Урок 7 клас фізика Вчитель: Попович Н.Я.
Тема : Механічна робота. Одиниці роботи.
Мета: - заохочувати учнів до засвоєння нового матеріалу, розуміння поняття «робота», формувати уміння одержувати нові знання з ілюстрацій, вчити учнів мотивувати свої дії, давати їм повні і вірні обґрунтування, розв’язування задач на застосування формули.
- розвивати вміння стисло та грамотно висловлювати свої міркування обґрунтовувати їхню правильність, розвивати увагу учнів, логічне мислення, розкривати слухове сприймання фізичних термінів, сприяти збагаченню словникового запасу та розширенню наукового кругозору учнів;
- виховувати формування таких якостей особистості як організованість, уважність, вміння слухати товариша , спостережливість, акуратність письма на уроці.
- корегувати мову та мову учнів, узагальнювати словарний запас.
Завдання уроку:
Демонстрації. Мультимедійний проект, карточки, таблички.
Тип уроку. комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Слайд№1
Перевірити підготовку учнів до уроку.
За екраном: - Ігор ти мене чуєш? - Який зараз урок?
- Яке сьогодні число?
І почати сьогодні урок я хочу з такої народної мудрості:
Слайд№2
« Куди б не вабила фантазія й турбота.
Основою буття твого є все таки робота.»
- Сьогодні на уроці ми будемо працювати за планом.
Слайд№3
План:
1. Повторювати пройдений матеріал.
2. Вивчати нову тему.
3. Розв'язувати задачі.
- Причитайте план уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Слайд№4.
Кросворд .
Слайд№5. Відповіді до кросворда.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Слайд№6.
Вірш «Механічна робота».
Є цікаві в людей справи –
Школа дім читальні зали,
Референдуми, уроки…
У житті – це є робота.
Нас у фізиці цікавлять
Не вагомі бізнес-справи,
А фізичні величини,
Їх поява і причини.
ІV. Оголошення теми уроку.
Слайд№7.
– Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку:«Механічна робота. Одиниці роботи.»
Слайд№8 Приклади « Механічної роботи.»
V. Вивчення нового матеріалу.
Слайд№9.
Слайд№10. Про Джоуля.
Слайд №11. Про Джоуля.
Слайд№12. Формула роботи.
Робота = сила • шлях.
А = F•l l = А/F F= А/l
А – робота (Дж,кДж.)
F – сила (Н,кН.)
l – шлях (см,м,км.)
Слайд№13.
шляху, який пройшло тіло під дією цієї сили.
Слайд№14.
VI. Хвилинка релаксації.
– Закрийте зошити.
Встаньте всі із-за парт.
Повільно підніміть руки вгору.
Порахуйте мовчки до трьох.
Так само повільно опустіть руки.
Сядьте за парти.
Не повертаючи голови, подивіться вправо, вліво,вверх і
вниз. Відкрийте зошити.
VII. Розв‘язування задач.
Слайд№16.
Задача. Яку роботу виконує двигун автомобіля на шляху 80м, розвиваючи силу тяги 3,4кН?
а) 1720Дж, б) 272000Дж, в) 272Дж.
Слайд№17. Усні вправи.
Гра « Руки в гору.» ( слайд № 18.)
Vlll. Підсумок уроку.
lХ. Домашнє завдання
1. Вивчити конспект. Знати формули та позначення фізичних величин.
2. Стр. 138 Впр. №26(6.)