2. Коли до УРСР було приєднано Кримську область?
А)1944 р.;Б)1954 р.;В)1945 р.
3. Процес десталінізації пов'язаний з приходом до влади в СРСР після смерті Сталіна
А) Л. Берії;Б) Г. Маленкова; В) М. Хрущова.
4. . Важливим засобом піднесення сільського господарства М.Хрущов вважав збільшення вирощування… А) пшениці; Б) худоби; В) картоплі; Г) кукурудзи.
5.Надзвичайне возвеличення будь-кого і поклоніння йому – це…
А) культ особи; Б) волюнтаризм; В) суб`єктивизм.
6. У чому проявилася демократизація суспільно-політичного життя в період відлиги? А) була запроваджена демократична система виборів; Б) припинилося втручання партійних органів у діяльність господарських і культурних установ; В) впроваджувалися «громадські засади» у різних галузях господарської, культурної діяльності, відбувалося деяке скорочення управлінського апарату, активізувалася діяльність рад, профспілок, комсомолу.
7. Для творчості «шестидесятників» було характерним: а) зображення реальних людей з їх багатогранними інтересами, відображення загальнолюдських цінностей та ідеалів, критичне ставлення негараздів у суспільстві; б) зображення радянської дійсності у прикрашеному вигляді, підкреслення переваг соціалістичного способу життя; в) підтримка художніми творами курсу на комуністичне будівництво, на "«інтернаціоналізацію» суспільства.
8. У чому полягає історичне значення ХХ з`їзду КПРС? А) у прийнятті нової програми КПРС – програми комуністичного будівництва; Б) у засудженні культу особи Й.Сталіна; В) у розробці нової зовнішньополітичної доктрини.
9 Причини краху реформ М.Хрущова полягали в тому, що: А)вони були надто радикальними;Б)мали на меті модернізувати, а не демонтувати командно-адміністративну систему;В)передбачали запровадження в СРСР засад ринкової економіки.
10. Чому в період правління М.Хрущова не було до кінця подолано наслідки сталінізма в різних сферах життя? А) М.Хрущов сам належав до сталінського оточення; Б) зі смертю Сталіна не відбулась зміна влади; В) радянська система не здатна до реформування; Г) сталінізм міцно вкорінився у свідомості людей.
11. Визначте характерні риси "хрущовської відлиги": (3 правильні відповіді) А)припинення масових репресій, часткова реабілітація їх жертв; Б)розширення прав республіки в економічній, фінансовій та юридичній сферах; В) поступовий демонтаж командно-адміністративної системи управління економікою; Г)розширення прав УРСР щодо проведення самостійної зовнішньої політики; Г')послаблення цензури, певна демократизація суспільного життя.