Тематичний навчальний день у 2 класі «Подорож рідним містом»
Мета: Збагатити знання учнів про Україну та Київ, історичні так культурні місця рідного міста. Розвивати пізнавальний інтерес до історії рідного краю, мислення, пам'ять; виховувати любов до рідної землі, почуття патріотизму, гордості за свою Батьківщину; бажання вивчати культуру рідного краю та берегти її.
Об’єднати навчальні предмети навколо цікавих для дітей тем; розвивати в учнів уміння цілісно сприймати оточуючий світ та застосовувати в ньому набуті знання.
Найкраще вітання моїм любим другокласникам. Сьогодні наша зустріч присвячена нашому рідному місту Київ. Чому воно нам рідне, тому що ми тут народилися, тут живуть наші батьки, рідні та друзі. А ще Київ - це столиця нашої Батьківщини – України.
Давайте відправимось у подорож та відвідаємо найкращі місця рідного міста!
Прекрасне, горде й величаве
Стоїть на березі Дніпра.
Князів-русинів вічна слава
У назві міста ожива.
А може хтось із вас знає, хто заснував наше рідне місто?
1 зупинка. Пам’ятник засновникам Києва
Прогуляємося набережною Дніпра і помилуємось пам’ятником засновникам Києва. Він має вигляд лодії, яка несе водами величного Дніпра трьох братів і їхню сестру.
Київ - одне з найдавніших слов'янських міст. Заснували його, згідно з літописною легендою, три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь з племені полян.
Багато століть тому на високому правому березі Дніпра на Старокиївській та Замковій горах вони збудували городище. Назвали його іменем старшого брата Кия - Киевом. Іменами двох молодших братів назвали гори Щекавицю і Хоревицю. А річку, що впадає в Дніпро, назвали на честь сестри-Либіддю.
Були тоді навколо міста лише непрохідні хащі. А нині Київ — одне з найкрасивіших міст Європи.
Завдання 1.( з української мови), зробити звуковий аналіз слів: Київ, Щекавиця, Либідь, Європа.
Завдання 2. Скласти 4 речення з кожним словом.
Завдання 3. Виписати з тексту іменники.
2 зупинка Дніпро
Запрошую на прогулянку Дніпром уздовж Києва і помилуємось красою його берегів.
Дніпро є однією з найбільших річок у світі. Він поділяє наше місто на правобережну й лівобережну частини. Дніпро бере початок у Росії, а впадає у Чорне море. По Дніпру ходять пароплави, річкові трамваї, катери, рибальські човни, вітрильники.
Неповторні дніпровські краєвиди відкриваються з оглядових майданчиків на схилах Дніпра. Красу і велич Дніпра-Славути оспівували у своїх тво рах багато поетів і письменників.
Завдання 1.Списування рукописного тексту. Списати 2-3 абзац й підкреслити в ньому іменники й прикметники.
Завдання 2. Підкреслити власні іменники у тексті.
Фізхвилинка "Україно, ми твоя надія"
Відео за посиланням https://youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM&feature=share
3 зупинка. Голова площа столиці й усієї України – Майдан Незалежності.
Головна площа столиці й усієї України Майдан - Незалежності. Свою назву площа отримала після здобуття Україною незалежності в 1991 році. На честь цієї події тут встановлено монумент Незалежності України — дівчина-українка з гілкою калини. Встанов лено тут і пам'ятники князям засновникам Києва та популярному герою народних дум і пісень козаку Мамаю. У давнину тут проходили оборонні вали і стояли Лядські ворота. Вони не збереглися. На площі розташована Національна музична ака демія України (консерваторія). У цьому навчальному закладі викладали й навчалися видатні композитори, музиканти й співаки.
У 2014 році саме на Майдані Незалежності проходила Революція гідності, де українці захищали свої права та свободи не шкодуючи свого життя.
Завдання 1. Дати відповіді на запитання:
1. Як називається головна площа України?
2. У якому році Україна здобула незалежність?
3. Яка найдовша річка України?
4. Які моря омивають Україну?
Завдання 2. Намалювати площу Майдан Незалежності або вулицю на якій ти живеш.
4 зупинка. Театр ляльок
He pозлучайся, друже, з казковими героями. А зустрічатися з ними ти можеш у чарівному замку. Його назва- «Театр ляльок». Тут завжди радо зустрічають i маленьких, і дорослих глядачів. Відвідай цей театр, де на тебе чекають твої давні друзі. Тут ти можеш знайти й нових друзів. I не лише серед дійових осіб на сцені, а й у глядацькій залі.
Завдання 1. Робота у парах.
5 зупинка. Софійська площа та пам’ятник Богдану Хмельницькому
Одним із символів нашого міста є пам'ятник Богдану Хмельницькому. Hіби зупинивши стрімкий біг коня, Богдан Хмельницький стоїть на постаменті в центрі Софійської площі. Саме на цьому місці кілька століть тому кияни зустрічали козацькі полки на чолі з гетьманом. Його вітали як переможця над ворогами-загарбниками.
Одна з найдавніших у Києві. Софійська площа. Вона виникла біля головного храму давнього Києва - Софійського собору. Нині Софійський собор-найшанованіша святиня України.
Розвиток математичних умінь учнів.
Завдання 1. Творча робота з геометричним матеріалом
Завдання 2. З цеглинок lego сконструювати свій собор.
Завдання 3. Розгадаємо кросворд
Б |
Д |
Н |
О |
А |
Г |
57+3=
34+47=
90-6=
65-8=
47+6=
28+36=