Тематичне оцінювання з теми «Інформаційні процесита системи» для учнів 5 класу.
Тема: Тематичне оцінювання з теми «Інформаційні процеси та системи»
Мета: перевірити рівень засвоєння знань учнів із теми.
Тип уроку: контроль і корегування знань , умінь та навичок.
Обладнання: комп'ютер, презентація
Хід уроку
1. Організаційний момент
Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.
2.Узагальнння і систематизація знань правил поведінки в кабінеті інформатики та ІКТ.
3. Тематичне оцінювання
І варіант
Дати відповідь на запитання (кожне 1б)
1.Якими органами сприймаються звукові повідомлення?
2.Як називається процес розв'язування задачі з математики?
a) Пошук
b) Передавання
c) Зберігання
d) Опрацювання
3.Як називається пристрій для отримання, збереження та відтворення музичних аудіо- та відеоданих?
4.Укажіть приклади звукового способу подання повідомлень:
5.Дати визначення поняття (3б)
Інформація-це…
Дані-це….
Дати розгорнуту відповідь на запитання
6.Опишіть різницю між поняттями «інформація і «повідомлення».(2б)
7. Як ви вважаєте, чому сучасні комп’ютери називають багатозадачними?(3б)
ІІ варіант
Дати відповідь на запитання (кожне 1б)
1.Як називається процес відправки смс-повідомлення?
2.Якими органами сприймаються тактильні повідомлення?
a) Органами нюху
b) Органами дотику
c) Органами слуху
d) Органами зору
3.Як називають пристрій, який створює проекцію зображень на великий екран?
4.Укажіть приклади графічного способу подання повідомлень?
5.Дати визначення поняття (3б)
Повідомлення-це…
Робочий стіл-це…
Дати розгорнуту відповідь на запитання
6.Опишіть взаємозв'язок між поняттями «повідомлення» і «дані».(2б)
7. У чому відмінність між пристроями виведення даних: принтером і монітором?(3б)
4.Підбиття підсумків уроку
5. Домашнє завдання
6. Література