Тема уроку :ВІДНОСНА ГУСТИНА ГАЗІВ. 8 клас
Цілі:
Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер.
Тип уроку: ВНМ (Д).
Форми роботи: розповідь, бесіда, прийом «Мікрофон».
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Прийом «Мікрофон» (за основними поняттями попередніх уроків)
(Запитання проектують на екран.)
Речовина |
Mr (реч.) |
M (реч.), г/моль |
ν(реч.), моль |
m (реч.), г |
V (реч.), л |
ρ(реч.), г/л |
N2O |
|
|
2 |
|
|
|
N2 |
|
|
2 |
|
|
|
С2Н2 |
|
|
2 |
|
|
|
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. БЕСІДА ЗА ПИТАННЯМИ
З таблиці видно, що газоподібні речовини за однакових умов та однакової кількості речовини мають однаковий об’єм, але різні масу та густину.
На сьогоднішньому уроці ми порівняємо густини різних газів.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
(Необхідні схеми проектують на екран.)
1. 1 моль будь-якого газу займає однаковий об’єм, але має різну масу. Маса 1 моль одного газу більша за масу 1 моль іншого газу в стільки разів, у скільки більша молярна маса одного газу за інший.
Таке відношення називають відносною густиною газів і позначають D.
2. Наведемо приклади виразів для обчислення відносних густин різних газів.
Приклад розв’язування задач
Обчислити відносну густину вуглекислого газу за воднем.
Аналіз задачі: Що відомо? Що знайти? Як це зробити?
Дано: CO2 |
Розв’язання 1. Які молярні маси водню та вуглекислого газу? M (H2) = 2 г/моль. M (CO2) = 44 г/моль. |
DH2 (CO2) = ? |
2. Яка відносна густина вуглекислого газу за воднем?
Відповідь: DH2 (CO2) = 22.
VІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Розв’язування задач
Учням пропонують роздавальний матеріал із переліком задач. Одну задачу учень розв’язує біля дошки.
1. Обчислити відносну густину хлору за воднем, повітрям, чадним газом.
2. Обчислити відносну густину газу за повітрям, якщо його відносна густина за воднем дорівнює 30.
VІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ