Технологічна карта дистанційного уроку з біології «Птахи, їхні особливості»
Назва предмету: біологія
ПІБ учителя: Жулай Г. В.
Клас: 7
Тема уроку: Птахи, їхні особливості
Цілі уроку:
Навчальні - формувати в учнів поняття про птахів, їх особливості будови і функціонування організму, як адаптацію до польоту;
|
Розвивальні - розвивати вміння аналізувати, порівнювати та робити висновки; |
Виховні - виховувати в учнів позитивне відношення до птахів та бажання захищати їх.
|
Обладнання уроку: слайди презентації, відео, посилання, QR-код тощо.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Політ ,птахи, теплокровність, пір’я, пневматичні кістки, кіль, повітряні мішки, чотирикамерне серце |
Основні ознаки адаптації птахів до польоту. Особливості будови та життєдіяльності птахів. |
Розуміти різницю між холоднокровністю та теплокровністю; вміти виокремлювати основні ознаки пристосованості до польоту. Апелювати біологічними термінами. Робити правильні висновки. |
Електронні освітні ресурси: Zoom, QR-Code Studio 2.0, Google клас, WordArt, YouTube.
Хід уроку
Етапи уроку |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
Організаційний етап |
Підготувати учнів до роботи на уроці в цілому і на кожному окремому етапі |
Організація класу, вітання з учнями Вправа «Смайлики» |
Словесні, образні |
Створення позитивного, емоційного настрою |
Привітання |
Актуалізація опорних знань, активізація пізнавальної діяльності учнів |
Виявити ступінь опорних знань, стимулювати окремих учнів, клас до роботи. |
Проведення вправи «Знайдіть помилку» |
QR – код, Фронтальне обговорення
|
Спрямування роботи учнів |
Усні відповіді |
Мотивація навчальної діяльності |
Організовувати і спрямувати навчальну діяльність учнів до досягнення основної мети уроку |
Підготовка учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу. Вправа «Асоціації» Вправа «А чому крокодил не літає» |
Бесіда |
Створення проблемної ситуації, наголошення на меті роботи учнів |
Обговорення проблемного питання |
Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу |
Дати учням конкретне уявлення про особливості пристосованості організму птахів до польоту. |
Поглиблення і усвідомлення знань про фізіологічні системи тварин, ознайомлення з особливостями фізіологічних систем птахів. |
Створення таблиці |
Розповідь про особливості організації фізіологічних систем птахів, використання слайдів, зображень. Допомога дітям в усвідомленні матеріалу |
Сприйняття інформації, формулювання висновків та закономірностей щодо особливостей організації фізіологічних систем птахів |
Перевірка і корекція засвоєння учнями нового матеріалу |
Перевірити засвоєння учнями суттєвих ознак, елементів знань, структурно – функціональних зв’язків. Надати індивідуальну допомогу учням, що її потребують. |
Поглиблення і осмислення знань. |
Бесіда |
Допомога учням зорієнтуватися в сприйнятому матеріалі, створення атмосфери успіху. |
Відповіді на запитання, осмислення та розуміння вивченого |
Підведення підсумків уроку. Рефлексія. |
Оцінити рівень засвоєння знань і способів діяльності всього класу та окремих учнів |
Вправа «Так чи ні » Вправа «Смайлики» |
Бесіда |
Бесіда з учнями вербальне оцінювання учнів. |
Відповіді на запитання з поясненнями |
Домашнє завдання, інструктаж про його виконання |
Повідомити домашнє завдання, пояснити методику його виконання. |
Повторення теоретичного і практичні завдання («Хмара слів», створення агітаційного плакату) |
Бесіда |
Пояснення |
Сприйняття інформації |