Як вплинуло польське повстання 1863—1864 рр. на становище селян Правобережної України?
Про кого мова? Самі вони себе називали "українофілами". Вони перейшли з католицької віри в православну, носили український національний одяг, співали українських пісень, свідомо дотримувалися народних звичаїв і не цуралися селянського товариства. На початку своєї діяльності вони під час студентських канікул мандрували селами, збираючи народні казки, прислів'я, звичаї та обряди. Згодом вони влаштовували зібрання, готували і зачитували реферати, випускали рукописний журнал та заснували в 1859 р. підпільну школу, де зібрали бідних юнаків, яких "вчили в національному напрямі"
Із метою поширення своїх поглядів яка громада за ініціативою Білозерського почала видавати журнал "Основа" ?
Головним своїм завданням вважали організацію народної освіти рідною мовою (заснування шкіл, написання і видання для них підручників, підготовку вчителів тощо); здійснення наукових розвідок у галузі етнографії, мовознавства, історії; підготовку і видання популярних книжок тощо. Про кого мова?
Він забороняв публічне вживання української мови в державних установах, школах, церквах, друкуванні популярної, релігійної літератури, крім художніх творів. Проблема української мови роз'язувалася знаменитою фразою: "Ніякої окремої малоросійської мови не було, нема та бути не може". Про який документ мова?
Чиї погляди відстоював Володимир Антонович у статті “Моя сповідь”?
Володимир Антонович, Павло Чубинський були активними учасниками й лідерами
Центром громадівського руху на Україні стало місто:
Просвітитель, письменник, педагог. Його часто називають батьком свого народу. Головним важелем, який сприятиме початку одужання хворого народу, уважав освіту. Упізнайте діяча за описом.
Хто із зображених діячів належав до Братства тарасівців?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома