Техлогічна картка уроку ЯДС "Знайомство з постатями видатних українців"

Про матеріал
Технологічна картка розроблена для ознайомлення здобувачів освіти з постатями української історії та культури
Перегляд файлу

Технологічна картка уроку «Я досліджую світ»

ПІБ учителя: Шевченко Т. М.

Клас: 4

Тема: Знайомство з постатями видатних українців

Мета уроку:

  •      Навчальна: Ознайомити учнів із ключовими постатями української історії та культури: письменниками, митцями, науковцями, спортсменами, героями боротьби за незалежність; формувати початкові уявлення про героїзм, патріотизм, особистий внесок у розвиток держави
  •      Розвивальна: Розвивати зв’язне мовлення, вміння переказувати, формулювати власну думку, творчі здібності через малювання, моделювання ситуацій, інсценізації; формувати навички групової роботи, критичного мислення, аналізу інформації; розвивати
  •      Виховна: Виховувати любов до України, гордість за її історію та людей; формувати позитивні моральні якості: мужність, повагу до інших, вдячність, доброту; надихнути учнів на добрі вчинки через приклади реальних героїв

Тип уроку; урок засвоєння нових знань

Компетентності учнів на уроці:

  •      Ключові: Уміння спілкуватися державною мовою; соціальна та громадянська компетентність; навчання впродовж життя; ініціативність, співпраця
  •      Предметні: Знання фактів про видатних українці; навички роботи з віршами, відео, інтерактивними матеріалами; уміння розповідати про героя

Хід уроку

 

Етап уроку

 

Форми, методи, засоби

Діяльність учителя

Діяльність учнів

Ресурси

Оцінювання / Зв’язок

І. Організаційний момент (3 хв)

Привітання. Емоційна розминка

Вірш, розмов, коло ідей

Показує відео «Хто вам сказав, що я слабка…», ставить запитання

Відповідають, діляться думками

Відео Леся Українка «Хто вам сказав, що я слабка…»

Усне заохочення, підтримка

ІІ. Мотивація навчальної діяльності (5 хв)

Відео з прикладами славетних українців

Показує відео «Видатні люди України»

Перегляд, обговорення, кого впізнали

Відео «Видатні люди України»

Обговорення: «Хто вас вразив і чому?»

ІІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв)

Бесіда

Ставить запитання: «Хто такий герой?»

Відповідають

Цитата дня «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь…» (Т.Шевченко)

Усне заохочення, підтримка

ІV. Вивчення нового матеріалу (15 хв)

Групова робота, інтерактивна дошка

Ділить на групи:

Письменники (Шевченко, Костенко)

Митці (Білокур)

Спортсмени (Кличко, Білодід)

Герої (Небесна сотня)

Читають, готують малюнок/коротку розповідь

Вірш Т.Шевченка «Садок вишневий коло хати»

 

Картини Білокур

Формувальне оцінювання (участь, відповідь, ідея)

V. Презентація груп (8 хв)

Галерея робіт, розповідь

Координує, допомагає

Кожна група представляє свого героя словами/малюнком

Дошка, стікери, плакат, олівці, шаблон героя

«Зірочка групі» – за креативність, зміст

VІ. Закріплення знань (5 хв)

Гра «Так чи Ні»

Ставить запитання

Піднімають таблички: Так/Ні

Запитання

Таблички «так/ні»

Усне оцінюванн, смайлик за участь

VІІ. Рефлексія (3 хв)

«Квітка героя»

Координує, допомагає

Відповідають, заповнюють пелюстки квітки

Шаблон квітки

Можна прикріпити до «Стіни гордості»

VІІІ. Домашнє завдання (3 хв)

Творче завдання

Пояснює завдання: зробити листівку для захисника або намалювати героя

Малюють вдома, підписують ім’я героя

Paint, PowerPoint, плакат, олівці, кольоровий картон, кольоровий папір, клей

Виставка у класі, колективне оцінювання

 


Гра «Так чи Ні»

Твердження

Правильна відповідь

Пояснення

1. Тарас Шевченко писав вірші про Україну

Так

Він — найвідоміший поет, автор «Заповіту», «Садок вишневий біля хати»…

2. Катерина Білокур була художницею і малювала квіти.

Так

Її картинами захоплювався навіть Пабло Пікассо

3. Леся Українка була спортсменкою

Ні

Вона — поетеса, авторка «Лісової пісні»

4. Україна — це країна в Африці

Ні

Україна — європейська країна

5. Брати Клички — відомі українські спортсмени

Так

Чемпіони світу з боксу

6. День Незалежності України святкується 24 серпня

Так

З 1991 року

7. Ігор Сікорський — винахідник першого літака

Ні

Він створив перший гвинтокрил, а не перший літак

8. Українці завжди боролися за свободу і незалежність

Так

Приклади — козаки, УПА, Герої Небесної сотні

9. Ліна Костенко написала казку «Колобок»

Ні

Ліна Костенко — поетеса, «Колобок» — народна казка

10. Ми теж можемо бути героями для своєї країни

Так

Своїми вчинками, добрими справами, навчанням

 

Творча рефлексія «Квітка героя»

Вчитель на дошку прикріпляє шаблон квітки: у центрі – слово «Герой», на пелюстках – відповіді дітей

Учні заповнюють пелюстки квітки:

  •      Герой/героїня, який/яка мене надихнув/надихнула?
  •      Які риси в ньому/ній сподобались?
  •      Чим я можу бути корисним для України?
  •      Як ця людина допомогла Україні?
  •      Чим цей герой/героїня мені запам’ятався/запам’яталась?
  •      Що я можу зробити, щоб бути схожим/схожою на нього/неї?
  •      Що я відчув/відчула, дізнавшись про цю людину?
  •      Чому цю людину можна назвати справжнім героєм?
docx
Додано
10 серпня 2025
Переглядів
154
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку