Теорія+тест Правила гри у волейбол 5-9 класи

Дистанційний урок фізичної культури по модулю Волейбол. Матеріал розрахований на учнів середньої школи.
Перегляд файлу

Правила гри у волейбол

Винахідником волейболу вважається Вільям Джон Морган, викладач фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн (YMCA) в місті Голіок (штат Массачусетс,США). 9 лютого 1895 року в спортивному залі він підвісив тенісну сітку на висоті 197 см, і його учні, число яких на майданчику не обмежувалося, стали перекидати через неї баскетбольний м’яч.

Волейбол проводиться на майданчику розміром 9х18м., яка ділиться навпіл сіткою.

Для чоловічих команд сітка розташовується на висоті 2,43 метра,
а для жіночих – 2,25 метрів.

У складі команди грає 6 осіб, які можуть змінюватися по ходу матчу.

Мета гри полягає в приземленні м’яча в зону суперника, при дотриманні правил.

Починається партія з подачі однієї з команд.

Якщо при введенні м’яча в гру він не перелетів сітку або вилетів за межі ігрового майданчика, то чергова подача передається суперникові і на їх рахунок зараховується 1 очко.

Якщо м’яч залишається у грі, то приймаюча команда повинна перекинути його назад. Правила волейболу дозволяють при розіграші зробити три торкання, причому один гравець двічі підряд не може доторкнутися до м’яча.

Якщо розіграш вдалий і м’яч приземлився на майданчик суперників, то команді зараховується 1 очко, а якщо ні, то очко віддається іншій команді.

Також під час матчу гравці на майданчику після втрати м’яча суперником міняються місцями за годинниковою стрілкою. Тому кожну чергову подачу виконує новий гравець. Подачу виконує спортсмен, який знаходиться після переходу в першій зоні. Перехід в грі здійснюється за наступною схемою

A picture containing diagram

Description automatically generated

У волейболі може бути зіграно максимум 5 партій, тому серія триває до 3 перемог. Кожна грається до 25 очок. Дуже важливо знати, що виграна партія закінчується тільки в разі розриву в рахунку в 2 очки. Тому рахунок може бути як 28-26, так і 44-42. Якщо у серії зафіксований рахунок 2-2, то проводиться вирішальна третє гра до 15 очок.

Позиції у волейболі

У правилах гри у волейбол, можна виявити, що всього є дві позиції - атакуючий гравець, оборонний гравець.

Порушення правил

Найбільш характерні для гри помилки гравців і тренера.

При подачі

• Гравець заступив ногою на простір майданчика.
  • Гравець підкинув і впіймав м'яч.
  • Після закінчення 8 секунд після свистка судді м'яч передається команді суперників.