Технологічна карта уроку з інформатики
Тема шкільного курсу: Створення та публікація веб-ресурсів
ПІБ учителя: Невесенко Олена Вікторівна
Клас: 8
Тема уроку: Правила ергономічного розміщення відомостей на веб-сторінці
Цілі уроку:
Навчальні – формувати поняття ергономіки, юзабіліті, навчити правил ергономічного розміщення контенту на вебсторінці. |
Розвивальні – розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати. |
Виховні – виховувати інформаційну культуру, відповідальність за виконану роботу, творчий та естетичний підхід до роботи. |
Обладнання уроку: ПК під’єднаний до мережі Інтернет, веб-камера, презентація до уроку на он-лайн дошці, інструкція з ТБ, вправи для зняття зорового напруження
Електронні-освітні ресурси: браузер, презентація до уроку на https://ru.padlet.com/,
онлайн програма https://www.mentimeter.com/ для створення хмари слів,
спільний документ https://docs.google.com/document/d/1PL4sdPapYl9MZ-IkWmhNALlIQPUOuNK4/edit?usp=sharing&ouid=104431756092173680262&rtpof=true&sd=true,
відео https://vimeo.com/399817534, рефлексія https://padlet.com/al_neves30/zkewjqg7llfd7cow
сервіс Google Сайти, блог учителя http://neves-inform.blogspot.com/
Тип уроку: комбінований
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Ергономіка, юзабіліті. |
Знає, що таке ергономічний сайт, сучасні тенденції вебдизайну. |
Уміє аналізувати сайти щодо ергономічних правил розміщення відомостей, створює сайт, враховуючи ергономічне розміщення відомостей на веб сторінках |
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
|
2 |
1.Емоційне націлення на урок 2.Інструктаж з техніки безпеки |
Психологічне налаштування на плідної роботу на уроці |
І |
Демонструє фото |
Прикладають долоньку до фото |
|
4 |
-Викликати інтерес до обговорюваної теми -Створити хмару слів -Оголошення теми уроку та очікуваних навчальних результатів. |
-Демонстрація фото невдалих сайтів -Заповнення форми для хмари слів
|
Ф |
1Демонструє фото 2Ділиться посиланням на форму для створення хмари слів. 3Демонструє хмару слів 4.Оголошує тему |
1Аналізують фото 2Заповнюють форму для регенерування хмари слів.
3.Аналізують хмару слів 5. Формулюють мету |
|
5 |
Презентація нового матеріалу |
|
Ф |
|
|
|
4 |
Робота із спільним документом |
Проаналізувати сайт на ергономічне розміщення матеріалів.
|
П |
Надає посилання на спільний документ https://docs.google.com/document/d/1PL4sdPapYl9MZ-IkWmhNALlIQPUOuNK4/edit?usp=sharing&ouid=104431756092173680262&rtpof=true&sd=true |
Заповнює спільний документ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Практична робота
|
1.Виконати завдання на блозі вчителя http://neves-inform.blogspot.com/2021/12/8_6.html
|
І |
1.Надає посилання на блог учителя 2. Інструктує послідовність виконання практичної роботи
3.Надає консультацію із виконання практичної роботи |
Виконання практичної роботи згідно інструкції
|
|
2 |
Використовуючи інструкцію зняти зорову втому, виконуючи вправи для очей |
|
Ф |
Інструктаж з виконання вправ |
Виконують вправи згідно інструктажу |
|
5 |
Аналіз виконаного практичного завдання |
Критерії оцінювання виконаного завдання: Високий рівень –завдання виконано самостійно, творчо підходить до його виконання. Достатній рівень – виконує завдання самостійно, допускаючи несуттєві помилки. Середній рівень – виконує завдання з допомогою учителя Низький рівень – частково виконує завдання із допомогою учителя. |
Ф |
Оцінка роботи учнів на уроці |
Самооцінка роботи під час уроку |
|
1 |
Оголошення домашнього завдання |
Опрацювати с. 196-197, с. 202-203 (п. 5). |
|
Задає домашнє завдання |
Записує домашнє завдання у щоденник |
|
3 |
Вчити вільно висловлювати думки |
Робота з онлайн дошкою padlet «Продовжіть речення…» |
Ф |
Надає посилання на онлайн дошку https://padlet.com/al_neves30/zkewjqg7llfd7cow |
Роблять дописи, продовжують речення, висловлюючи свій стан. |
*ФОнд - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
Література:
Для вчителя |
Для учнів |
Навчальна програма з інформатики для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, які вивчали інформатику в 2-4 класах. (наказ МОН України від 07.06.2017 № 804)
|
Інформатика. Підручник для 8 кл. закладів загальної середньої освіти / Н.В. Морзе, О.В. Барна. – Київ: УОВЦ: «Оріон», 2021.-224с.:іл..
|
Календарне планування для 8 класу |
|
|
|