Тема:Настрій в картині. Створення композиції «Хмаринки-мандрівниці»
Мета: дати поняття про «пейзажні настрої»; формувати естетичне ставлення до природи; розвивати естетичні почуття, підвищувати художню культуру дітей шляхом ознайомлення їх із творами мистецтва; розвивати художнє мислення і смак учнів; розширювати і поглиблювати творчу уяву, фантазію; удосконалювати зорову систему.
Обладнання: презентація, олівці. Підручник, альбом.
Перебіг уроку
І. Організація класу.
Доброго дня діти!
ІІ.Повідомлення теми і мети уроку.
А зараз давайте пригадаємо інструменти та матеріали, які допомагають художникам створювати свої чарівні роботи.(СЛАЙД2)
А з цим нам допоможуть загадки.
Довгі палички кругленькі –
Сині, жовті, червоненькі.
На папері походили,
Кольори свої лишили…
Звуться палички оці
Кольорові …(олівці)
Сонце, небо, ляльку, м’ячик,
Вправно водить олівець
Наш художник молодець.
Він потрібен всім сьогодні,
Бо вам стане у пригоді,
Тут підкаже з казки гном,
Що потрібен вам... (альбом)
Постирає все, що бачить,
Це не іграшка, не м 'ячик,
Опусти ти руку в сумку
Та дістань в долоні... (Гумку)
Білий-білий, наче сніг,
Рук нема, немає ніг,
Не людина і не звір,
А зовуть його... (Папір)
Отже, на уроці нам сьогодні знадобляться такі чарівні-помічники, як олівці, альбом та гумка.
Сьогодні до нас на урок завітала гостя. А хто вона така ми дізнаємось після того, як розгадаємо з вами кросворд.(СЛАЙД 3)
ІІ. Робота над темою уроку.
Підручник с.18
Прослуховування пісні Наталія Май – Хмаринка.(СЛАЙД4)
Актуалізація опорних знань учнів.
Пропоную послухати казку.(СЛАЙД 6,5)
Поговорити про настрій дітей.
А зараз, ми намалюємо композицію нашої «Хмаринки-мандрівниці» і спробуємо передати у ній свій настрій.
- Головним помічником у роботі має стати колір.
Порядок роботи (СЛАЙД8)
(СЛАЙД9)
А зараз давайте разом з вами намалюємо друзів для нашої хмаринки!
Подивіться на малюнок який вийшов в мене.
Ось бачите, як кольори впливають на настрій
Радісний, веселий; сумний, втомлений; злий, ображений; добрий, лагідний.(СЛАЙД 10)
ІІІ. Фізкультхвилинка.
7. Практична діяльність учнів.
ІV. Підсумок уроку.
1. Перегляд і демонстрування дитячих робіт.
2. Прибирання робочих місць.