Інтегроване заняття
(мовленнєве спілкування, валеологія)
на тему:
«Знають дорослі і діти молоко найкраще в світі»
ДНЗ №22
група ФФНМ
вихователь:
Попелянець О. В.
Мета : ознайомити дітей з поняттями «молоко» та «молочні продукти» , процесу виготовлення сиру, а також сирними стравами, які готують у різних країнах світу.
розвивати у дітей мовленнєву та комунікативну компетентність; вправляти в чіткій звуковимові, закріпити вміння самостійно складати розповідь за серією сюжетних картин; удосконалювати звя’зне, діалогічне мовлення, словесну творчість, критичне мислення, формувати чуття мови. Виховувати вміння працювати в колективі, сприяти розвитку самостійності.
Матеріал: прислів’я про здоров’я, дидактична гра «Родичі молока», сюжетні картинки «Звідки молоко з'являється на столі», стаканчики з молоком, ноутбук, різноманітний матеріал для приготування сирної маси: сир, корзиночки, цукор, молоко, блендер, серветки, фартушки.
Хід заняття:
Виховователь:
Вітаю вас, мої малята
Любі хлопчики й дівчатка
Я дуже рада бачити вас у садочку
такими гарними, усміхненими
А головне – здоровими!
З давніх часів і донині
кажуть усі в Україні
– «Здоровенькі були»!
Прівітаймося разом:
«Здоровенькі були!»
До гостей ви посміхніться,
Привітайтесь, як годиться!
– «Здоровенькі були!»
Здоров'я - це багатство,
Яке Господь нам дав,
І треба, щоб з дитинства
Його ти цінував.
Здоров'я не придбаєш
За гроші, пам'ятай.
Його від Бога маєш,
Про це не забувай.
Бережи здоров'я змалку,
Бо хазяїн тіла - ти.
Щоб життя прожити довге,
Себе треба берегти.
Вправа Прислівя про здоровя»
"Вітатися не будеш, здоров'я не отримаєш".
"Здоров'ю ціни немає",
«Здоров’я – найбільше багатство!»
«Без здоров’я – нема щастя!»
«Весела думка половина здоров’я!»
«Бережи здоров’я з малку»
«Здоров’я усьому голова!»
«Як нема здоров’я й сили, – то і світ тобі не милий!»
«Здоров’я дитини – багатство родини!»
«Здоров’я – найбільший скарб!»
«Бережи здоров’я змалку, – щоб будь здоровим до останку!»
«Було б здоров’я – все інше буде!»
Проблемне запитання: Що потрбно, щоб бути здоровим?
Вправа «Коло думок»
(діти висловлюють свої думки)
Молодці! Я рада за вас, ви вмієте піклуватися про своє здоров'я! Діти, я подарую вам один із секретів здоров'я. Це корисний чудодійний напій, який називається.
а от як він називається, ви здогадаєтеся самі. (Пробують на смак через трубочки для коктейлю.)
Вихователь: Хто здогадається, скажіть мені на
вушко.
А тепер дружно, голосно, щоб всі гості почули,
що напій здоров'я це ... молоко.
Молоко дає людині силу, красу, здоров'я тому,
що в ньому самому є вітаміни . І сьогодні ми з
вами поговоримо про користь молока.
Ви вже знаєте, що в молока є велика молочна родина.
Зараз ми з вами разом пригадаємо всіх її членів.
Дидактична гра «Молочні продукти»
Мета: закріпити знання дітей про продукти харчування,
тільки молочні продукти.,
(Молоко, кефір, ряжанка, йогурт, вершкове масло,
плавлений сир, бринза, твердий сир, ковбасний сир,
солодкий сирок, згущене молоко.)
Вихователь: Пропоную пригадати які тварини нам
дають молоко і як воно називається.
Мовленнєва вправа «Назви правильно»
Мета: вчити утворити прикметники, похідні від іменників, доповнивши словосполучення ! «Молоко від...»:
корови — коров'яче;
вівці — овече;
лосиці — лосине;
ослиці — осляче;
кози — козяче;
верблюдиці — верблюже.
Вихователь:
А тепер пригадаймо, який шлях «проходить» коров'яче молоко, перш ніж потрапити до нас на стіл, візьмете картику і усі разом утворіть, будь ласка, ланцюжок. Уважно розгляньте картинку на своїй картці, щоб ми разом склали розповідь «Звідки молоко з'являється на столі».
Складання розповіді дітьми.
«Звідки молоко з'являється на столі»
(Діти по черзі описують зображення на своїй картці, а потім одна дитина самостійно повторює всю розповідь.)
Фізкульхвилинка:
Вже стомилися ми трішки,
Вийдим діти на доріжку.
Руки вгору, руки в боки
Зробим нахили ми трохи.
1, 2 – 1, 2
Руки вгору, руки в вниз
На сусіда подивись
1, 2 – 1, 2
Руки вгору, руки в боки
Зробимо тепер підскоки
1, 2 – 1, 2
Руки вгору, руки в вниз
Сонечку ти посміхнись.
Вихователь:
Діти, а чи хочете ви дізнаємося як із молока роблять сир! Памятаєте вчора ми з вами свіже молоко розлили в банки. Одну банку ми поставили на вулицю, бо там холодно, а другу банку з молоком ми залишили в групі. Давайте подивимось, що трапилось с молоком.
Висновок: Постоявши певний час, молоко перетворилося зі свіжого на кисле. Таке молоко ще називають кисляком. Діти ви хочете дізнатися , як з кислого молока готовлять сир.
Хвилинка цікавинка: Перетворення кислого молока на сир.
(перегляд відео – презентації )
От ми й отримали сир. Але він ще гарячий , давайде
його охлодим.
Дихальна вправа: « Остуди сир»
Погляньте, який сир? (Білий, ніжний, зернистий, м'який, ароматний.)
Діти, а ви знаєте, що з сиру можна приготувати багато смачних страв. А чи знаєте вм ,які страви готують в різних країнах світу.
Дид/гра: «Страви із сиру».
Мета:
Україна — вареники з сиром,
Америка — чізкейк,
Англія — пудинг,
Італія — панакота,
Франція — сирний десерт тощо.
Про багато різних страв ми з вами дізналися. І оскільки ми сьогодні багато говорили про десерти, пропоную вам приготувати сирний десерт. Нумо погляньмо на дошку, аби дізнатися про сирний рецепт.
(зображений рецепт приготування сирного десерту:
І ложку цукру змішати із 3 ложками сиру та
2 ложками кефіра, додати нарізані фрукти.)
Діти надягають фартухи та косинки, витирають руки
вологими серветками.
Після цього вихователь пропонує дітям
розім'яти пальчики.
Пальчикова гра «Сирок»
Гостей ми нагодуємо —
Сирок для них ми приготуємо:
Сир ложками будемо насипати —
(І мітуємо накладання ложкою сиру в тарілку.)
Один, два, три, чотири, п'ять.
(Загинаємо пальчики на руці.)
І сметану додавати •—
(Імітуємо додавання ложкою сметани.)
Один, два, три, чотири, п'ять.
(Загинаємо пальчики на руці.)
І ванільку додавати, фрукти дрібно нарізати.
(Імітуємо нарізання фруктів.)
А потім слід перемішати.
(Змішуємо масу правою рукою.)
Щоб усі були красиві та здорові!
Діти, тепер розпочинаємо готувати наш десерт за схемою на дошці.
Діти разом із вихователем готують сирний десерт за схемою.
Вихователь:
Які ви всі молодці! Який наш десерт? (Смачний, ароматний, солодкий, ніжний.)
Промовляння чистомовок:
Ми – ми – ми – всі десертробили ми.
Ти – ти – ти - щоб здоровя зберегти.
Ати – ати – ати – молоко треба вживати.
Им – им – им – і дорослим і малим.