Тема заняття: Ніжна троянда
Мета заняття:
Навчальна: навчати виготовлення квітів із гофрованого паперу, послідовність у роботі, формування творчих здібностей; конкретизувати та узагальнювати уявлення про квіти;
Розвивальна: розвивати уяву, мислення, дрібну моторику; навички роботи з гофрованим папером.
Виховна: виховувати інтерес до прекрасного, вміння працювати в колективі як одне ціле.
Тип заняття: інтегроване.
Нам знадобиться: гофрований папір рожевого, зеленого і світло-рожевого кольорів, клейовий пістолет, дріт, ножиці, олівець.
Хід заняття
Що за квіточка пахуча:
І червона, і колюча?
(Троянда)
Красива я в весільному букеті,
І в саду, де співають солов’ї.
Круглий рік в багатьох країнах світу
Я служу освідченням у коханні.
(Троянда)
Що за квіточка пахуча,
Дуже гарна та колюча,
Рвать себе не дозволяє,
Колючками всіх лякає?
(Троянда)
2. Мотивація навчальної діяльності
Троянда – королева саду. Ця рослина здавна вважалося об’єктом захоплення і поклоніння. Не дарма саме її вибрали як символ кохання. Перші згадки про троянду можна зустріти ще в переказах стародавніх індусів. Легенди про прекрасні квіти зустрічаються і в літописах Стародавнього Ірану.
За переказами чарівну білу Троянду з дуже гострими шипами створив сам Аллах. Вона повинна була стати володаркою квітів замість чудового, але вже дуже ледачого Лотоса. Сьогодні ця рослина може стати справжньою окрасою вашого саду.
3. Правила техніки безпеки
1. Зберігання ножиців із зімкнутими лезами.
2. На робочому столі ножиці із зімкнутими лезами класти праворуч.
3. Не відвертати увагу тих, хто працює з ножицями.
4. Передавати ножиці кільцями вперед.
4.Технологія виготовлення виробу
- Вирізуємо прямокутник з рожевої гофрованого паперу.
- Складаємо навпіл і заокруглюйте краю.
- Трошки розтягуємо верхній край пелюстки.
- Обрізуємо ніжку бутона і вставляємо дріт всередину.
- Вирізуємо прямокутник з рожевої гофрованого паперу більше попереднього.
- Нарізуємо 4 пелюстки і з допомогою олівця підкрути їх.
- Збераємо трояндочку і вставте дріт.
- Вирізуємо прямокутник з світло-рожевого паперу.
- Зробимо стебло із зеленої гофрованого паперу.
- Формуємо квіточку, закрутивши бутон і обмотавши дротом.
Раз – підняти руки вгору,
Два – нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
Три - чотири – прямо стати,
Будем знову починати.
Підведення підсумків заняття
Висновок