Тест містить як якісні так і розрахункові звдачі з теми.
Як називається пристрій, в якому виникають електромагнітні коливання?
Які елементи входять до ідеального коливального контуру?
Яка з формул дозволяє визначити період електромагнітних коливань?
Як зміниться період вільних електромагнітних коливань у коливальному контурі, якщо з конденсатора витече рідкий діелектрик, проникність якого дорівнює 4 ?
Як зміниться період електромагнітних коливань, якщо ємність конденсатора збільшити у 8 разів, а індуктивність котушки зменшити в 2 рази?
Чим відрізняються одне від одного вільні електромагнітні коливання у двох контурах з однаковими індуктивностями та ємностями, якщо конденсатори контурів звряджаються від батарей з різними ЕРС?
За якої індуктивності котушки частота вільних електромагнітних коливань у контурі дорівнює 1МГц? Ємність конденсатора контуру дорівнює 20пФ.
Коливальний контур складається з конденсатора ємністю 400пФ та котушки з індуктивністю 10мГн. Визначте амплітудне значення сили струму в колі, якщо конденсатор заряджається від джерела з ЕРС 50В. Активним опорром котушки знехтуйте.
Сила струму у коливальному контурі радіопередавача змінюється за законом
I = 0,6cos10⁶πt, де всі величини подано в СІ. Визначте довжину хвилі, на якій працює радіопередавач. Вважайте, що швидкість поширення електромагнітної хвилі дорівнює 3 ∙ 108 м/с.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома