Тема. Лічба предметів.
Мета. Формувати поняття «лічба предметів».
Формувати вміння визначати розміщення предметів у просторі, на площині
(зліва – справа, верхній – нижній), порівнювати групи предметів за кількістю.
Розвивати графічні навички учнів.
Виховувати старанність.
Обладнання. Демонстраційний матеріал: кошик і шишки.
Індивідуальний матеріал: набір яблук і тарілок.
Тип уроку: комбінований
Підручник С.Скворцова
Хід уроку
І. Організаційний момент.
На уроці всім не сумувати,
Рахувати, думати, відповідати!
ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії
Виконуємо вправу 4 ст.9
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Створення проблемної ситуації.
Учитель виставляє кошик з шишками.
- Чи можете ви сказати, скільки шишок у кошику? (Ні).
- Чому? (Бо треба їх порахувати).
- Отже, щоб відповісти на запитання зі словом «скільки», треба вміти лічити.
2. Лічба предметів.
- Давайте полічимо шишки.
3. Весела лічилка.
Один – ялинка.
Два – дубок.
Три – березовий гайок.
Чотири – це травиця.
П’ять – мурашка-трудівниця.
Шість – колючий їжачок.
Сім – грибок-боровичок.
Вісім – білка.
Дев’ять – пташка.
Десять – квіточка ромашка.
4. Порівняння груп предметів за кількістю.
Робота в парі.
На кожній парті конверт з набором яблук і тарілок.
- Чи можете ви порівняти кількість яблук і тарілок? (Ні).
- Що потрібно для цього зробити? (Розкласти на кожну тарілку яблуко).
- Чого більше? (Яблук).
- На скільки? (На 2).
- Що треба зробити, щоб яблук і тарілок стало порівну? (Треба забрати 2 яблука, або додати 2 тарілки).
- Вправа 2 ст. 9
- Вправа 3 ст.9
5. Рухлива вправа.
- Давайте порівняємо у нашому класі кількість хлопчиків і дівчаток. Кого більше?
Діти стають парами і визначають, що дівчаток більше.
- На скільки? (На 2 ).
- А що скажемо про хлопчиків? (Хлопчиків менше на 2).
Фізкультхвилинка
Один, два, чотири, п’ять.
Час прийшов відпочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
І як коник – скоки-скоки!
Десять, дев’ять, вісім, сім.
Час за парти нам усім.
8. Робота в зошиті.
Написання ліній, крапок у куточках клітинок. Написання цифр від 1 до 10.
Зорова вправа.
Ця цікава Варвара.
Гляне вліво, гляне вправо.
Вгору очі підіймає,
На підлозі щось шукає.
Ви погляньте лиш, малята,
Наче дзиґа оченята.
Гляне прямо – не моргне,
Научила і мене.
ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
1. Ігрова вправа «Відгадай».
- Назвіть предмети у класі, які знаходяться справа від дошки; зліва; внизу; вгорі.
IV. Підсумок уроку.
- Що нового дізналися на уроці?
- Чого навчилися?