Технологічна карта уроку "Остоточна обробка рамки"

Про матеріал
. Основи проектування, матеріалознавства та технології Клас: 6 клас Тема уроку: «Виконання технологічних операцій відповідно до обраного виробу та технологій його виготовлення. Оздоблення виробу за готовою композицією. Остоточна обробка».
Перегляд файлу

 

Тема шкільного курсу: . Основи проектування, матеріалознавства та технології обробки

 

Урок 3

 

ПІБ учителя: Іост Анжела Георгіївна

 

Клас: 6 клас

 

Тема уроку: «Виконання технологічних операцій відповідно до обраного виробу та технологій його виготовлення. Оздоблення виробу за готовою композицією. Остаточна обробка».

 

 

Цілі уроку:  

Мета

Освітня: Надати учням поняття про види композиціі та оформлення рамки.Ознайомити з різними видами оздоблення рамки. Формувати технологічну компетентність при оформленні виробу виробу.

Розвивальна: Розвивати в учнів уміння обробки матеріалу, логічне мислення, координацію руху, конструкторські навички.

Виховна: Виховувати акуратність під час робіт.

 

 

Обладнання уроку:  ноутбук.план-конспект уроку.

 

Тип уроку: Урок  застосування знань, умінь та навичок.  

 

Очікувані результати:

Знаннєвий компонент

Діяльнісний компонент

Ціннісний компонент

Розуміє етапи проектування. 

Розуміє сутність методу біоформ у створенні (дослідженні) форми виробу.

. Розрізняє моделі-аналоги стосовно об’єкта проектування.

Добирає конструкційні матеріали залежно від їх властивостей.

Вирізняє технології виготовлення та оздоблення виробів, поширені в регіоні проживання за характерними ознаками.

Виготовляє виріб.

Розуміє моделі-аналоги як історію розвитку технічного об'єкту; розуміє  сутність базової моделі.

Знає властивості конструкційних матеріалів.

Розуміє роль природних матеріалів, як важливого екологічного ресурсу у збереженні довкілля.

Розрізняє та називає інструменти та пристосування для обробки конструкційних матеріалів.

Має уявлення про масштаб.  

 

Читає та виконує зображення плоскої деталі (схеми).

Визначає типи деталей. Розрізняє деталі за способом отримання.

Виконує технологічні операції відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення.

Добирає інструменти та матеріали для виготовлення виробу. 

Дотримується прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.

Визначає необхідну кількість матеріалів для виготовлення виробу.

Вирізняє технології виготовлення та оздоблення виробів, поширені в регіоні проживання за характерними ознаками.

Виготовляє виріб.

Оздоблює виріб за готовою композицією.

Дотримується правил безпечної праці при виконанні технологічних операцій.

 

 

Оздоблює виріб за готовою композицією.

Дотримується правил безпечної праці при виконанні технологічних операцій.

 

 

 

Етап уроку

Час

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

ФОНД*

Діяльність учителя

Діяльність

учня

 

 

 

Хід уроку

 

Організа ційний момент

1хв.

Організувати клас. 

 

Ознайомлен

ня учнів з планом занять

Привітання

і

налаштуван ня на урок

Бесіда

Фронта

льна

Вчитель вітає учнів, представл яється

Вітають вчителя

Актуаліз ація опорних знань, повторе ння раніше вивчено

го матеріал

у

 

4 хв.

Повторення раніше вивченого раніше матеріалу

Питання: Які матеріали використов ували для виготовлен ня деталей рамки? Чи потрібно використов увати креслення для виготовлен ня рамки? Наскільки важливі розміри деталей? Правила безпеки життєдіяль ності нам потрібно знати? Які?

Активізац ія уваги та мислення

Фронта

льна

Вчитель ставить питання, Перевіря ючи вивчений матеріал

Учні відповіда ють на питання вчителя

Постано вка теми та мети уроку.В ивчення нового матеріал

у.

4 хв.

Дати учням конкретне уявлення про елементи предметнонаукових знань.

. Композиція – складова частина всіх видів мистецтва. Походить від латинського слова (соm – взаємно і

Еврестичн

а бесіда

Фронта

льна

Учитель ознайомл

ює і надає відповідні знання інтелектуа льного та практично

Учні ознайомл юються в системі спеціальн о організова ної

 

 

 

 

postio – розміщення, тобто, взаєморозмі щення).

Композиція

– це об’єднання художніх елементів у єдине ціле, що становить художній твір. Однією з умов художньої виразності творів є

композиційн а якість.

Вона складається

з

гармонійнос

ті, спів

розмірності та цільності, що є важливим фактором естетичної досконалост

і творів і засвідчує професійну майстерність і самобутню творчість автора.Різні види композиціі.К утова.Центр ова.Слайд  

 

 

го характеру

діяльності

зі

знаннями,

які потрібні для практично ї роботи

 

Мотива

ція

навчаль нотрудової діяльнос

ті учнів

 

12хв

.

Активізація навчальнопізнавальної діяльності учнів Закріпити в системі спеціально організовано ї діяльності знання і вміння, які потрібні для самостійної роботи над новим матеріалом

Проблемне питання:Як а

композиція буде доцільною?

Метод «Шести

капелюхів

»

Групов

а

форма навчал ьної діяльно

сті

Вчитель об’єднує учнів по групах. Пояснює умови гри.

Ставить проблемн е питання.

Учні об’єднані по групам. Ознайомл

ені з

умовами гри.

Висловлю ють свої думки.

 

Руханка

1хв

Фізичне розвантажен

ня

Виконання фізчних вправ

Ігровий метод

Фронта льна форма

.Вчитель демонстру е руханку на екрані монітора

Учні повторюю

ть рухи

Практич на робота. Оздобле ння виробу готовою компози цією

6 хв.

Розвиток навичок учнів

Виконання вправ

Практичн

а робота

Індивід уальна форма

Вчитель  озайомлю

є учнів з

правилам и безпеки  життєдіял ьності.Де монструє етапи практично ї роботи

Учні  відтворю ють алгоритм практично ї роботи.

 

Підведе ння вчителе м підсумкі

в уроку

 

1хв.

Оцінювання активності учнів на уроці

 

Бесіда

Індивід уальна

Вчитель  виставляє оцінки

 

Домашн

є

завданн

я

1 хв.

Учні виконують практичну роботу, фотографую чи етапи виготовленн я виробу. Фото надсилають вчителю у Вайбер

 

Бесіда

Фронта

льна

Вчитель пояснює форму перевірки практично ї роботи

 

*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).

 

Література

Для вчителя

Для учнів

   Креслення, рисунок, композиція : навч. посіб. / Т. М. Клименюк ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2012. – 344 с. : іл. – ISBN 978-

617-607-339-0

 

https://cafepulsar.ru/uk/momentalnoe-oformleniefotografii-oformlenie-steny-fotografiyami/

   Основи об'ємно-просторової композиції : навч. посіб. / Ю. В. Ідак, Т. М. Клименюк, О. Й. Лясковський ; М-во освіти і науки

України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2014. –

212 с. : іл. – ISBN 978-617-607-649-0

 

https://make-

self.net/masterskaya/item/photoramka.html

 

 

 

pdf
Додав(-ла)
Іост Анжела
Додано
22 жовтня
Переглядів
26
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку