Вправляти дітей у складанні і розв'язуванні прикладів. Вчити використовувати зв'язок віднімання з додаванням під час розв'язування прикладів. Виховувати уважність, дисциплінованість, бажання допомогти звірям повернутися у їхні домівки.
Тема: Зв’язок дій додавання і віднімання . Складання і читання прикладів на додавання і віднімання. Написання цифр.
Мета: Вправляти дітей у складанні і розв’язуванні прикладів. Вчити ви-
користовувати зв’язок віднімання з додаванням під час розв’язу-
вання прикладів. Виховувати уважність, дисциплінованість, ба-
жання допомогти звірям повернутися у їхні домівки.
Обладнання: малюнки звірів, картки для усної лічби, дидактичний мате-
ріал, малюнки доміно.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Гостей зібралося багато.
Ану ж на них ви подивіться
І веселенько усміхніться.
- Діти, сьогодні я хотіла повести вас до зоопарку, але мені повідомили, що там трапилася біда. Хтось уночі відчинив клітки і випустив усіх звірів.
Давайте допоможемо тваринам повернутися в їхні домівки. Для цього нам потрібно бути уважними, дружними, дисциплінованими, допомагати при потребі своїм товаришам.
- Щоб повернути тварин до зоопарку треба розв’язати слідуючі завдання.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
.
1.Усні обчислення.
а) порахувати від 1 до 10; від 10 до 1
.
б) відшукати пропущені числа.
1 2 4 5 7 8 9 1 2 3 5 6 8 9 1 3 4 6 8 9
- Ви добре справилися із завданням і допомогли першому звірові повернутися до зоопарку. Подивіться хто це. (Лев)
в)- Назвати «сусідів» чисел 4, 7, 9.
- Назвати число, що передує числу 5, 7, 10.
- Назвати число, що слідує за числом 8, 4.
- Яке число стоїть між 6 і 8, 4 і 6.
-І з цим завданням ви добре справилися і повернули у свою клітку кого?
(Тигра)
г) Повторення складу числа 10.
- Домалювати точки на малюнках доміно, щоб утворилися відповідні числа.
- Як ще можна утворити число 10? ( 1 і 9; 2 і 8; 3 і 7; 4 і 6 і т. д.)
д) Уявіть собі, що тваринка, яку ви зараз повинні повернути до зоопарку сидить на цифрі 6 лічильної лінійки. Вона стрибнула на 2 поділки вправо. Який приклад треба скласти, щоб допомогти звіряті? (6+2=8)
А коли вона стрибне вліво на 2 поділки? (6-2=4)
Молодці! Ось погляньте кому ви допомогли. (Мавпочці)
Якщо ви правильно і каліграфічно напишете цифри від 0 до 9 то теж допоможете звірові.
ви (Зебрі)
Щось не хочеться сидіти,
Треба трошки відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки (1,2,3,4)
Руки вгору підніміть
І спокійно опустіть,
Плесніть, діти, кілька раз (1,2,3,4).
За роботу, все гаразд.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу про зв’язок додавання і віднімання.
1. Робота з лічильним матеріалом.
- Погляньте на набірне полотно і складіть приклад на додавання
4+ 3= 7
- З приклада на додавання скласти два приклади на віднімання
7 - 3=4
7 – 4=3
- Зараз ви допомогли ось кому. (Ведмедеві)
(Жираф)
- Скласти за малюнками і записати приклади.
- А зараз з вашою допомогою повернувся у клітку цей красивий птах.
(Павич)
- Ось ми і повернули тварин до зоопарку. Вони тепер всі у своїх клітках. Я думаю, що всі вони задоволені вашою роботою на уроці і тим, як ви вчитеся. Усі вони запрошують вас до себе в зоопарк.