Урок 8
Тема. Урок – тренінг.
Мета уроку: узагальнити і систематизувати навчальний матеріал про
переріз та об’єднання множин; закріпити вміння і навички
учнів застосовувати символіку теорії множин та круги
Ейлера до роз’язування задач; розвивати пізнавальний
інтерес; формувати навички взаємоконтролю та
самоконтролю.
Методи і прийоми навчання: метод «Мікрофон», метод «Ланцюжок
думок», робота в парах, самостійна робота.
Хід уроку
І. Організаційна частина. Формування робочого настрою.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «лото».
Учням роздаються картки лото, на яких є відповіді на питання. Учні у довільному порядку називають числа від одного до 15. Біля правильної відповіді проставляється номер запитання. За кодами першого рядка створюються команди.
Запитання для карток
ІІІ. Розв’язуання тренувальних вправ.
1. Нехай А – множина дільників числа 32, В – множина дільників числа 24.
Знайти всі спільні дільники множин А і В.
А={1,2,4,6,8,16,32}, В={1,2,3,4,6,8,12,24}
С=А∩В, С={1,2,4,8}
Назвати всі дільники множин А і В.
D=А U В, D={1,2,3,4,6,8,12,16,24,32}
IV. «Корабельні завдання»
Клас поділяється на дві команди, які будуть виконувати завдання. У кожній команді вибирається капітан-консультант. Та команда, яка першою виконає завдання, має можливість першою зробити хід у конкурсі капітанів.
Знайдіть переріз та об’єднання множин.
А∩В={…}
АUВ={…}
а) перерізом; б) об’єднанням; в) різницею множин А і В.
А={a,b,c,d,e}, B={b,c,k}, C={a,b,c,d,e,b,c,k},
D={b,c}, F={a,d,e}, P={a,b,c,d,e,k}, Q={a,d,e,k}
А={5,6,8,12}, В={5,6}
Мандрівнику потрібно виїхати з пункту А, відвідати B,C,D і повернутися в пункт А. AD=500км., СD=400км., ВD=400км., АВ=300км., АС=200км., ВС=350км.. Який варіант найбільш оптимальний?

А D
С
В
(ABCDA=1550km, ACDBA=1300km., ABDCA=1300km., ADBCA=1450km., ACBDA=1450km., ADCBA=1550km.)
Найбільш оптимальнішими є варіанти ABDCA, ACDBA.
6.Знайти трицифрове число, у якого кожна наступна цифра на 1 більша від попередньої. Скільки елементів містить множина, що складається з даних чисел?
(А={123,234,345,456,567,678,789})
7. Знайти множину, що складається із трицифрових чисел, у кожного з яких у розряді одиниць стоїть цифра 5, а в розряді сотень – цифра 2.
(В={205,215,225,235,245,255,265,275,285,295})
8. Які геометричні фігури є на малюнках? Скільки їх?

![]()
![]()




V. Конкурс капітанів «Ти мені – я тобі»
(Капітани команд по черзі ставлять одне одному запитання (до 5 питань) оцінюється швидкість і правильність відповіді, вчитель виступає в ролі рефері)
VI. Підсумок уроку.
Ланцюжок думок
На клейких листках паперу діти записують моменти уроку, які були найцікавішими, навички які їм необхідні в подальшій роботі.