Тема. Навички і звички. Вплив звичок на здоров'я. Корисні і шкідливі звички.Чинники формування звичок.
Мета: формувати в учнів поняття про вміння, навички, корисні й шкідливі звички та їхнє значення в житті людини; розповісти про чинники, що впливають на прийняття рішень і формування звичок;
розвивати вміння приймати зважені рішення, аналізувати свої вміння;
виховувати дбайливе ставлення до власного здоров'я.
Обладнання: ілюстративний матеріал щодо теми уроку,підручники, зошити.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організаційно-психологічний етап
Доброго дня, я рада знайомству з вами, сьогодні на уроці,ви будете працювати в групах,відповідно до фігури,яка вам дісталася,
а щоб наша зустріч була приємною та продуктивною…
Психологічна хвилинка
- Подаруйте одне -одному теплий та добрий погляд. Хай в ньому світиться щирісь та людяність.
ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
1.Відгадайте загадку
Що за хитра річ:
На дорозі не знайдеш,
За гроші не купиш?(Здоров'я)
2.Створення «асоціативного куща».
Радість зустрічі
з друзями
Це радість життя Дізнатись про світ,
що нас оточує
Бажання жити,
творити добро Здоров'я
Можливість милуватися
красою природи
Відчувати любов рідних Одна з найвищих
І близьких людей людських цінностей
3.Зараз я пропоную вам гру розсипанка. Якщо ви правильної розгадаєте,то отримаєте прислів'я.
Гра « Розсипанка»
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
А чи задумувалися ви, від чого залежить здоров'я людини?
Пропоную вам зараз провести невеликий експеримент, у кожного з вас, є на столі круг, який ви маєте поділити на 4 частини, так, як ви вважаєте, скільки відсотків припадає на кожну з цих складових.
- Зверніть увагу,що 50 % здоров'я залежить від способу життя. Як впливає на здоров'я спосіб життя людини?
- Спосіб життя – надзвичайно важливий чинник, бо,навіть отримавши у спадок від батьків міцне здоров'я,людина може зруйнувати його,якщо буде лінивою, неохайною, заздрісною, матиме шкідливі звички. І навпаки: будучи від народження кволою,завдяки власній силі волі, фізичним вправам,загартовуванню людина може стати міцною,сильною,здоровою.
Складовими здорового способу життя є :
2.Фізкультхвилинка
3.Опрацювання уривка з повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»
Мері дала йому жерстяний таз, наповнений водою, і шматок мила; він вийшов за двері, поставив таз на ослінчик, вмочив мило у воду і поклав його на місце. Потім закачав рукава і обережно вилив воду на землю, зайшов у кухню і почав щосили терти обличчя рушником, що висів за дверима. Але Мері відібрала в нього рушник.
- Як тобі не соромно, Томе! — вигукнула вона. — Хіба можна бути таким
розбишакою? Адже вода тобі не зашкодить!
Знову таз наповнили водою. Цього разу Том деякий час стояв над ним, набираючись хоробрості, нарешті зітхнув і почав умиватися. Коли він вдруге зайшов до кухні із заплющеними очима, наосліп відшукуючи рушник, вода і мильна піна, що стікали з його обличчя, не залишали сумніву в його сумлінності. Але коли він виринув з-під рушника, результати виявилися не надто блискучими: чистим, як маска, була лише частина його обличчя від лоба до підборіддя; вище і нижче тягнулася обширна, не змочена водою територія, що зверху піднімалася на лоб, а знизу лягала темною смугою навколо шиї.
Запитання для обговорення
IV.Узагальнення й систематизація знань
1.Вправа «шкідливі та корисні звички»
Я щодня роблю ранкову гімнастику |
Я багато споживаю солодкого |
Я гризу нігті |
Я багато сиджу перед телевізором |
Я зранку обливаюся холодною водою |
Я вживаю такі слова, як «блін», «ну», «от», «значить» тощо |
Я смокчу пальці |
Я після їжі полощу рота |
Я човгаю ногами |
Я щохвилини спльовую слину |
Я щоранку обтирався мокрим рушником |
Я вчасно лягаю спати |
Я ніколи не запізнююся |
Я палю цигарки |
2.Практина робота «Вартість шкідливої звички»
Одна пачка цигарок коштує в середньому 30 гривень. Підрахуйте, скільки грошей витрачає людина, щодня купуючи 1-2 пачки за середньою ціною (перша група — за тиждень, друга — за місяць, третя — за рік, четверта — за десять років).
Мільйони людей знають, що куріння небезпечне для здоров’я,проте мільйони людей палять. Чому?
V.Домашнє завдання : опрацювати § підручника,і скласти план порятунку від шкідливої звички.
Мій план рятування від шкідливої звички
Шкідлива звичка, від якої я хочу позбутися_________
Час для роботи над собою________________________
Мені знадобиться допомога________________________
Я повинен (повинна) зробити______________________
Позбувшись звички, я____________________________
Оцінювання учнів
VI.Підведення підсумків уроку
Людина сама вирішує — зміцнювати своє здоров’я чи псувати. Підліткам слід уникати обставин, за яких можна набути шкідливих
звичок. Отже, якщо хочеш бути здоровим, — веди здоровий спосіб життя.
Уривок з повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»
Мері дала йому жерстяний таз, наповнений водою, і шматок мила; він вийшов за двері, поставив таз на ослінчик, вмочив мило у воду і поклав його на місце. Потім закачав рукава і обережно вилив воду на землю, зайшов у кухню і почав щосили терти обличчя рушником, що висів за дверима. Але Мері відібрала в нього рушник.
- Як тобі не соромно, Томе! — вигукнула вона. — Хіба можна бути таким
розбишакою? Адже вода тобі не зашкодить!
Знову таз наповнили водою. Цього разу Том деякий час стояв над ним, набираючись хоробрості, нарешті зітхнув і почав умиватися. Коли він вдруге зайшов до кухні із заплющеними очима, наосліп відшукуючи рушник, вода і мильна піна, що стікали з йогообличчя, не залишали сумніву в його сумлінності. Але коли він виринув з-під рушника, результати виявилися не надто блискучими: чистим, як маска, булла лише частина його обличчя від лоба до підборіддя; вище і нижче тягнулася обширна, не змочена водою територія, що зверху піднімалася на лоб, а знизу лягала темною смугою навколо шиї.
Шкідливі та корисні звички
Я щодня роблю ранкову гімнастику |
Я багато споживаю солодкого |
Я гризу нігті |
Я багато сиджу перед телевізором |
Я зранку обливаюся холодною водою |
Я вживаю такі слова, як «блін», «ну», «от», «значить» тощо |
Я смокчу пальці |
Я після їжі полощу рота |
Я човгаю ногами |
Я щохвилини спльовую слину |
Я щоранку обтирався мокрим рушником |
Я вчасно лягаю спати |
Я ніколи не запізнююся |
Я палю цигарки |
Шкідливі та корисні звички
Я щодня роблю ранкову гімнастику |
Я багато споживаю солодкого |
Я гризу нігті |
Я багато сиджу перед телевізором |
Я зранку обливаюся холодною водою |
Я вживаю такі слова, як «блін», «ну», «от», «значить» тощо |
Я смокчу пальці |
Я після їжі полощу рота |
Я човгаю ногами |
Я щохвилини спльовую слину |
Я щоранку обтирався мокрим рушником |
Я вчасно лягаю спати |
Я ніколи не запізнююся |
Я палю цигарки |
Листок оціннювання
ПIБ |
Я |
Група |
Вчитель |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Листок оціннювання
ПIБ |
Я |
Група |
Вчитель |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Мій план рятування від шкідливої звички
Шкідлива звичка, від якої я хочу позбутися_________
Час для роботи над собою________________________
Мені знадобиться допомога________________________
Я повинен (повинна) зробити______________________
Позбувшись звички, я____________________________
Мій план рятування від шкідливої звички
Шкідлива звичка, від якої я хочу позбутися_________
Час для роботи над собою________________________
Мені знадобиться допомога________________________
Я повинен (повинна) зробити______________________
Позбувшись звички, я____________________________
Мій план рятування від шкідливої звички
Шкідлива звичка, від якої я хочу позбутися_________
Час для роботи над собою________________________
Мені знадобиться допомога________________________
Я повинен (повинна) зробити______________________
Позбувшись звички, я____________________________
Мій план рятування від шкідливої звички
Шкідлива звичка, від якої я хочу позбутися_________
Час для роботи над собою________________________
Мені знадобиться допомога________________________
Я повинен (повинна) зробити______________________
Позбувшись звички, я____________________________
Мій план рятування від шкідливої звички
Шкідлива звичка, від якої я хочу позбутися_________
Час для роботи над собою________________________
Мені знадобиться допомога________________________
Я повинен (повинна) зробити______________________
Позбувшись звички, я____________________________
Мій план рятування від шкідливої звички
Шкідлива звичка, від якої я хочу позбутися_________
Час для роботи над собою________________________
Мені знадобиться допомога________________________
Я повинен (повинна) зробити______________________
Позбувшись звички, я____________________________