 723( 1-ий вираз – коментують, решту – самостійно)

2. Робота з геометричним матеріалом.

    Сорока Білобока прилетіла разом зі своєю подружкою.

Подивіться, на  цю незвичайну пташку.

– Назвіть, з яких геометричних фігур вона складається.

Малюнок з геометричних фігур

(З’являється буква).

VI. Робота над задачами .

    Задача 725. Учень вирізав з паперу 4 квадрати, 6 кругів, а трикутників – у 3 рази більше, ніж кругів. Скільки всього многокутників вирізав учень?

    Що означає кожне число в задачі?

    Про що запитується?

    Чи всі дані фігури є многокутниками?

– Діти, хто може розв’язати задачу, працюйте самостійно.

В кого виникли труднощі, складемо план  розв’язання задачі.

– Чи можемо відразу відповісти на запитання задачі? (Ні)

    Чому? (Бо нам невідомо, скільки трикутників вирізав учень з паперу)

    Чи можна про це дізнатися? (Так)

    Як? (6 ∙ 3=18 (тр.))

    Як відповісти тепер на запитання задачі? (18+4=22 (мн.))

План:

1) Скільки трикутників вирізав учень з паперу?

2) Скільки всього многокутників вирізав учень?

    Розв’язання задачі і відповідь запишіть самостійно.

Порада  «Уважно вивчайте умову задачі».

(З’являється буква).

VII. Закріплення вивченого матеріалу.

   Гра-головоломка «Мозаїка»

Рахуйте уважно, без помилок.

VІІI. Підсумок уроку.

    Рефлексія.

-Що найбільше сподобалося на уроці?

-Що запам’яталося?

-Що приготувати вам на наступний урок?

-Хто з вас  вважає, що працював на уроці дуже гарно?

2.Робота з буквами.

-Що за сюрприз чекав на вас?

(Діти складають із букв слово розумники).

  • Ви і справді розумники.
  •  І на згадку про наш урок я хочу вам подарувати солодкі подаруночки від вчительки Сови.

VII. Домашнє завдання.

С. 109, вивчити таблицю множення числа 6, № 728, 729.

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ребро Марина
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 грудня 2018
Переглядів
5519
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку