Тема. Лінійне рівняння з однією змінною

Про матеріал
Мета: ввести означення лінійного рівняння з однією змінною, рівняння першого степеня з однією змінною, формувати вміння розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною.
Перегляд файлу

 

Конспект уроку з алгебри 7 клас.

Підготувала вчитель математики вищої категорії

Димчогло Катерина Степанівна

Петрівський Перший НВК

 

 
Тема. Лінійне рівняння з однією змінною
Мета: ввести означення лінійного рівняння з однією змінною, рівняння першого степеня з
однією змінною, формувати вміння розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: таблиця.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1. Пояснити розв’язування завдань № 798, 799, 802.
2. Записати розв’язання № 799 на дошці.
3. Фронтальне опитування (Гра «Подаруй питання товаришу»)
- Які рівняння називаються рівносильними?
- Привести приклад рівносильних рівнянь.
- Сформулювати основні властивості рівнянь.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
План
1. Лінійне рівняння з однією змінною.
2. Рівняння першого степеня з однією змінною.
3. Корені лінійного рівняння.
4. Що означає розв’язати рівняння.
Вчитель розкриває зміст кожного питання, залучає учнів до співбесіди.
Пояснення вчитель проводить використовуючи таблицю.
1) Рівняння виду ax b, де a i b – дані числа, називається лінійним рівнянням із змінною x.
Числа a i b - коефіцієнти рівняння ax b, a – коефіцієнт при змінній x, b- вільний член.
Наприклад: 2x 8, 14x 28, - 0,5x 7 .
ax b
а) якщо a ≠ 0, то ax b,
x b/ a  - єдиний корінь;
б) а=0; b ≠ 0, то 0х= b – рівняння немає коренів;
в) а=0; b=0, то 0х=0 – має безліч розв’язків.
2) Якщо a ≠ 0, рівняння ax b називається рівнянням першого степеня з однією змінною.
11,4х=22,8;

-5(х+3)=0,4(2х+3); -0,5х+2=3; 0х=0; 0х=7 – лінійні рівняння.
Завдання класу:
- Чи є лінійними рівняння – х = 5;  1/х =2; 3 – 2х = 0; 5х2=25?
- Наведіть приклади лінійних рівнянь.
- Розв’язати рівняння:
а) -11,4х = 22,8; б) 2х + 3 = 2х; в) 2(х - 3) = 2х - 6.
- Скільки коренів має кожне з рівнянь?
Висновок. Отже рівняння може мати один корінь, не мати жодного кореня, мати безліч
коренів.
3) Розв’язуючи рівняння його намагаються спростити, тобто звести до лінійного. Роблять це
здебільшого у такій послідовності:
1. Позбутися знаменників (якщо вони є).
2. Розкривають дужки (якщо вони є).
3. Переносять члени зі змінними у ліву частину, а інші – в праву.
4. Зводять подібні доданки.
Розглянемо приклад:
3(2х + 3) - 5(7 - 4х) - 2(5х - 4) = -2;
6х + 9 – 35 + 20х – 10х – 8 = -2;
6х + 2х – 10х = -2 + 8 + 35 – 9;
-2х = 32;
х = -16.
Відповідь. -16.

№ 820

(3х + 7)/4 – ( х - 3)/2 = (5х + 2)/8
Зведемо до спільного знаменника 8.
6х 14 4х 12 5х 2;

6х – 4х – 5х = 2 -12 – 14

-3х =  - 24

Х =-24 : (-3)

Х = 8
Відповідь. 8.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
1) Виконайте вправи усно №793, 794.
2) Виконайте вправи біля дошки з коментуванням № 798 (а, г, д), 89, 91, 94 (рівень А).
V. Домашнє завдання. Розділ 4, §20, запитання 1-7, стор. 179, №№ 802, 804, 807,  (рівень А).
VІ. Підсумок уроку.
Повторити означення знаходження компонентів арифметичних дій.

 Рефлексія «Наплічник»

Принцип: Учні передають один одному умовний «наплічник». Той, хто тримає його в руках, має озвучити свої досягнення або найбільш цікаві моменти уроку та навести конкретний приклад. Якщо не вдається одразу зібратися з думками, учень може сказати фразу «Пропускаю хід» та передати слово наступному школяреві.

  • Я запам’ятав….
  • Я зрозумів….
  • Мені сподобалось….
  • Я навчився….

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г.)
Додано
11 квітня 2022
Переглядів
1309
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку