Тест "Історичні особи ХХ ст.: тренажер (військово-політичні та громадські діячі)"

Про матеріал
Тест "Історичні особи ХХ ст.: тренажер (військово-політичні та громадські діячі)". Тест створено на основі програми ЗНО з історії України 2020 р.
Перегляд файлу

«На Урок»                                     ПІБ:

Клас:

Історичні особи ХХ ст. Тренажер

(Громадсько-військові та політичні діячі)                      Дата:

(підготовка до ЗНО)

 

б) Агатангел Кримський

в) Володимир Винниченког) Дмитро Донцов

Вкажіть діяча.

Організував Галицько-Буковинський курінь Січових стрільців. У листопаді 1918 р. підтримав Директорію УНР у повстанні проти гетьмана П. Скоропадського і в Мотовилівському бою розбив гетьманські частини. Полковник армії УНР. Один з організаторів і керівників Української військової організації (УВО), із 1929 р. був головою Організації Українських Націоналістів (ОУН).

а) Степан Бандераб) Євген Коновалець

в) Андрій Мельникг) Роман Шухевич (Тарас Чупринка)

 Один із засновників Братства Тарасівців, 1900 р. став один з ініціаторів утворення Революційної української партії (РУП) та опублікував брошуру «Самостійна Україна», у якій прозвучало популярне згодом гасло «Україна для українців» (Україна для українців і доки хоч один ворог чужинець лишиться на нашій території, ми не маємо права покласти оружжя).

а) Микола Міхновськийб) Володимир Винниченко

в) Михайло Грушевськийг) Дмитро Донцов

 Генеральний секретар ЦК КПРС (Центральний комітет Комуністичної партії радянського Союзу) 1953–1964 рр. З його іменем пов’язані: кампанії з освоєння цілинних земель і повсюдного запровадження кукурудзи; третя програма Комуністичної партії (ХХІІ з’їзд КПРС), що поставила за завдання побудову комунізму за 20 років; Карибська криза (1962

р.); реформа освіти, що призвела до русифікації неросійських республік (1958 р.);викриття культу особи Сталіна (ХХ з’їзд КПРС) та відносна лібералізація радянської системи («відлига»).

а) Леонід Брежнєвб) Михайло Горбачов

в) Микита Хрущовг) Лаврентій Берія

Один з лідерів анархістського руху. Очолював бригаду в першій Задніпровській дивізії, до якої входила частина військ отамана Григор’єва. Протягом вересня-жовтня 1919 р.

утворена ним Революційно-повстанська армія України в боротьбі з денікінцями зайняла Катеринослав, Гуляйполе, Олександрівськ, Маріуполь. У жовтні 1920 р., об’єднавшись із більшовицькими військами, він воював проти армії генерала Врангеля, після розгрому якої радянське командування, порушивши умови угоди, повернуло свої війська проти махновців.

Ключ до тесту

1. в (1 балів)

2. б (1 балів)

3. г (1 балів)

4. б (1 балів)

5. а (1 балів)

6. в (1 балів)

7. а (1 балів)

8. г (1 балів)

9. б (1 балів)

10. б (1 балів)

11. б (1 балів)

12. а (1 балів)

13. в (1 балів)

14. в (1 балів)

15. г (1 балів)

16. а (1 балів)

17. а (1 балів)

pdf
Додано
2 квітня 2020
Переглядів
1007
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку