Електрони вилітають з розпеченої металевої пластини 1 та накопичуються на пластині 2. Визначте знаки електричних зарядів обох пластин.
Дві однакові ебонітові кульки мають заряди -q і -5q. Кульки привели в дотик і знову роз'єднали. Визначте кінцевий заряд першої кульки.
Відстань між маленькими зарядженими кульками зменшили від 20 до 5 см. Визначте, як і в скільки разів змінилася сила кулонівської взаємодії кульок.
Модиль напруженості однорідного електричного поля дорівнює 500 В⁄м. Визначте фізичний зміст цього твердження.
Тертя між склом і шовком спричиняє виникнення негативного електричного заряду на шовку. Визначте, які частинки та як саме при цьому переміщуються.
Частинка із зарядом 50 нКл переміщується з точки, потенціал якої дорівнює 360 В, у точку з потенціалом 240 В. Визначте роботу електричного поля.
Електрична іскра в порітрі виникає за напруженості електричного поля 2,8 МВ∕м. Визначте максимально можливу напругу між обкладками плоского повітряного конденсатора, відстань між якими дорівнює 2 мм.
Конденсатор електроємністю 15 мкФ, заряджений до напруги 20 В, розрядили через резистор. Визначте кількість теплоти, яка виділилася в резисторі.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома