Тема:
Закріплення знань та умінь про часові форми дієслова.
Мета:- удосконалювати уміння та навички визначати час дієслів шляхом
постановки питань;
Тип уроку: урок- подорож
Обладнання: карта подорожі, картина «Бузок і метелик», ребус, зошити, ручки, олівець.
Хід уроку
1.Організація класу.
-Діти, сьогодні у нас на уроці присутні гості. Ми завжди раді гостям і вітаємо їх у нашій школі. Також до нас завітало СОНЕЧКО.Просимо.
СОНЕЧКО:
-Я- сонечко ласкаве!
Мені радіють квіти, дерева,
люди, трави.
Я прожену хмаринку
І висушу калюжі.
У нашій Україні хай люди
Будуть дужі.
-Дякую, СОНЕЧКУ. Залишайся з нами.
2.Повідомлення теми та мети уроку.
Вчитель:
-діти, сьогодні нам сонячний настрій дуже знадобиться, адже ми з вами вирушаємо у подорож.
Пригадайте, яку тему ми вивчали на минулих уроках і це вам допоможе здогадатися якою країною ми будемо подорожувати
Учні: Дієслово. Часи дієслів.
Вчитель:
-Вірно. Сьогодні на уроці ми .
закріпимо знання про часові форми дієслова
Але нам потрібно перевірити чи готові ви витримати випробування подорожі.
Актуалізація опорних знань.
Метод « Прес»
-Що ви знаєте про дієслово?
-Добре. Тепер перевіримо ваші знання з опорною схемою, яку ми складали на уроці.
ДІЄСЛОВО
означає часи зв»язане виступає
ДІЮ минулий з іменником присудком
майбутній
теперішній
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
-Діти, ці знання нам потрібні не лише на сьогоднішньому уроці, а й вивчення нових знань про дієслово.
Вправа «ОЧІКУВАННЯ»
-Діти, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?(діти висловлюють свої думки).
Вчитель: -Гаразд. Ми разом побачимо, чи збудуться ваші очікування. Якщо так, то ось на цьому дереві(великий малюнок дерева з листочками висить на дошці) з»являться квіти- ваші знання.
-Отож не гаємо часу. Розгорнемо зошити та запишемо дату нашої сьогоднішньої подорожі.
Перша зупинка» Словниковий струмочок»
(коментований словниковий диктант)
-Рослина, яка має міцне дерев»янисте стебло
ДЕРЕВО
-Умовна лінія, яка розділяє небо та землю.
ГОРИЗОНТ
-Деревина, яку використовують для виготовлення лиж.
БЕРЕЗА
-Назвіть столицю України.
КИЇВ
-Орган рослини, який відходить від кореня.
СТЕБЛО
-Записати одним словом словосполучення» ловити рибу»
РИБАЛИТИ
-Ви чудово впорались із завданням, тому на нашому дереві з»явилась перща квіточка.
-Діти, сьогодні ми вивчимо нове словникове слово:
МЕТЕЛИК
Його написання можна перевірити за словником, або запам»ятати написання.
Відшукаємо на малюнках, які лежать у вас на партах, букву «Е»
( метод ейдетики)
Розвиток зв»язного мовлення.
Складання сенкану
МЕТЕЛИК
Яскравий, веселий.
Народжується, літає, грається.
Яскравий метелик літає з квітки на квітку.
Комаха
-Визначити головні члени речення та якими частинами мови вони виступають.
-ЧУДОВО! На нашому дереві – ще одна квіточка.
-Наступна зупинка» Долина випробувань»
-Але щоб потрапити туди, потрібно розгадати РЕБУС
(весна )
Наше дерево розквітло ще однією квіточкою.
Утворити словосполучення зі словом «весна», щоб залежним словом було дієслово.
Підібрані слова записати в колонку.
Дзвенить-
Пробуджує-
Радіє—
Поставити дані слова в минулому( дівчатка) та в майбутньому часі( хдопчики)
ПЕРЕВІРКА ВИКОНАНОГО ЗАВДАННЯ
Ось і ще одна квіточка прикрасила наше деревце.
ГРА « ТАК» чи »НІ»
Відповіді сигналізуємо картками:
Зелена – ТАК Червона- НІ
-Чудово! На дереві з»явилась ще одна квіточка.
Наступна зупинка» ПЕНЬОЧОК ВІДПОЧИНКУ»
( фізкультхвилинка)
Наступна зупинка» ТВОРЧА»
ТВОРЧЕ СПИСУВАННЯ
-Вставте пропущені букви. Від поданих іменників утворити прикметники та дієслова.
Тр…вога-…, … ( тривожний, тривожити)
З…лень …, …( зелений, зеленіти)
З…ма …, …(зимовий, зимувати)
-Виділити корінь у групах цих слів.
Як називаються групи утворених слів? ( СПІЛЬНОКОРЕНЕВІ)
-До слова ТРИВОЖИТИ підібрати антонім(ЗАСПОКОЮВАТИ)
-Молодці! Ось на нашому дереві ще одна квіточка розцвіла.
Наступна зупинка» ПЕРЕВТІЛЕННЯ»
-Діти, у вас на партах лежить колосок. Попрацюємо в парах.
Подумайте і складіть розповідь про те, як колосок перетворити на запашний хліб.
Презентація власних творчих робіт.
Вчитель: Діти, ви справжні творчі діти!
Подивіться на наше дерево. Воно уже повністю розквітло! А це означає, що ви попрацювали дуже плідно.
РЕФЛЕКСІЯ
-Діти, усі завдання, які ви виконували, записані на дошці.
Проаналізуйте, які із них у вас не викликали труднощі, а які- ні..
Зробіть висновки , і на наступному уроці ми обов»язково впораємося із вашими труднощами.
Я вітаю вас із закінченням нашої подорожі. Ви впоралися з усіма завданнями, а це означає, що протягом багатьох уроків ви працювали плідно.
МОЛОДЦІ!