ТЕМА УРОКУ: «ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМОЮ: «УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В СКЛАДІ ВЕЛИКОГО КНЯЗІВСТВА ЛИТОВСЬКОГО ТА ІНШИХ ДЕРЖАВ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІV-ХV ст.)».

Про матеріал

Мета.

1)Оцінити рівень навчальних досягнень учні під час вивчення теми «Українські землі в складі Великого князівства Литовського та інших держав (друга половина ХІV –ХV ст.» за допомогою тесті;

2) перевірити вміння застосовувати здобуті знання;

3) систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів із теми, повторити основні терміни та поняття;

4) Виділити й актуалізувати в пам'яті учнів найважливіші явища та процеси;

Закріпити вміння систематизувати матеріал;

5) виховувати в учнів зацікавленість історією.

Тип уроку: контролю та перевірки знань

Форма проведення. Залік

Після цього уроку учні зможуть:

– Визначити хронологічну послідовність подій історії українських земель у другій половині ХІV – ХV ст.;

– пояснювати терміни та поняття, використані під час вивчення теми; характеризувати територіальні зміни в українських землях;

– визначити сутність економічних та суспільних відносин у другій половині ХІV – ХV ст.

Перегляд файлу

ТЕМА УРОКУ: «ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА ТЕМОЮ: «УКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В СКЛАДІ ВЕЛИКОГО КНЯЗІВСТВА ЛИТОВСЬКОГО ТА ІНШИХ ДЕРЖАВ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІVV ст.)».

(Історія України, 7 клас)

 

Мета.

1)Оцінити рівень навчальних досягнень учні під час вивчення теми «Українські землі в складі Великого князівства Литовського та інших держав (друга половина ХІV –ХV ст.» за допомогою тесті;

2) перевірити вміння застосовувати здобуті знання;

3) систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів із теми, повторити основні терміни та поняття;

4) Виділити й актуалізувати в пам’яті учнів найважливіші явища та процеси;

Закріпити вміння систематизувати матеріал;

5) виховувати в учнів зацікавленість історією.

Тип уроку: контролю та перевірки знань

Форма проведення. Залік

Після цього уроку учні зможуть:

– Визначити хронологічну послідовність подій історії українських земель у другій половині ХІV – ХV ст.;

– пояснювати терміни та поняття, використані під час вивчення теми; характеризувати територіальні зміни в українських землях;

– визначити сутність економічних та суспільних відносин у другій половині ХІV – ХV ст.

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

 

І. ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

1. Перевірка готовності класу до уроку

 

ІІ. ОЦІНЮВАННЯ ТА ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ УЧНІВ

Завдання І. Вибрати одну правильну відповідь

1. Позначте імя князя, за часів правління якого більшість українських земель увійшло до складу Литовської держави.

А) Міндовг;

Б) Гедимін;

В) Ольгерд;

Г) Вітовт.

2. Позначте подію, яка відбулася в 1385 р.

А) Підписання Кревської унії;

Б) укладання Городельської унії;

В) Грюнвальдська битва;

Г) Повстання селян під проводом Мухи.

3. Позначте, якій категорії українського селянства відповідає визначення: « Вони сплачували феодалам натуральну та грошову ренту, були особисто вільними й економічно незалежними селянами-общинниками. Під час формування фільваркової системи сільського господарства ця категорія селян поступово зникає».

А) Чиншові;

Б) тяглі;

В) службові;

Г) закупи.

4. Позначте, яку назву мали поміщицькі багатогалузеві господарчі комплекси, що базувалися на постійній щотижневій панщині залежних селян і були орієнтовані на товарно-грошові відносини.

А) Маєток;

Б) двір;

В) фільварок;

Г)  мануфактура.

5. Позначте, до складу скількох держав входили українські землі на початку ХІV ст.

А) Трьох;

Б) чотирьох;

В) пяти;

Г) шести.

6) Позначте рік припинення існування Галицько-Волинського князівства як єдиної держави.

А) 1336 р. ;

Б) 1340р. ;

В) 1345 р. ;

Г) 1347 р.

7) Позначте ім’я литовського князя, який іменував себе «Із божою ласки князь київський».

А) Ольгерд Гедимінович;

Б) Володимир Ольгердович;

В) Ягайло Ольгердович;

Г) Вітовт Кейстутович.

8) Позначте, хто зазнав нищівної поразки під час Грюнвальдської битви.

А) Татарські війська;

Б) війська Тевтонського ордену;

В) руські війська;

Г) війська угорського короля.

9) Позначте рік проголошення незалежності Кримського ханства від Золотої Орди.

А) 1446 р. ;

Б) 1447 р. ;

В) 1448р. ;

Г) 1449р.

10) Позначте, у чому полягає суть Городельської унії.

А) Династичний шлюб литовського князя й московської княгині;

Б) угода між литовським князем Свидригайлом і московським князем Іваном ІІІ про передачу останньому Чернігово-Сіверської землі;

В) надання православній шляхті Великого князівства Литовського рівних прав із католиками;

Г) підтвердження незалежності Литви й зрівняння в правах польської та литовської знаті.

11. Позначте назву міста, якому вперше було надано магдебурзьке право.

А) Острог;

Б) Київ;

В) Львів;

Г) Сянок.

12. Позначте подію, яка відбулася на території України в ХV ст.

А) Перехід Чернігово-Сіверщини під владу Московського царства;

Б) ліквідація Волинського та Київського удільних князівств;

В) прийняття Першого Литовського статуту;

Г) Кревська унія.

13. Позначте назву міста, яке отримало магдебурзьке право в ХV ст.

А) Львів;

Б) Чернігів;

В) Житомир;

Г) Дрогобич.

14. Позначте термін, що означає родову знать, аристократію.

А) Унія;

Б) іконостас;

В) магістрат;

Г) шляхта.

Завдання ІІ. Установіть відповідність, утворивши логічні пари

15. Установіть відповідність між українськими територіями та назвами держав, до складу яких вони ввійшли в ХІVVI ст.

1) Польща;

2) Литва;

3) Московська держава;

4) Угорщина.

А) Чернігово-Сіверщина

Б) Крим

В) Закарпаття

Г) Галичина

Д) Київщина, Переяславщина, Поділля, Волинь

16. Установіть відповідність між термінами та їхніми визначеннями:

1) цех;

2) магістрат;

3) шляхта;

4) унія.

А) орган управління містом або його частиною

Б) родова знать, аристократія

В) особиста гвардія турецького султана

Г) самоврядна громада вільних ремісників одного фаху

Д) державно-політичний союз, угода.

17. Установіть відповідність між верствами українського суспільства та їхніми правами чи обовязками:

1) не підлягало світському суду, мало значні права та привілеї, поділялося на біле і чорне;

2) остаточно відокремилося від інших верств населення. Відбувається розширення і юридичне оформлення системи її прав;

3) основними джерелами зростання їхніх землеволодінь були князівські дарування, захоплення общинних селянських земель, купівля маєтків в інших власників, освоєння нових земель;

4) було неоднорідним. Залежало від форм експлуатації, характеру повинностей поділялося на три групи.

Завдання ІІІ. Установити хронологічну або логічну послідовність

18. Розташуйте імена литовських князів у хронологічній послідовності їхнього перебування при владі:

А) Свидригайло;

Б) Вітовт;

В) Ольгерд;

Г) Гедимін.

19. Розташуйте назви українських територій у хронологічній послідовності їхнього входження до складу іноземних держав:

А) Закарпаття;

Б) Галичина;

В) Чернігово-Сіверщина;

Г) Київщина.

20. Розташуйте події в хронологічній послідовності:

А) видрук Ш. Фіолем українських книжок кириличним шрифтом;

Б) перший похід татарських військ під проводом Менгли-Гірея на Україну;

В) битва під Вількомиром;

Г) відокремлення Київської митрополії від Московської.

 

ІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАНЯ

 

docx
Додано
27 серпня 2018
Переглядів
6407
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку