Технолоічна карта дистанційного уроку
5 класс Здоров'я, безпека та добробут
Тема: Життя і здоров’я
Мета: дати уявлення про здоров’я і спосіб життя, систематизувати знання про сучасне уявлення про здоров’я, формувати в учнів знання про благополуччя
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, предметні малюнки, підручник, сигнальні картки.
Тип уроку: інтегрований.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Покликав дзвінок усіх на урок.
Тож не будемо гаяти часу
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно і плідно працювати.
ІІ. ЕМОЦІЙНЕ НАЛАШТУВАННЯ НА РОБОТУ
1. Діти якщо на уроці ви будете:
Уважними
Старанними
Працьовитими
Хорошими
Учнями!
То обов’язково досягнете успіху.
ІІІ. ПЕРЕВІРКА РАНІШЕ ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ
- пригадаймо складові здоров’я;
- Які знаєте алгоритми дій у разі погіршення
самопочуття;
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми говоритимемо про Життя і здоров’я
- Пригадаємо складові здоров’я;
- Ознайомимся з алгоритмом дій у разі погіршення
самопочуття;
- Обговоримо джерела інформації про здоров’я.
V. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Знання про Сучасне уявлення про здоров’я, які ви здобудете на сьогоднішньому уроці, допоможуть вам зберегти здоров’я, вирости сильними, розумними.
VІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Раніше, коли люди потерпали від багатьох хворобі медицина перебувала на низькому рівні, здоровим вважався кожен, хто не був хворим. Згодом здоровими почали вважати тих, хто добре почувається
фізично. Сучасне уявлення про здоров’я охоплює п’ять складових благополуччя людини — фізичне, емоційне, інтелектуальне, соціальне і духовне.
Мал. «Квітка здоров’я»
Алгоритм дій у разі погіршення самопочуття
Лікарі рекомендують у разі погіршення самопочуття
діяти за наведеним нижче алго ритмом.
Творче завдання:
Об’єднайтесь у чотири групи та розподіліть ситуації, зображені на мал. 2. За допомогою алгоритму на попередній сторінці визначте, як правильно діяти у кожній ситуації. Підготуйте сценку і продемонструйте її класу.
мал. 2
Як виміряти температуру
Іноді важко визначити, що є причиною поганогосамопочуття: хвороба,
Недосипання чи перевтома. Щоб з’ясувати це, вимірюють температуру
тіла. Якщо вона вища за 37 °С, це означає, що ви захворіли. Існують різні види термометрів: ртутні, електронні, безконтактні. Всередині ртутних термометрів міститься ртуть, випари якої дуже отруйні. Сучасні
електронні або безконтактні термометри набагато безпечніші.
VIІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
А зараз ми з вами створимо малюнки з теми
Ваше завдання намалювати різни види термометрів.
Презентація малюнків.
VІІІ. Підсумок уроку
Вправа «Незакінчене речення»
- Ми міремо температуру , щоб ………
- ……
-…..
- ….
-…..
ХІ.ЗАКЛЮЧНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ
̶ Пам’ятайте: нема більшого багатства, ніж здоров’я. Тож на радість усім – і нам, і батькам – зростайте усі здорові та гарні.
Хто здоровий, той сміється
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини –
Це ж чудово для людини.
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача,
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати,
Бо здоров’я – це прекрасно,
Здорово, чудово, ясно.
І доступні для людини
Всі дороги і стежини.