Технологічна карта уроку мистецтва. Тема: Правила роботи з пластиліном. Ліплення овочів. Створення колективного натюрморту. 2клас НУШ за підручником "Мистецтво" Масол, Гайдамака, Колотило.
Технологічна карта уроку мистецтва
Клас: 2
Урок № 14
Тема: Правила роботи з пластиліном. Ліплення овочів. Створення колективного натюрморту.
Мета:
навчальна: продовжувати ознайомлення учнів з поняттям « форма»; вчити передавати основний характер простої об’ємної форми; ознайомити з матеріалами та інструментом (стекою) для ліплення, правилами роботи в техніці ліплення, із способами та прийомами ліплення; навчити ліпити овочі;
розвивальна: спостерігати, уміння аналізувати форми та забарвлення овочів;
виховна: формувати акуратність та любов до природи.
Очікувані результати:
Основні поняття: натюрморт, композиційний центр, пластилін, стека, форма.
Тип уроку: комбінований.
Візуальний ряд: ілюстрації: де ростуть овочі та овочів.
Музичний ряд: аудіозаписи фізкультхвилинки та музики для супроводу при виконанні завдання.
Матеріали: пластилін або солоне тісто різного кольору, дощечка, стека.
Обладнання: ноутбук, телевізор, презентація.
Хід уроку
Етап/тривалість |
Час |
Завдання етапу |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
Результат |
Організація класу
|
1 хв. 1хв.
|
1. Привітання. 2. Перевірка готовності учнів до уроку. Налаштовує учнів на діяльність. |
Вітається з дітьми. Перевіряє наявність необхідних матері |
Учні сприймають повідомлення від вчителя. Налаштовуються на урок. |
Створення позитивного психологічного клімату класу. Налаштування на урок.
|
Мотивація навчальної діяльності
|
2 хв. |
1. Викликати інтерес до теми уроку та подальшої діяльності. 2. Визначити тему, мету та очікувані результати уроку. |
Декламує вірш. Задає питання. |
Слухають вірш. Дають відповіді на запитання вчителя. |
Пробудження зацікавленості в учнів.
|
Актуалізація опорних знань |
5 хв. |
Допомогти учням пригадати вже знайому їм інформацію про овочі. |
Показ презентації : Слайд з ілюстраціями натюрмортів. Вправа « Доповніть речення». Гра « Впізнай овоч»
|
Переглядають ілюстрації з презентації. Коментують побачене. Дають відповіді на питання вчителя. |
Пригадати те, що учні знають про овочі, простих форм предметів. |
Фізкультхвилинка |
2 хв. |
Зняти психічну напругу учнів шляхом перемикання на інший вид діяльності |
Демонстрація відео з показом вчителем. https://www.youtube.com/watch?v=vGAkqpIzPI0 |
Повторюють рухи , дотримується ритму. |
Зняття навантаження на зір, переключення з одного виду діяльності на інший, поліпшення обмінних процесів. |
Вивчення нового матеріалу |
3 хв. |
Ознайомлення учнів з інформацією, її аналіз та особисте розуміння учнями. |
Демонстрація навчальної презентації та відео послідовності виконання практичної роботи. https://www.youtube.com/watch?v=d4mE0ZW21j8 |
Переглядають слайди презентації, сприймають повідомлення вчителя. |
Сприйняття інформації, її розуміння та аналіз. |
Підготовка до практичної діяльності |
6 хв. |
Пояснити послідовність виконання роботи. |
1.Інструктаж. Правила роботи з пластиліном та стекою. 2. Ознайомлення зі способами та прийомами ліплення.
|
Сприймають інформацію щодо правил безпеки роботи з матеріалами та інструментами. Знайомляться зі способами та прийомами ліплення. |
Дотримання безпечних прийомів праці під час використання матеріалів та інструментів
|
Практична робота |
15 хв. |
Створюють колективний натюрморт. |
Надає рекомендації щодо виконання виробів та індивідуальну допомогу учням. |
Виконують практичну роботу під музичний супровід. |
Навиває способи , прийоми ліплення об’ємних форм за допомогою інструментів. |
Рухлива вправа |
2 хв |
Релаксаційна хвилинка.
|
Пропонує гру « Оживи овочі» з показом слайдів. Демонстрація відео фізкультхвилинки з показом рухів https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI |
Пропонує рухи з урахуванням форм овочів. Повторюють рухи , дотримується ритму. |
Зняття навантаження на зір, переключення з одного виду діяльності на інший, поліпшення обмінних процесів. |
Підсумок уроку |
3 хв. |
1.Виставка робіт. 2.Рефлексія. |
Пропонує демонстрацію власних виробів. Вправа « Інтерв’ю» |
Презентують колективну роботу, самі оцінюють свій внесок в діяльності групи. |
Самостійно чи з допомогою вчителя демонструє результати своєї роботи. Описує чого хотів досягти та чого досяг. Аналізує свою роботу та роботу однолітків.
|