Який реагент дозволяє виявити катіони барію у присутності катіонів кальцію і стронцію?
Який катіон III аналітичної групи (кислотно-основна класифікація) знаходиться у розчині, якщо при нагріванні з гіпсовою водою через деякий час розчин стає мутним?
До досліджуваного розчину, що містить катіони ІІІ групи, додали розчин калій хромату. Випав осад жовтого кольору, розчинний в ацетатній кислоті. Це свідчить про присутність у розчині катіонів:
Полум’я пальника в присутності солей невідомого катіона забарвлюється в карміновочервоний колір. Який це катіон?
Розчин, що аналізують, містить кальцій хлорид і натрій бромід. Для виявлення катіонів кальцію в цьому розчині було додано такий реагент:
Леткі сполуки кальцію забарвлюють безбарвне полум’я пальника в такий колір:
Оберіть реагент для відділення осаду PbSO4 від осаду сульфатів катіонів ІІІ аналітичної групи:
Як відокремити PbSO4 від суміші сульфатів ІІІ аналітичної групи катіонів в ході систематичного аналізу?
До четвертої групи катіонів належать катіони Al3+, Sn2+, Sn (ІV), As (V), As (ІІІ), Zn2+ , Cr 3+. Вкажіть груповий реагент на четверту групу катіонів
Який реагент використовують для відділення катіонів ІV аналітичної групи від катіонів V і VІ аналітичних груп в ході аналізу їх суміші?
Хімік-аналітик для ідентифікації катіонів цинку (ІІ) використав розчин калій гексаціаноферату (ІІ) (реакція фармакопейна). Якого кольору осад при цьому утворюється?
При дії на досліджувану суміш катіонів розчином КОН випав білий осад, що розчинився у надлишку реагенту. При дії розчину K4[Fe(CN)6] утворився білий осад. Який катіон присутній у розчині?
У розчині присутні катіони цинку і алюмінію. Вкажіть реагент, що дозволяє виявити в цьому розчині катіони цинку:
Аналіз сухої речовини завжди починають з попередніх випробувань. Досліджуваний зразок має зелене забарвлення. Зробіть висновок про наявність в зразку сполуки:
Які катіони ІV групи знаходяться у розчині, якщо під дією розчину натрій гідроксиду утворюється забарвлений осад, розчинний у надлишку реагенту?
Який катіон IV аналітичної групи знаходиться в розчині, якщо при дії на нього групового реагенту розчин забарвлюється в жовтий колір (утворюється жовтий осад)?
Які катіони ІV аналітичної групи при нагріванні з надлишком розчину лугу і гідроген пероксиду осаду не утворюють, але надають розчину жовтого забарвлення?
Яку реакцію повинен використовувати хімік-аналітік для виявлення іонів хрому (ІІІ) в ході попередніх випробувань?
Який іон при нагріванні з металевим цинком у кислому середовищі утворює газ арсин, що викликає появу жовто-бурої плями на папері, імпрегнованому солями меркурію (ІІ)?
До п’ятої групи катіонів належать катіони Fe3+, Fe2+, Mg2+, Mn2+, Bі3+, Sb (ІІІ), Sb (V). Груповим реагентом для п’ятої групи катіонів є розчин:
В хіміко-аналітичній лабораторії спеціаліст досліджує суміш катіонів V аналітичної групи. При додаванні тіоціонат-іонів розчин забарвлюється в червоний колір. Про наявність якого катіона свідчить даний аналітичний ефект?
До розчину катіонів V аналітичної групи додали розчин амоній тіоціанату. Розчин забарвився в червоний колір. Які це катіони?
До розчину катіонів V аналітичної групи додали амоніачний буферний розчин та розчин 8-оксихіноліну. Утворився осад жовто-зеленого кольору. Який це катіон?
Яким реагентом можна відокремити катіони магнію від інших катіонів V аналітичної групи в систематичному ході аналізу?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома