Технологічна карта уроку
Предмет: Математика Урок№43 Клас: 5
Тема уроку: Рівняння
П.І.Б. вчителя: Перемета Д.В.,вчитель Долинської гімназії Новенської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області
Цілі уроку:
Навчальні- актуалізувати знання учнів про рівняння, отримані в початковій школі, дати поняття кореня рівняння, ознайомити учнів з алгебраїчним способом вирішення задач, формувати уважність і акуратність в розрахунках, вимогливе ставлення до себе і своєї роботи. |
Розвивальні- розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, аналізувати;розвивати здатність планувати і використовувати його;розвивати вміння висловити свою точку зору з ініціативи вчителя та вимовити послідовність дій на уроці;розвивати вміння роботи за колективно складеним планом та планувати свої дії відповідно до поставленого завдання. |
Виховні- виховання точності, наполегливості, старанності,створення атмосфери співпраці між учителем та учнем,виховання старанності,почуття колективізму;виховувати вміння слухати і вести діалог. |
Обладнання уроку :мультимедійне обладнання(комп’ютер,проектор),презентація,підручник
Тип уроку: Формування нових знань
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Рівняння,корінь рівняння, розв'язати рівняння |
Знати знаїходження невідомих компонентів за правилами арифметичних дії |
Вміти вирішувати прості рівняння на основі раніше набутих знань та вмінь; Формулювати правила знаходження невідомих компонентів; |
Хід уроку
Етап уроку |
Час/хвилини |
Зміст |
Методи і прийоми |
Фонд* |
Діяльність вчителя |
Діяльність учня |
Організація початку уроку |
2хв |
Епіграф уроку,вступне слово вчителя |
Словесно-демонстраційний |
Ф |
вітає унів; перевіряє готовність класної кімнати та учнів до уроку, організація дитячої уваги |
Вітають вчителя, готуються до уроку(записуть в зошиті дату) |
Мотивація навчальної діяльності,постановка цілей і завдань |
3хв |
Створення проблемного завдання через рівняння,яке містить декілька арифметичних дій.Що ми повинні зробити,чому навчитись,щоб вирішити таке рівняння? |
Метод мотивації та стимулювання навчальної діяльності |
Ф |
Вчитель разом з учнями розв’язує поставлене завдання(рівняння представлено візуально на слайді зі схемою).Вчитель формулює завдання та тему уроку; акцентує увагу учнів на важливості теми |
Учні приєднуються до розв’язання завдання та за допомогою вчителя планують шляхи досягнення цілей уроку. |
Актуалізація навчальної діяльності |
5хв |
Актуалізація опорних знань учнів.Інтерактивна вправа Learningapps “Заповни пропуски” Математика для 5 класу: задачі та завдання онлайн - Learning.ua - Записуємо рівняння |
Словесно-демонстраційний |
Ф І |
Вчитель разом з учнями заповнює пропуски у данному завданні |
Активізація розумової активності.Учні колективно разом з вчителем виконують запропоноване завдання |
Формування нових знань і методів дії |
5хв |
Учні відповідають на питання за допомогою гри “так чи ні” |
Метод організації та здійснення навчальної діяльності,словесно-демонстраційний.Інформаційно-рецептивний метод |
Ф І |
Чи можна назвати рівність рівнянням? Працюємо з підручником та презентацією і відповідаємо на питання: Що називається рівнянням? Корінь рівняння? Що означає розв'язати рівняння? Як знайти невідомий доданок? Відємник?Зменшуване?
|
Учні намагаються сформулювати визначення рівняння. Робота з підручником і презентацією, відповідь на питання вчителя. |
Застосування знань і навичок в новій ситуації |
10хв |
Вправа “Виріши рівняння” на простих прикладах(розв’зання рівняння відображається крок за кроком у презентації) |
Репродуктивний метод та словесно-інформаційний |
Ф І |
Вчитель показує різноманітність рівнянь, які зустрічаються в житті. Розв’язує з учнями різноманітні рівняння |
Під керівництвом вчителя учні виконують завдання
|
Фізкультхвилинка |
2хв |
Зміна активності, забезпечення емоційного полегшення для учнів |
|
Ф |
Вчитель змінив вид діяльності, забезпечив емоційне полегшення для учнів. |
Учні змінили вид діяльності і готові продовжувати працювати |
Перевірка розуміння і корекціязасвоєння учнями данного матеріалу
|
15хв
|
Завдання “Розвяжи самостійно” за варіантами (диференційовані завдання) на слайді презентації |
Практичне застосування знань та вмінь |
І |
Вчитель слідкує за виконанням завдання |
Виконують завдання у зошитах |
Контроль над результатами навчальної діяльності,оцінка знань |
1хв |
Лист самооцінювання |
Репродуктивний метод |
І |
Коментує критерії оцінювання |
Заповнюють лист самооцінки.Роблять висновки |
Рефлексія.Підсумок уроку |
2хв |
Рефлексія “Що було цікавим на уроці?”.Вчитель проговорює домашнє завдання |
Словесно-демонстраційний
|
Ф І |
Підбиває підсумки уроку.Дає коментар щодо домашньої роботи.Організовує зворотній звязок |
Учні беруть учать у підведенні підсумків уроку |