Урок №27
Тема: Густина речовини
Мета: начальна: Формування поняття густини речовини; формування навичок розрахунку густини, маси й об'єму тіла;
Розвивальна: Розвивати логічне мислення учнів; показати учням практичну значущість набутих знань.
Виховна: Виховувати культуру оформлення розрахункових задач.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Перевірка домашнього завдання
1. Наведіть приклади взаємодії тіл.
2. За яких умов тіло перебуваєту стані спокою? рухається рівномірно прямолінійно? 3. Як рухається тіло, якщо на нього не діють інші тіла?
4. Дайте означення інерції.
5. Що відбувається з тілом, коли дії на нього інших тіл не скомпенсовані?
6. Наведіть приклади, які свідчать про те, що для зміни швидкості руху тіла потрібен час.
7. Дайте означення інертності.
8. Які властивості тіла характеризуються його масою?
9. Назвіть одиницю маси в СІ.
10. Опишіть тіло, яке є еталоном маси в СІ.
3. Вивчення нової теми
План
1. Густина речовини
2. Одиниця густини в СІ
3. Таблиця густини
4. Ареометр
Конспект уроку
Густина — фізична величина, що дорівнює відношенню маси тіла до його об’єму.
Формула:
Фізичний зміст — густина чисельно дорівнює масі речовини в одиниці об’єму.
Одиниця: або .
;
4.Розвязування задач
Задача №1. З якої речовини виготовлений брусок об’ємом 2000 см3, якщо маса дорівнює 1600 г?
Дана: V=2000 см3 m=1600 г |
Розв’язок
|
p-? |
Відповідь: дуб |
Задача №2. Об’єм металевої деталі 500 см3, а її маса 3,55 кг. Який метал має таку густину?
Дана: V=500 см3=5·10-4м3 m=3,55 кг |
Розв’язок
|
p-? |
Відповідь: цинк |
Задача №3. Олов’яний брусок об’ємом 100 см3 і свинцевий брусок об’ємом 300 см3 розплавили та виготовили сплав. Якою є густина сплаву?
Дана: V1=100 см3 V2=300 см3 p1=7,3 г/см3 p2=11,3г/см3 |
Розв’язок
|
p-? |
Відповідь: |
5.Підсумок уроку
1.Дайте означення густини речовини.
2. Які вимірювання необхідно здійснити, щоб визначити густину речовини?
3. Які одиниці густини ви знаєте?
4. Як визначити об’єм тіла, знаючи його густину та масу?
6. Домашнє завдання
§16 ст 112-116 Вправа №16(2)
1