Тема. Розвиток зв'язного мовлення. Написання листа із проханням. Тема для спілкування: «Лист для Святого Миколая» (за зошитом з розвитку мовлення К.І. Пономарьової «Малюю словом»

Про матеріал
Мета: розширити знання учнів про святого Миколая; дати учням поняття про структуру листа; вимогами до написання адреси на поштовому конверті; формувати вміння писати листи, підписувати конверт відповідно вимогам;закріплювати навички використання слів ввічливості; розвивати увагу, пам'ять, зв’язне мовлення, творчі здібності учнів; виховувати мовленнєву культуру та інтерес до наслідків власної праці, розширювати лексичний запас учнів;
Перегляд файлу

Тема.  Розвиток зв'язного мовлення. Написання листа із проханням. Тема для спілкування: «Лист для Святого Миколая»  (за зошитом з розвитку мовлення К.І. Пономарьової «Малюю словом»).

Мета: розширити знання учнів про святого Миколая; дати учням поняття про структуру листа; вимогами до написання адреси на поштовому конверті; формувати вміння писати листи, підписувати конверт відповідно вимогам;закріплювати навички використання слів ввічливості;  розвивати увагу, пам'ять,  зв’язне мовлення, творчі здібності учнів; виховувати мовленнєву культуру та інтерес до наслідків власної праці, розширювати лексичний запас учнів;

Обладнання: засоби ІКТ та їх програмне забезпечення, предметні малюнки, листи для учнів, конверти,  сигнальні картки, записи на дошці.

Методи і прийоми, форми роботи: робота в групах, парах

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

 

І. ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ. 

1. Привітання

Діти! У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Ану ж до них ви поверніться
І веселесенько всміхніться.
І не забудьте привітатись.
Тепер почнемо працювати,
2. Визначення емоційного стану учнів.

 

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

  1. Відгадування загадки.

 До всіх дітей в дорозі гість,                    Добрий, лагідний, мякий,

 Справедливий, не лихий.                        Корона в нього отака,

 Ще й сива довга борода                          Діти, хто цей гість? (Святий Миколай)

  • Погляньте, сьогодні до нас завітав Святий Миколай. Ми знаємо, що незабаром настане свято Миколая, і Миколай принесе кожному з вас щедрі подарунки.

 - Чи ви знаєте якого числа ми відзначаємо день Святого Миколая? (19 грудня)

- Що ви знаєте про це свято?   Чому його чекають діти?

- Кому з вас Святий Миколай залишав подарунки під подушкою?

 

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Робота в  групах .

- Зараз ми попрацюємо в групі і дізнаємося,  як християни називають Святого Миколая? У таблиці заховалися три слова. Знайдіть їх. Закресліть.

  • Як називали Святого Миколая?

 

 ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ  ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ.

Сьогодні на уроці ми завітаємо у гості до Святого Миколая. Я знаю, що день святого Миколая – улюблене свято українських дітей. А ще сьогодні ми  навчимося писати справжні листи для Святого Миколая..

 

V.  СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Розповідь учителя

Святий Миколай – народний цілитель, рятівник і заступник. Діти теж дуже люблять його і з нетерпінням чекають в гості У ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай сходить до  малюків з небес, звідки все бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. До хати заходить дверима, але буває і невидимий. Подарунки підкладає завжди під подушку.

Вручаючи кожному окремо гостинець, Святий Миколай згадував усе те добре,

що зробила дитина протягом року, і соромив за нечемні вчинки, ще й клав

різочки для неслухняних дітей. Вручаючи гостинці, святий нагадував малечі про все добре і погане, зроблене нею за рік.

  1. Перегляд «Легенди про святого Миколая»

Фізкультхвилинка “Хвилинка добра”

  1. Бесіда про лист і листування.
    - Хто з вас уже писав або отримував листи?
    - Чи можна без дозволу читати листи, адресовані комусь іншому?
  2. Розгляд  листів до Святого Миколая  (читає вчитель)

Святий Миколаю!
Мене звати Діана. Я навчаюся у школі. Вчуся я добре. Дякую тобі за те, що до мене минулого року не забув прийти. Цього року я старалася бути чемною. Будь ласка, принеси мені цього року мандаринки,  книжку  і  замальовку. 

З повагою - Діана

5. Читання зразка листа учнями. ( с.22, завдання 1)

6. Вправа «Мікрофон» ( с.22, завдання 2)

7. Робота в групах. Робота зі словником Читалочки (с. 22, завдання 5).

- Прочитайте слова. Запишіть в словах пропущені букви.

  • Допишіть інші слова, які хочете використати.

8. Написання листа

 Діти, я пропоную вам написати лист до Святого Миколая.

— Коли пишеш листа, слід дотримуватися мовленнєвого етикету. Починати листа треба зі ввічливого привітання. Необхідно використовувати шанобливі форми звертання до дорослих Ви, Вас тощо, які пишуть з великої букви. У кінці потрібно так само чемно попрощатися, побажати всього найкращого. Коли хочете щось попросити, потрібно ввічливо звернутися з проханням (потім обов’язково треба подякувати за виконане прохання). У листах використовують слова-звертання, слова-привітання, слова-прощання, слова, що виражають прохання, вдячність

- Крім того, пам’ятайте, щоб не було соромно перед Святим Миколаєм, лист має бути охайним і каліграфічно написаним.

9. Написання листа. (с. 22, завдання 7).

- Напишіть на окремому аркуші паперу листа Святому Миколаю.

10. Перевірка самостійної роботи.

 Зачитування листів. Аналіз дотримання будови листа.

11.  Підписування конверта.

 Лист надсилається в конверті. На ньому записується адреса отримувача і відправника, індекс.

 (Учні підписують конверти)Святому Миколаю, вул. Дружби, 84 місто Косів, Івано – Франківська область, 78600

Фізхвилинка.
Якщо ти знаєш, що треба бути чемним, вихованим, увічливим,встань.
Якщо ти стараєшся бути щедрим, надаєш допомогу іншим, охоче ділишся з товаришем чим-небудь своїм, сплесни в долоні.
Якщо ти намагаєшся бути чесним, правдивим, тупни ногою.
Якщо ти знаєш, що до людей потрібно ставитися доброзичливо, сплесни в долоні над головою.
Якщо ти вважаєш, що кожен повинен піклуватися про інших, любити ближнього, простягни руки сусіду.
Посміхніться один одному. Ми всі разом можемо дарувати людям добро.

 

VІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ  ВИВЧЕНОГО  МАТЕРІАЛУ.

  1. Робота в групах. Гра «Склади мішечок Святому Микола»
  2. Створення ілюстрації до розповіді (с. 22, завдання 9).
  • Намалюйте олівцями подарунок про, який  попросили Святого Миколая.
  • Придумайте назву до свого малюнка.
    1. Розгадування ребуса ( с. 22, завдання 11).
  • Родзинка заховала в ребусах чарівні слова, які треба вживати,  коли щось просиш. Розгадай їх запиши і використовуй.
    1. Гра ’’ Так і  ні ’’

Ми сьогодні з вами говорили про добрі справи які потрібно робити якомога частіше.  І  на кінець нашого уроку давайте пограємо  в гру ’’ Так і ні ’’

Миколай приходить навесні

Згодні ви зі мною,  діти? (Ні)

Взимку він прийде, це добрий знак?

Згодні ви зі мною,  діти? (Так)

Несе дарунки лиш мені

Кажу я правду , діти? (Ні)

Приходить він до нас вночі,

Погоджуєтесь, діти? (Так)

Все під подушку покладе, як ми у сні,

Під подушками подарунки в діток? (Так)

Справи добра – це Миколая знак,

Святого усі люблять, правда? (Так)

  1. Слухання  « Молитви до  Миколая»

https://bit.ly/2EboXnh

 

VIІ. ПІДСУМОК УРОКУ.

  1. Підсумкова бесіда

- Бажаю вам, щоб всі ваші бажання обов’язково здійснилися.   І він здійснить усі – усі ваші бажання. Давайте ми всі разом пообіцяємо Миколаю, що:

                              - будемо гарно вчитися;

                              - будемо добрими та чемними;

                              - будемо завжди допомагати друзям;

                              - не будемо вживати лихих слів;

                              - будемо поважати старших;

                              - шанувати батьків, дідусів, бабусь;

                              - будемо любити свою Україну.

  1.  «Мікрофон» Необхідно продовжити речення:
    Сьогодні на уроці:
    - Я дізнався про…
    - Мені найбільше сподобалося…
    - Я не вмів, а тепер навчився…
    - Найбільший мій успіх – це…
    - Мені запам’яталося…
  2. Формувальне оцінювання вчителям

 

VIІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

      Намалювати малюнок для святого Миколая.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ткачук Нина Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
28 березня 2020
Переглядів
5407
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку