Тема першого уроку : "Україна - наша країна"

Про матеріал

Великодимерське НВО

Вчитель початкових класів

Товстенко Людмила Григорівна

План – конспект

першого уроку

в 3 – класі

Україна - найкраща країна…

Мета:

формувати розуміння того, що кожна людина чи

дитина є відповідальною за спільне майбутнє нашого народу

та держави;

формувати почуття гідності та поваги до країни;

поглиблювати знання про красу і багатство української землі;

збагачувати словниковий запас учнів;

розвивати пам'ять,креативне мислення, увагу учнів;

продовжувати знайомити дітей із державними і народними

символами країни;

виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій і звичаїв.

Обладнання:

державна та народна символіка України,

тексти для читання учнями, відео кліпи про Україну,

відеофізкультхвилинка.

Хід уроку

(Всі діти, батьки, гості заходять до класу,

вчитель включає гімн України. )

Гімн України

І. Організаційна частина

Перший вересневий дзвіночок продзвенів,

  • Нас до праці всіх він запросив.
  • Будемо сьогодні вчитися охоче,
  • Навіть ті, хто ще сьогодні і не дуже й хоче.
  • Усміхнемось всім навколо -
  • Небу, сонцю і землі.
  • І відчуємо відразу -
  • Гарний настрій у душі.
  • А щоб наш перший урок пройшов не марно.
  • Треба сісти рівно, гарно
  • І виконувати те,
  • Про що мова зараз йде.

ІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.

Відеокліп «Україна»

  • 1.Вправа: «Мікрофон»
  • -Як на вашу думку , про що ми будемо говорити на нашому першому уроці? (Так, про нашу Батьківщину, Вітчизну, країну - Україну)
  • -Але ж про неї так можна багато говорити, що всю розмову ми можемо затягнути аж до кінця навчального року. Так, ви мене правильно всі почули. Адже наша країна така велика і живописна, що ми можемо про неї говорити й говорити.
  • -В ході нашого уроку будьте всі уважні, тому що наприкінці уроку ми з вами повинні будемо назвати тему нашого уроку.

III. Вивчення нового матеріалу

  • -До вас на парти вересневий вітерець положив тексти.
  • -Ви мене запитуєте чому не цукерки?
  • -Мабуть ви підросли за літо і він хоче щось сказати цим текстом вам. –
  • -А що? Ми дізнаємося коли його прочитаємо.
  • -Я думаю, що ви не забулися за літо як потрібно читати текст, щоб його зрозуміти. (Уважно, дотримуватися правил пунктуації, виразності, змінювати голос, якщо є розмова між кількома особами,)
  • -До речі, як називається твір, в якому відбувається розмова між кількома особами? (Діалог)
  • 2.Мозковий штурм

а) Робота з текстом.

Мовчазне читання тексту - байки учнями

О. Лук'яненко «Жаліслива качка».

- Слухай, жінко, – сказав Качур Качці, – наші каченята давно вже

пір'ям вкрилися, а ти їх досі на воду не пускаєш. Негоже це.

- Що ти, що ти? – засичала на те качка.

- Ще не дай, Боже, втопиться яке чи шуліка візьме.

Колись ми самі страху - біди натерпілися, хай же тепер хоч вони в рідному очереті порозкошують.

Встигнуть ще, налітаються - наплаваються…, а ти замість ото балакати, розстарався б чогось смачненького.

Зітхнув Качур та й подався знову діткам поживу добувати.

Восени, коли качва з усієї округи зібралася у вирій, вони були гладкі й випещені – не те що інші. Але далекої дороги не витримало жодне.

Бо в них була надто жаліслива матуся.

б) Інтерактивна вправа «Мікрофон» .

(діти по черзі висловлюють свої міркування, передаючи мікрофон один одному. Відповіді не коментуються. Говорить тільки той, у кого в руках мікрофон.)

- Чи сподобалася вам мама Качка? Якою вона була?

- Якою має бути мама?

(Доброю, але вимогливою, строгою, справедливою)

  • -До чого батьки повинні привчати своїх дітей, щоб з ними не трапилась така біда? (До самостійності, незалежності)
  • -А чому? (Для того, щоб надалі людина могла вижити в світі, який би він не був жорсткий)
  • Я дуже хочу , щоб ви теж в майбутньому коли підростете стали самостійними і незалежними як наша держава Україна.
  • -Хто знає скільки років незалежності нашій країні виповнилося в цьому році? (25 років)

Слово вчителя:

«Україна – незалежна держава» Україна – країна, де найбільше люблять волю, країна довгої вікової боротьби за неї.

Учень :

Україна!.. В цьому слові —

Дивна музика краси,

Болю, радості, любові —

Всі віки, в усі часи.

Україна!.. Степ і гори,

Міста дивної краси,

Білі села, птахів хори.

Учень :

Дзвін бандур і дзеньк коси.

Україна!.. Предків слава.

Гордість наших давніх літ,

Наша Сонячна Держава,

Що здіймається в зеніт.

Учень :

З Україною нікого
В світі не боюся.
І щоранку я до Бога
За неї молюся.

Учень :

Щоб була щаслива, дуже,
Щоб була багата.
Я люблю її так дуже,
Як маму і тата.

Цього року 24 серпня ми відзначаєм 27 років Незалежності України.

24 серпня 1991 року Верховна рада проголосила Акт незалежності та створення самостійної держави. Україна має свою Конституцію – Основний закон, за якими живуть українці.

Учень :

Наш герб – тризуб, це воля, сила,

Наш герб – тризуб!

Не доля нас косила,

Та ми зросли, ми є,

ми завжди будем,

Добро і пісню несемо ми людям.

(Н. Поклад)

Учень :.

Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави.

Це для всіх ознака сили,

Це для всіх ознака слави.

Учень :

Синьо-жовтий прапор маєм,

Синє – небо, жовте – жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він – святиня, знають діти.

Учень :

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині,

Ми навіки є народом

Українським в Україні.

(Н. Поклад)

Учень :

Слова палке, мелодія врочиста,

Державний гімн ми знаємо усі

Для кожного села, містечка, міста

– Це клич один з мільйонів голосів.

Учень :

Це клятва, заповідь священна,

Хай чують друзі й вороги,

Що Україна вічна, незнищенна,

Від неї ясне світло навкруги.

Учень :

Конституція – Основний Закон держави.

Нова Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року.

Про утвердження нашої державності і самостійності свідчить і те,

що ми маємо малий герб України – тризуб і жовто-блакитний прапор.

-Ви, діти, наймолодші сини і дочки нашої Вітчизни.

Майбутнє України у ваших руках.

Від вас залежить, яким воно буде.

Перегляд мультфільму каналу Плюс плюс «Це все моє

  • -Крім державних і народних символів Україна має свої

свої обереги.

(Перегляд мультфільму)

  • -Все що знаходиться в Україні, країні в якій ти живеш – все це твоє.

Слово вчителя:

Свої державні символи, обереги люди повинні шанувати й берегти. Про це записано у статті 65 Конституції України «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України». Також в Основному законі сказано, що державною мовою в Україні є українська мова.

Учень :.

Наша держава – одна з найбільших країн у Європі.

Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні.

Учень :

Тут жили наші прадіди, живуть батьки,

тут корінь українського народу.

І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі,

хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово, вслухаємось у чарівні

мелодії пісень, вбираємо в себе ніжні звуки української мови.

Учень :

Україна – це наша історія.

Бо поки ми пам'ятаємо історію свого народу,

ми існуємо, як нація.

Від розуміння і любові кожного з нас залежатиме,

яким буде майбутнє України.

Це все наше - це твоє , що є Україна

Фізкультхвилинка

Одягну в неділю рано вишиту сорочку,

Вийду з хати закружляю,

Запалю в таночку.

Засміється, заспіває сонце над ланами.

Прийме землю калинову з дивними піснями.

В кожнім серці синьоока мрія,

Що для тебе розцвітає знов.

Україно, ми твоя надія!

Україно, ми твоя любов!

Читання вірша Василя Сухомлинського

«Я був на далекій чужині...» учнями.

Учень :

Я був на далекій чужині,

Там небо таке ж голубе,

Та тільки нема Батьківщини,

Нема там, Вітчизно, тебе,

Бо в ріднім краю над землею

Чистіша і глибша блакить.

Учень :

І сонце Вітчизни моєї

Яскравіше в небі горить.

Я слухав пісні на чужині

– Хороші думки в тих словах,

Але то не крила орлині,

Що є в наших рідних місцях

Слово учителя:

Слово Батьківщина – від слова батько. Це земля, на якій ви народилися,

де народилися і ваші діди, і ваші батьки, і всі ми. Якщо ви подивитесь на

карту, то побачите гори, і моря, і річки. А в наше вікно видно білокорі

берізки, кущі калини, які ми посадили з вами в другому класі,

спортивний майданчик, вулицю по якій ви ходите до школи. Саме

з нашої вулиці, чудових краєвидів рідного краю складається Батьківщина,

земля наших батьків. І все залежить від батьків , яке виховання вони вам дадуть так ви й проживете у світі.

Учень :

Ми починаємось з любові,

яку мережили батьки,

Вона у пісні колисковій,

ішла стежками крізь роки.

Учень :

Вона у хаті найтеплішій,

де ми так швидко проросли,

Там, де земля за всіх рідніша,

там, де нас рідні берегли.

Учень :

Там, де чекають тато й ненька,

там, де ялинка у дворі.

І завжди рано-пораненьку

на них сідає дві зорі.

Учень :

Україно… Я – невеличка часточка твоя.

Знаю твою трагічну історію, знаю, що ти заслуговуєш на кращу долю.

Тому я небайдужа до всього, що пов'язано з тобою.

Тому болять мені твої рани, бо я жива твоя часточка.

  • -Чому плаче Україна?
  • -Яка біда сталася на Україні кілька років назад?
  • -Це біда не тільки людей, які живуть на сході України, це наша з вами біда. Біда нашої всієї країни, біда яка торкнулася кожної сім'ї України.

Читання вірша Василя Сухомлинського

Творча робота .

Складання колективного сенкану на тему «Україна»

Сенкан «Україна».

V.Закріплення вивченого матеріалу

На закріплення нашого уроку я підготувала бліц – турнір на дві команди. Перша команда батьки, а друга діти. І так розпочали.

а) Бліц-турнір «Моя Україна»

1. Яке свято ми відзначаємо 28 червня? (День Конституції України)

2. Що ми відзначаємо 23 червня? (День Прапора).

3. Коли ми святкуємо День незалежності України? (24 серпня).

4. А зараз питання для батьків.

У якому році була прийнята Конституція незалежної української держави? (1991 рік)

5. Хто є автором слів Гімну України? (Чубинський)Павло

6. Хто написав музику до нього? (Михайло Вербицький)

7. Назвіть прізвище першого космонавта України? (Леонід Каденюк)

8. Який найбільший звір України? (Зубр)

9. Яка найбільша морська тварина живе в Україні? (Дельфін)

10. Назвіть державні та народні символи України?

б) Творча робота

Ви, діти, щасливі, що народилися і живете на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – Україні. Ви є частинкою України, яка зможе змінити Україну на краще.

Тому, в кінці сьогоднішнього уроку я пропоную вам намалювати в групі нашу незалежну країну в майбутньому.

(діти в групах по чотири малюють малюнок якою вони бачать нашу Незалежну країну через кілька років і вивішують на дошки)

VI. Підсумок уроку. Рефлексія.

Сьогодні Україна потребує підтримки кожного її громадянина,

і кожен з вас є творцем долі своєї держави. Кожен з вас сьогодні ,

за шкільними партами своїми знаннями, працею, здобутками

будує майбутнє своє і своєї держави.

  • -Кожний урок проходить у вас не марно тому, що залишає слід у вашому житті.
  • -Що ж залишив наш сьогоднішній урок у вашому житті?
  • -Що б ви взяли з уроку у свій розумовий рюкзачок?
  • Яка ж тема нашого сьогоднішнього уроку?

Україна - найкраща країна…

  • -А чому вона найкраща?

Ось і закінчився наш перший урок у 3 класі.

  • Всім дякую за плідну працю.

Хотілося б вам усім побажати

Добра, злагоди й краси,

Щоб для України ви росли.

Хай вам щастить завжди й у всьому!

Бажаю дітям успіхів, старання, уваги на цілий рік.

Батькам , терпіння й розуміння до своїх дітей!

Література:

  • 1.В.І.Мурга газета «Розкажіть онуку», червень 2013 року. с. 32-33
  • 2.Інтернет ресурси (відео, фізкультхвилинка)
  • 3.Пономаренко Л.В., Тютюнник С.В. Ми – діти твої, Україно!

«Сценарії заходів національного спрямування». 1-4 класи /

  • 4.Л.В. Пономаренко, С.В. Тютюнник. – Х.: Вид. Група
  • «Основа», 2015. – 126 с
  • 5.Уколова Н. Практика виховання у початковій школі :

«Сценарії, розробки уроків, дидактичний матеріал» / Н. Уколова. – X. :

Основа, 2004. – Вип. 1

Перегляд файлу

Великодимерський  НВО

Вчитель початкових класів вищої категорії,

старший вчитель, вчитель методист:

Товстенко Людмила Григорівна

План – конспект

першого уроку

в 3 – класі

 

Україна   -  найкраща країна…

Мета:

            формувати розуміння того, що кожна людина чи

            дитина є  відповідальною за спільне майбутнє нашого народу

             та держави;

            формувати почуття гідності та поваги до країни;

            поглиблювати знання про красу і багатство української землі;

            збагачувати словниковий запас учнів;

            розвивати пам'ять,креативне мислення, увагу учнів;

            продовжувати знайомити дітей із державними і народними

            символами країни;

            виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій і звичаїв.

Обладнання:

           державна та народна символіка України,

           тексти для читання учнями, відео кліпи про Україну,

            відеофізкультхвилинка.

 

Хід уроку

 

(Всі діти, батьки, гості заходять до класу,

 вчитель включає гімн України. )

 

Гімн України

 

 

 

І. Організаційна частина

     Перший вересневий дзвіночок продзвенів,

Нас до  праці всіх він запросив.

Будемо сьогодні  вчитися охоче,

Навіть  ті, хто ще сьогодні і  не дуже й хоче.

Усміхнемось всім навколо -

Небу, сонцю і землі.

І відчуємо відразу -

Гарний настрій у душі.

А щоб наш перший урок пройшов не марно.

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати  те,

Про що мова зараз йде.

 

 

   ІІ. Актуалізація знань учнів. Повідомлення теми уроку.

Відеокліп «Україна»

 

  1. Вправа: «Мікрофон»
  • Як на вашу думку , про що ми будемо говорити на нашому першому уроці?  (Так, про нашу Батьківщину, Вітчизну, країну - Україну)
  • Але ж про неї так можна багато говорити, що всю розмову ми можемо затягнути аж до кінця навчального року. Так, ви мене правильно всі почули. Адже наша країна така велика і живописна, що ми можемо про неї говорити й говорити.
  • В ході нашого уроку будьте всі уважні, тому що наприкінці уроку ми з вами повинні будемо назвати тему нашого уроку.

 

III. Вивчення нового матеріалу

  • До вас на парти вересневий вітерець положив тексти.
  • Ви мене запитуєте  чому не цукерки?
  • Мабуть ви підросли за літо і він хоче щось сказати цим текстом вам. –
  • А що? Ми дізнаємося коли його прочитаємо.
  • Я думаю, що ви не забулися за літо як потрібно читати текст, щоб його зрозуміти. (Уважно, дотримуватися правил пунктуації, виразності, змінювати голос, якщо є розмова між кількома особами,)
  • До речі, як називається твір, в якому відбувається розмова між кількома особами? (Діалог)
  1. Мозковий штурм

а) Робота з текстом.

    Мовчазне читання тексту - байки учнями

О. Лук’яненко  «Жаліслива качка».

- Слухай, жінко, – сказав Качур Качці, – наші каченята давно вже

   пір’ям    вкрилися, а ти їх досі на воду не пускаєш. Негоже це.

- Що ти, що ти? – засичала на те качка.

- Ще не дай, Боже, втопиться яке чи шуліка візьме.

   Колись ми самі страху - біди натерпілися, хай же тепер хоч вони в рідному очереті порозкошують.

Встигнуть ще, налітаються - наплаваються…, а ти замість ото балакати, розстарався б  чогось смачненького.

Зітхнув Качур та й подався знову діткам поживу добувати.

Восени, коли качва з усієї округи зібралася у вирій, вони були гладкі й випещені – не те що інші. Але далекої дороги не витримало жодне.

 Бо в них була надто жаліслива матуся.

 

б) Інтерактивна вправа «Мікрофон» .

(діти по черзі висловлюють свої міркування, передаючи мікрофон один одному. Відповіді не коментуються. Говорить тільки той, у кого в руках мікрофон.)

- Чи сподобалася вам мама Качка?  Якою вона була?

            - Якою має бути мама?

                   (Доброю, але вимогливою, строгою, справедливою)

  • До чого батьки повинні привчати своїх дітей, щоб з ними не трапилась така біда? (До самостійності, незалежності)
  • А чому? (Для того, щоб надалі людина могла вижити в світі, який би він не був жорсткий)

Я дуже хочу , щоб ви теж в майбутньому коли підростете стали самостійними і незалежними як наша держава Україна.

  • Хто знає скільки років незалежності нашій країні виповнилося в цьому році? (25 років)

                  Слово вчителя:

  «Україна – незалежна держава» Україна – країна, де найбільше люблять волю, країна довгої вікової боротьби за неї.

 

Учень :

 Україна!.. В цьому слові —

Дивна музика краси,

Болю, радості, любові —

Всі віки, в усі часи.

Україна!.. Степ і гори,

Міста дивної краси,

Білі села, птахів хори.

 

Учень :

 Дзвін бандур і дзеньк коси.

Україна!.. Предків слава.

Гордість наших давніх літ,

Наша Сонячна Держава,

Що здіймається в зеніт.

Учень :

 З Україною нікого 
В світі не боюся.
І щоранку я до Бога 
За неї молюся.

Учень :

Щоб була щаслива, дуже, 
Щоб була багата. 
Я люблю її так дуже, 
Як маму і тата.

 

                

 

 Цього року 24 серпня ми відзначаєм 27 років Незалежності України.

        24 серпня 1991 року Верховна рада проголосила Акт незалежності та створення самостійної держави. Україна має свою Конституцію – Основний закон, за якими живуть українці.

 

 

Учень :

Наш герб – тризуб, це воля, сила,

Наш герб – тризуб!

 Не доля нас косила,

 Та ми зросли, ми є,

ми завжди будем,

Добро і пісню несемо ми людям.

                                                                       (Н. Поклад)

Учень :.

 Прапор – це державний символ,

 Він є в кожної держави.

 Це для всіх ознака сили,

Це для всіх ознака слави.

Учень :

 Синьо-жовтий прапор маєм,

 Синє – небо, жовте – жито,

 Прапор свій оберігаєм,

 Він – святиня, знають діти.

Учень  :

 Прапор свій здіймаєм гордо,

 Ми з ним дужі і єдині,

 Ми навіки є народом

 Українським в Україні.

                                                    (Н. Поклад)

Учень :

Слова палке, мелодія врочиста,

Державний гімн ми знаємо усі

 Для кожного села, містечка, міста

 – Це клич один з мільйонів голосів.

 

 

Учень :

 Це клятва, заповідь священна,

 Хай чують друзі й вороги,

 Що Україна вічна, незнищенна,

 Від неї ясне світло навкруги.

 

 Учень :

Конституція – Основний Закон держави.

Нова Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року.

Про утвердження нашої державності і самостійності свідчить і те,

що ми маємо малий герб України – тризуб і жовто-блакитний прапор.

 

 

-Ви, діти, наймолодші сини і дочки нашої Вітчизни.

Майбутнє України у ваших руках.

Від вас залежить, яким воно буде.

 

 

 Перегляд мультфільму каналу Плюс плюс «Це все моє

  • Крім державних і народних символів Україна має свої

               свої обереги.

(Перегляд мультфільму)

 

  • Все що знаходиться в Україні, країні в якій ти живеш – все це твоє.

Слово вчителя:

          Свої державні символи, обереги  люди повинні шанувати й берегти. Про це записано у статті 65 Конституції України «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України». Також в Основному законі сказано, що державною мовою в Україні є українська мова.

 

Учень :.

Наша держава – одна з найбільших країн у Європі.

Щасливі ми, що народилися і живемо в Україні.

 

Учень :

Тут жили наші прадіди, живуть батьки,

тут корінь українського народу.

 І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі,

 хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово, вслухаємось у чарівні

 мелодії пісень, вбираємо в себе ніжні звуки української мови.

 

 

Учень :

Україна – це наша історія.

Бо поки ми пам’ятаємо історію свого народу,

 ми існуємо, як нація.

Від розуміння і любові кожного з нас залежатиме,

яким буде майбутнє України.

Це все  наше - це твоє , що є Україна

 

Фізкультхвилинка

 

Одягну в неділю рано вишиту сорочку,

Вийду з хати закружляю,

Запалю в таночку.

Засміється, заспіває сонце над ланами.

Прийме землю калинову з дивними піснями.

В кожнім серці синьоока мрія,

Що для тебе розцвітає знов.

Україно, ми твоя надія!

Україно, ми твоя любов!

 

Читання вірша Василя Сухомлинського

«Я був на далекій чужині...» учнями.

Учень :

Я був на далекій чужині,

 Там небо таке ж голубе,

Та тільки нема Батьківщини,

 Нема там, Вітчизно, тебе,

 Бо в ріднім краю над землею

Чистіша і глибша блакить.

Учень :

І сонце Вітчизни моєї

 Яскравіше в небі горить.

Я слухав пісні на чужині

            – Хороші думки в тих словах,

 Але то не крила орлині,

Що є в наших рідних місцях

 

Слово учителя:

        Слово Батьківщина – від слова батько. Це земля, на якій ви народилися,

 де народилися і ваші діди, і ваші батьки, і всі ми. Якщо ви подивитесь на

карту, то побачите гори, і моря, і річки. А в наше вікно видно білокорі

берізки, кущі калини, які ми посадили з вами в другому класі,

спортивний майданчик, вулицю по якій ви ходите до школи. Саме

з нашої вулиці, чудових краєвидів рідного краю складається Батьківщина,

земля наших батьків. І все залежить від батьків , яке виховання вони вам дадуть так ви й проживете у світі.

Учень  :

Ми починаємось з любові,

 яку мережили батьки,

Вона у пісні колисковій,

 ішла стежками крізь роки.

 

Учень  :

Вона у хаті найтеплішій,

де ми так швидко проросли,

Там, де земля за всіх рідніша,

там, де нас рідні берегли.

 

Учень  :

Там, де чекають тато й ненька,

там, де ялинка у дворі.

І завжди рано-пораненьку

 на них сідає дві зорі.

 

Учень :

Україно… Я – невеличка часточка твоя.

 Знаю твою трагічну історію, знаю, що ти заслуговуєш на кращу долю.

Тому я небайдужа до всього, що пов’язано з тобою.

Тому болять мені твої рани, бо я жива твоя часточка.

 

  • Чому плаче Україна?
  • Яка біда сталася на Україні кілька років назад?
  • Це біда не тільки людей,  які живуть на сході України, це наша з вами біда. Біда нашої всієї країни, біда яка торкнулася кожної сім’ї України.

Читання вірша Василя Сухомлинського

 

Творча робота .

 Складання колективного сенкану на тему «Україна»

Сенкан «Україна».

 

V.Закріплення вивченого матеріалу

      На закріплення нашого уроку я підготувала бліц – турнір на дві команди. Перша команда батьки, а друга діти. І так розпочали.

 

 

 

а) Бліц-турнір «Моя Україна»

1. Яке свято ми відзначаємо 28 червня? (День Конституції України)

 2. Що ми відзначаємо 23 червня? (День Прапора).

3. Коли ми святкуємо День незалежності України? (24 серпня).

 4. А зараз питання для батьків.

    У якому році була прийнята Конституція незалежної української держави?    (1991 рік)

 5. Хто є автором слів Гімну України? (Чубинський)Павло

 6. Хто написав музику до нього? (Михайло Вербицький)

 7. Назвіть прізвище першого космонавта України? (Леонід Каденюк)

 8. Який найбільший звір України? (Зубр)

 9. Яка найбільша морська тварина живе в Україні? (Дельфін)

 10. Назвіть державні та народні символи України?

 

б)   Творча робота

 Ви, діти, щасливі, що народилися і живете на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – Україні. Ви є частинкою України, яка зможе змінити Україну на краще.

 Тому, в кінці сьогоднішнього уроку я пропоную вам намалювати в групі нашу незалежну країну в майбутньому.

(діти в групах по чотири малюють малюнок якою вони бачать нашу Незалежну країну через кілька років і вивішують на дошки)

 

VI. Підсумок уроку. Рефлексія.

          Сьогодні Україна потребує підтримки кожного її громадянина,

і кожен з вас є творцем долі своєї держави. Кожен з вас сьогодні ,

 за шкільними партами своїми знаннями, працею, здобутками

будує майбутнє своє і своєї держави.

  • Кожний урок проходить у вас не марно тому, що залишає слід у вашому житті.
  • Що ж залишив наш сьогоднішній урок у вашому житті?
  • Що б ви взяли з уроку у свій розумовий рюкзачок?

 

Яка ж тема нашого сьогоднішнього уроку?

Україна   -  найкраща країна…

  • А чому вона найкраща?

Ось і закінчився  наш перший урок у 3 класі.

Всім  дякую за плідну працю.

 Хотілося б вам усім побажати

Добра, злагоди  й краси,

 Щоб для України ви росли.

 Хай вам щастить завжди й у всьому!

                 Бажаю дітям успіхів, старання, уваги на цілий рік.

                 Батькам , терпіння й розуміння до своїх дітей!

 

 

 

 

 

 

Література:

  1. В.І.Мурга газета «Розкажіть онуку», червень 2013 року. с. 32-33
  2. Інтернет ресурси (відео, фізкультхвилинка)
  3. Пономаренко Л.В., Тютюнник С.В. Ми – діти твої, Україно!

           «Сценарії заходів національного спрямування». 1-4 класи /

  1. Л.В. Пономаренко, С.В. Тютюнник. – Х.: Вид. Група

 «Основа», 2015. – 126 с

  1. Уколова Н. Практика виховання у початковій школі :

«Сценарії, розробки уроків, дидактичний матеріал» / Н. Уколова. – X. :

 Основа, 2004. – Вип. 1

 

 

1

 

docx
Додано
22 серпня 2018
Переглядів
1594
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку