Тест призначений для учнів середньої школи. Біля кожного питання тесту є дві відповіді: вірно і невірно. Питання тесту складені таким чином, що якщо дитина не знає відповідь на яке-небудь питання, то може припустити відповідь. Тобто, тест не стільки перевіряє знання дітей в цій області, скільки дає додаткову інформацію з даної тематики, підвищує ерудицію дітей. У тесті зібрані основні факти про трагедію на ЧАЕС. Тест підійде не тільки до проведення під час уроку біології, але і будь-якого іншого предмета.
Відділ освіти
Бахмутської районної адміністрації
Світлодарський навчально - виховний комплекс
"Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія"
Тест на знання аварії на ЧАЕС. Присвячений Міжнародному дню пам’яті про Чорнобильську катастрофу (для учнів середньої школи).
Автор: учитель біолошії
Берестов Володимир Володимирович
м.Світлодарськ, 2020р.
Тест на знання аварії на ЧАЕС. Присвячений Міжнародному дню пам’яті про Чорнобильську катастрофу (для учнів середньої школи).
1. В результаті вибуху на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року четвертий атомний реактор станції був повністю зруйнований, 97% радіоактивного ядерного палива - викинуто в атмосферу.
а) вірно +
б) невірно
2. Масив дерев, розташований в двох кілометрах від ЧАЕС, отримав назву "Рудий ліс" через буро-руду окрасу дерев, набутої в результаті поглинання деревами високої дози радіації.
а) вірно +
б) невірно
3. Евакуація міста Прип'ять, розташованого в трьох кілометрах від Чорнобильської АЕС, почалася через 2 години після катастрофи.
а) вірно
б) невірно + (через 36 годин)
4. Загальна кількість осіб, евакуйованих із зон, які піддалися забрудненню, склала 1 тисячу осіб.
а) вірно
б) невірно + (200 тисяч чоловік)
5. 23 травня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася пожежа. Для ліквідації загоряння було потрібно до 8 годин. Пожежа була суворо засекречена.
а) вірно +
б) невірно
6. Крім радіоактивних речовин, в результаті вибуху на ЧАЕС, в навколишнє середовище потрапило 250 тисяч тонн токсичного для живих організмів важкого газу - кисню.
а) вірно
б) невірно + (важкого металу - свинцю)
7. Поширення радіоактивного йоду високої концентрації по Білорусі в перші дні після катастрофи було настільки велике, що викликане ним опромінення мільйонів людей отримало назву «йодного удару».
а) вірно +
б) невірно
8. Пост-чорнобильське радіоактивне опромінення НЕ МОЖЕ впливати на мутацію клітин нащадків, які постраждали аж до четвертого покоління.
а) вірно
б) невірно + (МОЖЕ впливати на мутацію)
9. Останній блок ЧАЕС остаточно припинив свою роботу 15 грудня 2000 року в 13 годин 17 хвилин.
а) вірно +
б) невірно
10. У 2016 році поверх саркофага над четвертим енергоблоком, що захищає навколишнє середовище від радіоактивних частинок, побудували ще один - «Укриття-2».
а) вірно +
б) невірно
11. Повний розпад останнього радіоактивного елемента на забруднених територіях (плутонію-239) до стану природного матеріалу відбудеться тільки через 100 років після аварії.
а) вірно
б) невірно + (через 24500 років після аварії, в 26486 році)
12. Чорнобильська аварія - це без перебільшення найбільша катастрофа в історії людства.
а) вірно +
б) невірно