Тема: Складання за схемою добутків з першим множником 6. Розв’язування задач. Творча робота над задачею.

Про матеріал
Тема: Складання за схемою добутків з першим множником 6. Розв’язування задач. Творча робота над задачею. Мета: дослідити складену таблицю множення на 6; вдосконалити вміння застосовувати табличні результати; вдосконалити вміння розв’язування задач; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів;
Перегляд файлу

Тема: Складання за схемою добутків з першим множником 6. Розв’язування задач. Творча робота над задачею.

Мета:  дослідити складену таблицю множення на 6; вдосконалити вміння застосовувати табличні результати; вдосконалити вміння розв’язування задач; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів;

Тип уроку : урок формування знань, умінь і навичок; 

Методи і прийоми: бесіда, пояснення, робота з підручником, вправи

Обладнання : мультимедійна презентація, зошит, підручник, таблиця множення

Література: 1. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів,

                   2. Математика: підруч. для 2 кл. закладів загальної  середньої освіти / Н. П.    Листопад. — К. : УОВЦ «Оріон», 2019. — 160 с. : іл.,

 

Хід уроку

  1. Організаційна частина

Пролунав дзвінок,

Починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 2-м класі

Діти — просто молодці.

-Добрий день, діти. Мене звати Поліна Олександріна і сьогоднішній урок проведу у вас,я.

  1. Актуалізація опорних знань

-         Діти, давайте пригадаємо , що ми вивчали на минулих уроках. Зверніть увагу на слайд . Вам потрібно замінити множення додаванням.

-         Давайте згадаємо, як називаються компоненти дії множення.  (Перший множник, другий множник , добуток)

-         Розгорніть зошити та запишіть

24 березня

Класна робота

Каліграфічна хвилинка

-         Діти, зараз я прочитаю вам загадку, а вам потрібно відгадати, про яку цифру йде мова.

Цифра ця – немов замок:

Знизу – круг, вгорі – гачок

(Шість)

-         Так, правильно, це шість.

-         З нового рядка каліграфічно пропишіть цифру шість.

-         Посередині запишіть

Вправа 791

-         Скажіть, на що вказує перший множник?

-         Так, він вказує на число яке будемо додавати. А другий множник?

-         Так, на кількість разів, що будемо додавати це число.

-         Виконаємо перший приклад.

-         13 ∙ 4. Отже, число 13 треба додати 4 рази. Обчисліть найзручнішим для вас способом. Скільки отримали?

-         13 ∙ 4 = 13+13+13+13 = 52

-         Виконайте цю вправу самостійно.

-         А тепер перевіримо.

9 ∙ 6 = 9+9+9+9+9+9 = 54

18 ∙ 3 = 18+18+18 = 54

47 ∙ 2 = 47+47 = 94

25 ∙ 4 = 25+25+25+25 = 100

-         Молодці, переходимо до наступного завдання.

  1.        Повідомлення теми уроку

-         Сьогодні ми з вами складемо таблицю множення 6 та попрацюємо над задачами.

  1.         Вивчення нового матеріалу
  1. Усний рахунок

-         Розгорніть підручники на сторінці 129 та знайдіть номер 792. (усно)

-         Вам необхідно зробити навпаки замінити додавання однакових доданків множенням.

-         Чи всі вирази на додавання можна замінити множенням?

-         Правильно, Додавання можна замінити множенням тільки в тому випадку, коли всі доданки однакові.

-         Перший вираз 3 + 3 + 3 + 3. Як замінити дію додавання дією множення?

-         Так, потрібно 3 ∙ 4. Скільки отримаємо? (12)

-         Наступний вираз 5 + 5 + 5 + 32. Які доданки однакові?

-         Так, це 5. Як ми їх запишемо?

-           5 ∙ 3+ 32 . Скільки отримаємо? (47)

-         Наступний вираз 4 + 4 + 44. Як записати цей вираз?

-         4 ∙ 2 + 44. Скільки отримаємо? (52)

3 + 3 + 3 + 3 = 3 ∙ 4 =12

5 + 5 + 5 + 32 = 5 ∙ 3 + 32 = 15 + 32 = 47

4 + 4 + 44 = 4 ∙ 2 + 44 = 52

-         Чудово, мені сподобалось як ви працюєте.

-         Діти, подивіться на слайд, на якому зображена схема. Вам потрібно за схемою склади добутки з першим множником 6.

-         Наприклад, 6 ∙ 2 = 12.

-         Тож давайте спробуємо

6 ∙ 3=18

6 ∙ 4 = 24

6 ∙ 5 = 30

6 ∙ 6 = 36

6 ∙ 7 = 42

6 ∙ 8 = 48

6 ∙ 9 =54

-         Молодці, ви гарно впорались із цим завданням. Знайдіть у підручнику № 794.

Фізкультхвилинка (відео)

-         А зараз я пропоную вам трішки відпочити.

-         Користуючись таблицею множення, яка лежить у вас на партах, обчислити вирази.

-         Запишіть з нового рядка посередині

Вирази 794

-         Перший вираз 6 ∙ 6. Скільки отримаємо? (36)

-         Наступний вираз 6 ∙ 8. Скільки отримаємо? (48)

-         Далі обчисліть вирази самостійно.

-         Давайте перевіримо.

-         70 – 6 ∙ 9 . Яку дію ви виконали спочатку? (Дію множення)

-         Скільки отримали? (16)

-         Наступний вираз 6 ∙ 7 + 48. Скільки отримали, поясни? (90)

-         Наступний вираз 6 ∙ (99 – 90). Скільки отримали, обгрунтуй свою відповідь.

-         Я задоволена вашою роботою.

-         Діти, давайте пригадаємо переставний закон множення. (Відповіді учнів)

-         Він звучить так : від перестановки множників добуток не змінюється.

-         У підручнику знайдіть номер 795. Обчисліть подані вирази.

-         Давайте спробуємо разом. Тож давайте запишемо.

2 ∙ 6 = 12   6 ∙ 2 = 12

3 ∙ 6 = 18   6 ∙ 3 = 18

4 ∙ 6 = 24   6 ∙ 4 = 24

 5 ∙ 6 = 30   6 ∙ 5 = 30

 6 ∙ 7 = 42   7 ∙ 6 = 42

-         Знайдіть задачу № 796. Прочитайте її.

Із грядки принесли 8 огірків, а помідорів — на 6
більше. Скільки всього помідорів й огірків принесли
з грядки?

-         Нам треба замінити словосполучення «на 6 більше»
словосполученням «у 6 разів більше». Прочитайте утворену задачу.

Із грядки принесли 8 огірків, а помідорів — у 6 разів
більше. Скільки всього помідорів й огірків принесли
з грядки?

-         Про що йде мова в задачі? (Про огірки та помідори)

-         Звідки їх принесли? (З грядки)

-         Про що запитується в задачі? (Скільки всього помідорів й огірків принесли з грядки)

-         Чи можемо ми відразу дати відповідь на запитання? Чому? (Ми не знаємо скільки помідорів)

-         Скільки огірків принесли з грядки? (8)

-         Чи можемо ми дізнатися скільки помідорів принесли з грядки?

-         Як саме ми про це дізнаємося?  ( 8 ∙ 6)

-         Скільки отримаємо? (48)

-         Отже, огірків – 8 овочів, а помідорів – 48 овочів.

-         Чи можемо ми тепер дати відповідь на питання?(Так)

-         Про що запитується в задачі? (Скільки всього помідорів й огірків принесли з грядки)

-         Як дізнатися скільки всього помідорів й огірків принесли з грядки? (8 + 48)

-         Скільки отримаємо? (56)

-         Запишемо коротку умову  задачі. Які будуть ключові слова?

 

Огірків – 8 ов.

Помідорів - ? , у 6 разів більше

-         Запишемо розв̍ язання цієї задачі в зошиті. Запишіть посередині рядка слово «Розв̍ язання».

-         Про що ми дізналися спочатку? (Скільки помідорів)

-         Якою дією? (Множення)

-         Запишемо 1 дію. Пишемо кожний символ у окремій клітинці.

-         Про що ми дізналися далі? (Скільки всього помідорів й огірків принесли з грядки)

-         Якою дією? (Додавання)

-         Запишемо 2 дію з нової клітинки і пояснюємо.

-         Чи дали ми відповідь на  питання задачі?

-         Запишемо відповідь.

Розв ̕  язання

  1.   8 6 = 48 (ов.) – помідорів
  2.   8 + 48 = 56 (ов.) – всього огірків та помідорів  принесли з грядки

Відповідь : 56 овочів.

 

Задача 796

Огірків – 8 ов.

Помідорів - ? , у 6 разів більше

Розв ̕  язання

  1.   8 6 = 48 (ов.) – помідорів
  2.   8 + 48 = 56 (ов.) – всього огірків та помідорів  принесли з грядки

Відповідь : 56 овочів.

-         Молодці, переходимо до наступного завдання. Розв’яжемо задачу № 797.

У господарстві є 2 індики, курей — на 10 більше, ніж
індиків, а качок — удвічі менше, ніж курей. Скільки
качок у господарстві?

-         Слухаємо уважно задачу. Ще раз слухаємо задачу.

-         Про що йде мова в задачі? ( Про індиків, курей та качок).

-         Про що запитується в задачі? (Скільки качок у господарстві)

-         Чи можемо ми відразу дати відповідь на запитання? Чому? ( Ми не знаємо скільки курей)

-         Скільки індиків? ( 2 )

-         Чи можемо ми дізнатися скільки курей ? (Так)

-         Як саме ми про це дізнаємося? ( 2 + 10 )

-         Скільки отримаємо? (12)

-         Чи можемо ми тепер дати відповідь на питання ? (Так)

-         Про що запитується в задачі? (Скільки качок у господарстві)

-         Як саме ми про це дізнаємося? Якою дією? ( 12 : 2 , ділення )

-         Скільки отримаємо? ( 6 )

-         Запишемо коротку умову  задачі. Які будуть ключові слова?

Індиків – 2 ( пт.)

Курей – ?, на 10 пт.  більше

Качок – ?, у 2 рази менше,

-         Запишемо розв̍ язання цієї задачі в зошиті. Запишіть посередині рядка слово «Розв̍ язання».

-         Про що ми дізналися спочатку? (Скільки курей)

-         Якою дією? (Додавання)

-         Запишемо 1 дію.

-         Про що ми дізналися далі? (Скільки качок)

-         Якою дією? (Ділення)

-         Чи дали ми відповідь на  питання задачі?

-         Запишемо відповідь.

Розв ̕  язання

  1.     2 + 10 = 12 (пт.) – курей у господарстві
  2.     12 : 2 = 6 (пт.)

     Відповідь : 6 качок у господарстві.

-          

Задача 797

     Індиків – 2 ( пт.)

     Курей – ?, на 10 пт.  більше

     Качок – ?, у 2 рази менше,

Розв ̕  язання

  1.     2 + 10 = 12 (пт.) – курей у господарстві
  2.     12 : 2 = 6 (пт.)

     Відповідь : 6 качок у господарстві.

 

  1. Підсумок уроку

-         Діти, мені здається ми непогано попрацювали. Тож давайте пригадаємо, що ми вивчали нас сьогоднішньому уроці. ( Таблицю множення 6 та розвязували задачі)

Домашнє завдання

Впр. 798, з. 799

-         На цьому наш урок завершено. До побачення!

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 січня
Переглядів
663
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку