1. Під дією сили 20Н тіло рухається з прискоренням 0,4м/с2. Яка маса цього тіла?
2. На малюнку представлено графік залежності проекції швидкості руху тіла від часу. В якому інтервалі часу на тіло діяла найбільша сила?
3. На малюнку показані дві сили, що діють на тіло. Розрахуйте рівнодійну цих сил.
4.Рівняння руху велосипедиста має вигляд: x = 200 + 5t + 0,5t2.
Розрахуйте рівнодійну силу, що діє на велосипедиста, якщо його маса 70кг.
5. На якій відстані дві свинцеві кулі масою по 1 тоні кожна притягуватимуться із силою 1мкН? Значення гравітаційної сталої вважайте рівним 6,7⋅10-11Н⋅м2∕кг2.
6. Санки масою 100кг тягнуть рівномірно, прикладаючи горизонтальну силу 100Н. Яке значення має коефіцієнт тертя між санками та дорогою? Прискорення вільного падіння 10м/с2.
7. Маса кожного грузика 100г. Яку вертикальну силу слід прикласти в точці А, щоб втримати систему в рівновазі? Прискорення вільного падіння 10м/с2.
8. Кулю масою 1кг піднімають вгору з прискоренням 5м/с2. Яку силу прикладають до пружини? Яка деформація пружини, якщо її жорсткість 200Н/м? Прискорення вільного падіння 10м/с2.
9. З яким прискоренням зісковзує тіло з похилої площини? Вважайте, що тертя відсутнє. Довжина площини 5м, а її висота 2,5м. Прискорення вільного падіння 10м/с2.
10. Хлопчик катається на гойдалці. Швидкість хлопчика у нижній точці траєкторії 5м/с. Яка його вага в цій точці? Маса хлопчика 50кг. Прискорення вільного падіння 10м/с2. Радіус кола, по кому рухається хлопчик – 5м.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома