Діагностична робота з теми « Планета Земля – наш дім у Всесвіт» 4 клас
Мета: продіагностувати знання учнів про розташування Землі в Сонячній системі, застосовувати отримані знання в повсякденних життєвих ситуаціях, довести неповторність нашої планети серед інших планет у просторах Всесвіту; розвивати дослідницькі навички й розумові здібності, критичне мислення, стимулювати прояв інтересу до досліджень глибин космосу; сприяти екологічному вихованню, шанобливого ставлення до всього живого на планеті Земля.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності
Доброго ранку, сонечко ясне,
Доброго ранку , земле прекрасна,
Доброго ранку , дерева квітучі,
Доброго ранку, квіти пахучі.
Доброго ранку , птахи галасливі,
Доброго ранку, діти щасливі!
II. Мотивація навчальної діяльності
- Безмежний Всесвіт - незвичайний, чарівний. В ньому багато таємниць, несподіванок, випробувань. А ваше перше випробування – перевірити свої знання за темою «Планета Земля- наш дім у Всесвіт»
III. Повідомлення теми і завдань уроку
Сьогодні вам треба вибрати правильні відповіді на запитання
( пройти тестування).
ІV. Діагностична робота
А. Україна, планета Земля, Галактика – Чумацький Шлях, Всесвіт.
Б. Україна, планета Марс, Галактика – Чумацький Шлях, Всесвіт.
В. Італія, планета Земля, Галактика – Чумацький Шлях, Всесвіт.
2.Скільки планет у Сонячній системі?
А. 6
Б. 8
В. 7
3. Що таке планета?
А. Щільні кулеподібні космічні тіла, що самі не світяться, а лише відбивають світло зорі.
Б. Розпечена самосвітна газова куля, потужне джерело енергії.
В. Розпечене й вируюче кулясте газове тіло, що, обертаючись, рухається по своєму шляху ( орбіті) з шаленою швидкістю.
3. Що таке орбіта?
А. Шлях планет навколо своєї осі.
Б. Шлях планет навколо Сонця.
В. Шлях планет навколо Супутника.
4. Що таке Сонце?
А. Щільні кулеподібні космічні тіла, що самі не світяться, а лише відбивають світло зорі.
В. Розпечене й вируюче кулясте газове тіло, що, обертаючись, рухається по своєму шляху ( орбіті) з шаленою швидкістю.
Б. Розпечена самосвітна газова куля, потужне джерело енергії.
5. На які групи поділяються планети?
А. Три групи: земна( внутрішна), зовнішна- планети гіганти, супутники.
Б. Дві групи: земна( внутрішна), зовнішна- планети гіганти.
В. Одна група: зовнішна- планети гіганти.
6. Планети які мають тверду поверхню ( земна група).
А. Меркурій, Венера, Марс, Земля.
Б. Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.
В. Астероїди, метеори, метеорити, комети.
7. Планети які складаютьсяз газів ( планети гіганти).
А. Астероїди, метеори, метеорити, комети.
Б. Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.
В. Меркурій, Венера, Марс, Земля.
8. Що таке Супутник?
А. Щільне кулеподібне космічне тіло, що саме не світиться, а лише відбиває світло зорі.
Б. Небесне тіло, що обертається навколо своєї планети.
В. Розпечене й вируюче кулясте газове тіло, що, обертаючись, рухається по своєму шляху ( орбіті) з шаленою швидкістю.
9. Що таке малі тіла?
А. Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.
Б. Астероїди, метеори, метеорити, комети.
В. Меркурій, Венера, Марс, Земля.
10. Що таке зоря?
А. Розпечене й вируюче кулясте газове тіло, що, обертаючись, рухається по своєму шляху ( орбіті) з шаленою швидкістю.
Б. Небесне тіло, що обертається навколо своєї планети.
В. Щільне кулеподібне космічне тіло, що саме не світиться, а лише відбиває світло зорі.
11. Класифікація зір.
А. Яскраві, холодні, теплі, подвійні.
Б. Блакитні, жовті, червоні, подвійні.
В. Всі зорі однакові.
12. Чому відбувається зміна дня і ночі?
А. Земля обертається навколо Сонця.
Б. Земля обертається навколо Супутника.
В. Земля обертається навколо своєї осі.
13. Чому відбувається зміна пір року?
А. Земля обертається навколо Супутника.
Б. Земля обертається навколо своєї осі.
В. Земля обертається навколо Сонця.
14. Як називається наука, яка вивчає Всесвіт?
А. Фізика.
Б. Астрономія.
В. Хімія.
14. Хто першим побував у Космосі?
А. Тварини.
Б. Поки ще ніхто.
В. Люди.
V. Фізкультхвилинка
Земле! Мрії всі твої
Пронесем через віки!
Лиш тобі серця даруєм!
По дорогах Всесвіту мандруєм!
( Вправа виконується сидячи. Діти виконують певні рухи.)
Якщо ви знаєте, що треба берегти природу, економити чисту воду, - дайте один одному руку.
Якщо ви вважаєте, що кожен повинен любити і піклуватись про нашу Землю, Батьківщину – Україну - сплесніть у долоні.
VI. Підсумок уроку. Рефлексія
Я знаю…
Я вмію…
Я ціную…