6 клас. Тест. Грунти.
1. Виберіть риси, характерні для червоно-жовтих грунтів
а) утворилися під хвойними лісами, б) яскравого червонуватого або жовтуватого забарвлення їм надає Ферум та Алюміній, в) на певній глибині залягає багаторічна мерзлота, г) яскравого червонуватого або жовтуватого забарвлення їм надає Залізо та Мідь.
2. Виберіть риси, характерні для сіроземів
а) сформувались у тропічних широтах під пустельною рослинністю, б) сформувались під багатою трав'янистою рослинністю, в) сформувалися в умовах надмірного зволоження., г) уміст гумусу великий, гумусовий шар дуже потужний.
3. Виберіть риси, характерні для чорноземів:
а) верхній горизонт цього грунту за кольором нагадує золу, б) в умовах вологого клімату рясні опади вимивають поживні речовини, в) мають червонувато-жовте забарвлення, г) це найродючіший грунт у світі.
4. Виберіть риси, характерні для підзолистих грунтів:
а) верхній горизонт цих грунтів за кольором нагадує золу, б) мають яскраве червонувате або жовтувате забарвлення, в) на них вирощують чай, цитрусові, г) сформувалися в умовах недостатньої кількості опадів.
5. Виберіть риси, характерні для бурих лісових грунтів:
а) часто ці грунти бувають засолені, б) в грунтах великий вміст Феруму та Алюмінію, в) утворилися під широколистими лісами, г) на певній глибині залягає багаторічна мерзлота.
6. Виберіть риси, характерні для тундрових глейових грунтів:
а) мають самий потужний гумусовий горизонт, б) грунти поширені в Україні і є її багатством, в) сформувались в умовах жаркого і сухого клімату, г) сформувались в умовах холодного клімату і постійного перезволоження.
7. Родючість грунту визначають за кількістю в грунті перегною…
а) так, б) ні.
8. Шар грунту завтовшки 1-2см утворюється за 1 рік
а) так, б) ні.
9. Щоб уберегти грунт від змивання, схили потрібно орати поздовж
а) так, б) ні.
10. Грунти змінюються від екватора до полюсів, а в горах - від підніжжя до вершини
а) так, б) ні.
11. Лісозахисні смуги на полях запобігають видуванню грунту вітром
а) так, б) ні.
12. Грунт - це нижній неродючий шар земної кори.
а) так, б) ні.