Тема кохання у романіШарлотти Бронте «Джейн Ейр»Презентацію створила вчитель зарубіжної літератури Війтівського ліцею Рудь Світлана Іванівна
Номер слайду 2
Роман Шарлотти Бронте «Джейн Ейр» - один із найкращих книжок про кохання. Письменниця напрочуд майстерно описала почуття своїх персонажів.
Номер слайду 3
Яке враження справив на вас роман Ш. Бронте “Джейн Ейр”? Розкажіть про першу зустріч Джейн і містера Рочестера
Номер слайду 4
Якою була природа цього вечора?
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Чи можна заздалегідь передбачати, що це початок романтичної історії?
Номер слайду 7
Знайдіть у тексті портрети героїв і зачитайте їх. Як ви думаєте, чому персонажі не наділені гарною зовнішністю?
Номер слайду 8
«…його постать важко було розгледіти, і я тільки й бачила, що він середнього зросту і широкоплечий. Лице він мав смагляве, риси суворі, чоло високе; тієї миті його очі гнівно дивилися з-під зведених докупи брів. Він вийшов з юнацьких літ, але був ще не старий — так десь років тридцяти п'яти. Перед ним я не відчувала страху і не дуже ніяковіла. Якби це був гарний молодий герой, я б не насмілилася розпитувати його і набиватися з своїми послугами. Едвард Рочестер
Номер слайду 9
"…я старалась виглядати якнайкраще і здаватися якомога привабливішою. Іноді я жалкувала, що вдалася така негарна: мені хотілося б мати рожеве личко, прямий носик, маленькі червоні уста і пишний стан, бути високою, ставною; я нарікала на свою долю, на те, що вродилась така мала, бліда, з гострими неправильними рисами". "…ти й сама негарна, а містерові Рочестеру неначе й подобаєшся, в усякому разі, тобі так здається». "А ви — ви дивна, ви зовсім неземна істота, і я люблю вас, як свою власну кров, вас — бідну й непоказну, маленьку й просту, таку, як ви є, — і прошу дозволити мені назвати вас своєю нареченою". Джейн Ейр
Номер слайду 10
Чи кохали герої раніше (інша любовна історія)?Божевільна дружинаІнгрем Бланш
Номер слайду 11
Як складалися стосунки Джейн Ейр Едварда Рочестера?Спостерігала, придивлялася, ніяковіла при ньому, допомагала, сперечалася, ставила питання, ревнувала. Зрозуміла, що любить всім серцем. Приглядався, демонстрував свою зверхність, іронізував, відчув інтерес, закохався. Зробив боляче, не бажаючи того. Страждав на самоті. Радів, як дитина, коли кохана повернулася. Джейн Ейр. Едвард Рочестер
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Між Джейн і Рочестером майже відразу виникла глибока симпатія, яку вони приховували. Вона – за прохолодною шанобливістю, він – за грубовато-глузливим тоном звертання.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Які випробування на шляху до свого щастя пройшли герої твору?Гордість. Таємниця. Розлука. РевнощіКаліцтво
Номер слайду 17
Чи має право на життя кохання Джейн і Едварда?
Номер слайду 18
Як закінчилася історія кохання Джейн Ейр та Едварда Рочестера? Містер Рочестер і Джейн одружилися
Номер слайду 19
Минуло десять років. Джейн була щаслива. Протягом перших двох років подружнього життя містер Рочестер був сліпий. Одного ранку, наприкінці другого року, він повідомив, що починає трохи бачити. Коли йому було подано на руки його первістка, то він побачив, що хлопчик дістав у спадок його очі, такі, які вони були колись, — великі, чорні, блискучі.
Номер слайду 20
Цитати Джейн Ейр про коханняІноді одне слово може прозвучати тепліше, ніж багато слів. Кожен атом твоєї плоті так само дорогий мені, як і мій власний: у болю та хворобі він усе одно буде дорогим.
Номер слайду 21
Цитати Джейн Ейр про кохання. Я намагалася вирвати зі своєї душі паростки кохання, тільки-но я їх виявила. І ось тепер при першому ж погляді на нього вони одразу ожили: зелені, сповнені життя! Він змусив мене покохати його, навіть не подивившись у мій бік. Немає такого щастя, як те, коли тебе люблять твої ближні й відчуваєш, що твоя присутність є доповненням до їхнього комфорту.
Номер слайду 22
Роман було неодноразово екранізовано1973 рік1997 рік1934 рік1996 рік2006 рік1983 рік2011 рік
Номер слайду 23
Твір Ш. Бронте продовжує хвилювати сучасних читачів. В ньому зображено чисті людські почуття, відсутні цинізм, ницість, грубість. Вічними залишаються проблеми, порушені у творі: добра і зла, людських відносин, стосунків чоловіка й жінки, вірності, честі, обов’язку.